Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert ilyen velem az anyám?...

Sdujeki36g kérdése:

Miert ilyen velem az anyám? Valaha jobb lesz?

Figyelt kérdés
Mar kiskoromba elhagyott engem és a hugomat édesapámmal maradtunk. Fizetni se fizetett ránk soha latogatni se járt minket. Anyák napjára is nagymamám járt. Szinte mindenről elmaradt.van neki egy drogos párja is attól is van neki két gyermeke. Nagyon szeretem a kicsiket persze. De egyszeruen most is szarik rám csak olyankor keres amikor pénz kell vagy vigyázni kell a testvéreimre. Meg amikor osszevesztem avval a drogossal akkor is mellete állt nem a gyereke mellet. Meg nem is ugy viselkedik mintha én is meg a hugom is a gyerekei lennenk. Lehet azért mert nem volt velunk kiskorunkba?de minket tisztara mashogy vesz....18 éves lány

2020. ápr. 6. 20:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Tudom, hogy fáj és jó lenne, ha foglalkozna veled. De ebben az esetben az lenne a legjobb megoldás, ha nem erőlteted. Te fogsz beleroppani!

A kistestvéreiddel hogy foglalkozik? Őket is elhanyagolja?

2020. ápr. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Anya(???) nem érek rá vigyázni a kicsikre és pénzem sincs. Ajtó becsuk, telefon lerak ez opcionális. Továbbiakban a minimalizálni a kapcsolatot vele.
2020. ápr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
99%
Nem, nem lesz jobb. Bocs.
2020. ápr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%
csak rosszabb lesz, láthatóan nem érdekled őt, szakíts meg minden kapcsolatot vele, különben egész életedben mérgezni fog
2020. ápr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
1# a kis testvereimnek mindent megad amit csak tudd velük úgy foglalkozik mintha csak ők lennének neki
2020. ápr. 6. 21:16
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Látod tudod te is a választ. Legyen már önbecsülésed, ne kuncsorogj a szeretetéért.
2020. ápr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

„De egyszeruen most is szarik rám csak olyankor keres amikor pénz kell” Drogos környezetben így szokás.

„vagy vigyázni kell a testvéreimre.” Féltestvéreidre. nem a te dolgod vigyázni rájuk, főleg, hogy anyád sem vigyázott rád és a testvéredre.

„Meg amikor osszevesztem avval a drogossal akkor is mellete állt nem a gyereke mellet.” Sok nő mindent megtesz a f.a.szért.

„Meg nem is ugy viselkedik mintha én is meg a hugom is a gyerekei lennenk.” Akkor miért hajtod a figyelmét? Oké, értem én. Jó lenne egy anya (együttérzek egy kicsit), de nincs. Minél előbb elengeded ezt, annál hamarabb szabadulsz meg egy kolonctól. Nem mondom, hogy könnyű. Érdemes pszichoterápiát igénybe venni.

„Lehet azért mert nem volt velunk kiskorunkba?” De még mennyire! Félig idegenek vagytok neki, hiszen nem is volt jelen az életetekben. Most csupán hasznos neki arra hivatkozva segítséget (gyerekfelügyelet) kizsarolni, hogy a kölkei a (fél) testvéreitek.

Te úgy tudsz a féltestvéreiden a legtöbbet segíteni, ha 1. elengeded anyádat, 2. tanulsz, dolgozol, egzisztenciát építesz, és ha(4) képes leszel, amikor a féltestvéreid tőled maguknak(!) segítséget kérnek, segítesz annyit, amennyit jóérzéssel el tudsz viselni.

Sajnálom, de anyád meghalt, csak még nem fogadtad el. Értem én, hogy nem egyszerű ez, de el kell gyászolnod, hogy nincs édesanyád.

„1# a kis testvereimnek mindent megad amit csak tudd velük úgy foglalkozik mintha csak ők lennének neki” Nálatok még nem volt érett az anyaságra, náluk igen (a maga elcseszett módján). De ebből csak leesik neked, hogy te egy hasznos senki vagy neki.

2020. ápr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyszoval se mondtam hogy kuncsorgok a szeretéért...
2020. ápr. 6. 22:14
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
De azt csinálod, akár belátod, akár nem.
2020. ápr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonymousreview60 ***** válasza:

#8: nem-e? "Nagyon szeretem a kicsiket persze. De egyszeruen most is szarik rám csak olyankor keres amikor pénz kell vagy vigyázni kell a testvéreimre." A felvigyázással is ezt teszed. Hányszor vigyázol rájuk, és mennyiszer a "szomszéd" 2 gyerekére? Na ugye!

Értelek én, hogy ők aranyosak (az anyjuk nem), de amíg ők neked ennyire kedvesek, addig anyádnak nyitva hagyod résnyire az ajtót, és tudja, hogy próbálkozhat. Mondhatod, hogy: De a gyerekei nem ezt érdemlik? És te? oké, ne legyen sz.a.r nekik, mert neked az volt. De az övékét (életét) megjavítani sem kell neked, amíg a magadé nincs rendben.

2020. ápr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!