Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Anyám egyedül él,...

Mit tegyek? Anyám egyedül él, három hete ki se mozdult a járvány miatt, és most az őrület határán áll.

Figyelt kérdés
80 éves. Hetente egyszer viszek neki kaját, gyógyszert. Messze lakik, gyalog szoktam menni, hogy ne kelljen buszra szállni, nekem az két-két óra oda-vissza. Én sem vagyok már fiatal. Szóval próbálok mindent megtenni, hogy ne kelljen kapcsolatba kerülnie a külvilággal, erre kitalálta, hogy ő elmegy a barátnőjéhez, aki amúgy fodrász, és megcsinálja a haját. Mivel nincs kocsi, busszal akar menni. Mostanában szinte naponta kitalál valamit, hogy miért akar elmenni otthonról, és összeveszik velem emiatt. Megtenném, hogy ráhagyom, mert szellemileg ép, felnőtt ember, ha nem ugráltatna hetente, hogy neki mire van szüksége. Mit tennétek?
2020. márc. 30. 10:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
62%
Bocs az offért de #6 kérlek gondold át azt a Frontint!! Ha nincs különösebb bajod én nem szedném, úgy adják kórházakban is, mint a cukrot.. Pedig nem kellene
2020. márc. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező, 100%-ig egyetértek veled!

Próbáld meg megbeszélni a fodrásszal, hogy nem anyukád megy hozzá az üzletbe, hanem ő menjen anyukádhoz - különösen, mivel barátnők - vegyen fel maszkot, ami megvédi anyukádat a fertőzéstől .... és ennyit tehetsz.

Azért merem ezt javasolni, mert nálunk a fodrász most a vírus alatt házhoz megy ha kérik, pedig senki nem a barátnője.

Egyébként mivel már nem vagyok fiatal, meggyőződésemmé vált, hogy senkit nem lehet akarata ellenére megvédeni, leginkább önmagától, ezért hagyni kell, csináljon amit akar.

Neked annyi az erkölcsi kötelességed, hogy elmondod neki, hogy mit és hogyan kellene tennie, a többi már az ő dolga, de akkor viselje is a következményeket!

80 éves, ha orosz rulettet akar játszani, akkor játsszon, a saját élete, aminek már így is leélte a 99%-át, tehát sok veszítenivalója már nincs.

2020. márc. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
66%

Megtiltani nem tudod neki.

Apám 74 éves, nővéremmel él tehát nem kell kimozdulnia. 16-tol nem volt sehol. Szombatig bírta, busszal elment a közeli városba lottót feladni... Ezt is meg lehetett volna oldani de neki menni kellett. Remélem most 2 hétig megint kibírja otthon.

Mondjuk neki mi a helyzet, képben van. Ennek ellenére megy.

Csak remélem, hogy nem lesz baj belőle.

2020. márc. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
37%
#maradjotthon ; amúgy a parkba egyedül lemehetne sétálni. Nem a levegőre menés veszélyes, hanem a más emberekkel való érintkezés.
2020. márc. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

14!


Te hány olyan 80 évest ismersz, akinek a parkban egyedül való sétálás örömet okoz? Én egyet se. Sőt, a fiatalok döntő többsége se élvezi a magányos sétát. Pláne akkor nem, ha 3 hete be van zárva a lakásba és max hetente egyszer van x időre valaki, akihez szólhat. Jelenleg ami neki van, nem élet, hanem vegetáció. Gondolj bele te hogy érezned magad a helyében.

2020. márc. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nem szokott kimenni sétàlni? Nincsen megtiltva. Esetleg akkor amikor te is ott vagy tàvolságot tartva elmehetnétek.


Amúgy sem értem azokat akik a 4fal között poshadnak. Nem csoda ha bekattannak vagy fizikai tüneteik vannak. Sétálni még szabad!

2020. ápr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Többször mondta, hogy kimegy sétálni, de nagyon nehezen mozog, fájnak a lábai. Bánt, hogy engem tart az ellenségének. Azt hiszem tényleg csak annyit tehetek, hogy elmondom, mit nem tartok helyesnek, lekötözni úgysem tudom.
2020. ápr. 1. 15:21
 18/24 A kérdező kommentje:

Miután hétvégén az unokái és én elláttuk egy csomó kajával, ma felszállt a metróra, majd átszállt egy villamosra, és elment piacozni. A maszkot se vette fel, amit adtunk neki. Négy darab almát vett, amit meg tudott volna venni helyben is, ha annyira hiányzott neki.

Engem innentől fogva nem érdekel.

2020. ápr. 7. 10:24
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

#18

Dehogynem érdekel, csak most dühös vagy!

Nem fogsz tudni mit csinálni vele, mert lehet úgy gondolja, hogy neki már mindegy, mindenképpen kevesebb van előtte mint mögötte és azt a keveset nem akarja rabságban leélni.

Én "csak" 72 éves vagyok, elárulom neked, hogy már számomra is sokszor teher a létezés. Csak azért tartok ki becsülettel az önkéntes karanténban, mert normál esetben a gyerekeimnek nagy szükségük van rám az unokák miatt.

Ha csak magamra kellene gondolnom, már én sem féltem az életem, ha megélem, akkor 80 évesen ez pláne így lenne, amikor már valljuk be az ember leginkább teher és gond, akármennyire szeretik és rendesek a gyerekei.

És egy gyakorlati tanács erre a mondatodra:

"Anyunak nem jó, hogy a teszkótól rendel, mert nem akar online fizetni."

Akkor fizess te online!

Megrendeled a címére, kifizeted, aztán majd egymással elszámoltok.

Mégiscsak könnyebb, mint felpakolva 30 km-eket gyalogolnod.

2020. ápr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo!


Nem az alma hiányzott neki, hanem hogy kimenjen, emberek között legyen. Mindenkinek ez hiányzik. Van aki megérti, hogy most nem lehet, vagyis inkább hogy nem javasolt, van aki meg nem. Egy kisgyerek, egy kamasz, egy idős ember ezt nem érti meg. Ennyi.

Mi online rendelünk élelmiszert már több mint 5 éve, anyósom -aki velünk él- ennek ellenére minden hétfőn elmegy és vásárol magának egy kenyeret, és egy joghurt italt. Amit amúgy szintén megrendelek neki, tehát nem az a lényeg, hogy van vagy nincs. Ő 74 éves. Mint írtam, nem Magyarorszagon élek. A férjem pár napja fedezte fel, hogy itt nálunk mi az irányelv, ha betelnek az intenzív ápolási ágyak. Nem piskóta, nem részletezem le, de benne van többek között, hogy kritikus helyzet eseten 70 feletti páciens nem vehető fel. Mindegy mivel érkezik, mindegy, hogy amúgy egészséges e. Na, azóta anyós nem megy ki.

2020. ápr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!