Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos hogy rosszul esik, hogy...

Jogos hogy rosszul esik, hogy nem kapok/ nem számíthatok részéről ezek után semmire? Pláne hogy nem az én hibámból?

Figyelt kérdés

2 éves voltam mikor szüleim elváltak, apukám külföldre költözött, anyukám eltiltott tőle nevelőapám féltékenységre miatt. 18 éves voltam mikor felvettem vele a kapcsolatot (anyukám segített ebben) szóval én nem ismertem őt 18 éves koromig. Gyerektartást sosem fizetett Anyukámnak.

Abban az évben elvitt 2x nyaralni (egyik az volt hogy elmehettem hozzájuk 3 hétre.)

Azóta is tartjuk a kapcsolatot évente kimentem azóta hozzájuk 1 hónapra + Szülinapomra és karácsonyra küld nekem pénzt kb 20-30.000 ft-ot.

Amióta megismertem eltelt 4 év, nyilván azóta ő is elvárja hogy mivel felnőtt vagyok én is meghívjam moziba, fagyizni amikor náluk vagyok, és vegyek neki szülinapjára és karácsonyra ajándékot.

A repülőjegyet ami kb 200ezer ft minden alkalommal én fizettem.

Azt kell róla tudni hogy a legutolsó rokonáig mindenkit ki invitált külföldre magukhoz és valakinek fizette a repülőjegyét (pl a szüleinek, testvéreinek), és vitte őket az országon belül több helyre is nyaralni és minden rokona többször volt már náluk. Mikor én megyek hozzá soha nem szoktunk menni sehova, van pár hely amit meg szerettem volna nézni ha már ott vagyok, de azt mondta akkor visz el oda ha kifizetem az úti költségemet meg a belépőt.. (pedig nem az ország másik végére szerettem volna menni csak egy vàrossal odébb ahol vannak érdekességek.

Ezt említettem neki idén, hogy ez nekem eléggé rosszul esik, hogy pl anyukám kivette a részét a nevelésemből, dolgozott azért, hogy el tudjon tartani ő pedig kihúzza magát minden alól csak mert már elmúltam 18 éves. Az említetteken kívül nem kaptam felőle soha semmit és ezt nem magam miatt hanem anyukámhoz mérten nem érzem igazságosnak. Ez kb olyan mint ha engem büntetne, mert nem tarthatta velem a kapcsolatot most meg én iszom meg a levét.

Szeretem apukámat csak ezekből úgy látom kicsit önző mert nincs hozzá szokva, hogy engem is számításba kell vennie.

Sőt, azt mondta, hogy ha nem tetszik nekem hogy a családjával így bánik akkor így jártam és előttem csak elhúzta a mézes madzagot azért nem visz már sehova az első találkozás után.

Szerintetek melyiknőnknek van igaza? Jogosan esik rosszul vagy neki lehet igaza?



2020. ápr. 1. 00:01
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
34%
en megertelek teged,szerintem nem az anyagiakra hajtasz,hanem egy kis megertesre szeretettre vagysz
2020. ápr. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!