Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elszeretnék menni a jelenlegi...

Elszeretnék menni a jelenlegi suliból ahol az elmúl 2 évben jártam de szüleim nem akarnak kivenni mit tegyek?

Figyelt kérdés

konkrét választ nem mondtak cak azt hogy ezt a 4 évet végig kell csinálnod

(középiskola)



2019. júl. 14. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel érveltél?


Mi az oka hogy váltanál?

2019. júl. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, az iskola-választás is olyan téma, ahol végső esetben fordulhatsz a gyámügyhöz, akik - ha megalapozott a dolog - jóvá hagyják.

Az ilyen szülőket meg egyáltalán nem értem. A párom ugyanilyen cipőben járt 16 évesen, egyszerűen fogta magát, körül nézett, és átiratkozott egy másik gimibe, önállóan, nagy kislány módjára, a szülei meg aláírták, amit ehhez alá kellett írniuk, és ennyi.

Nem tudom, egyes szülőknek miért okoz élvezetet a gyerekük korlátozása, és ők mit szólnának, ha nekik tiltanák meg a munkahely-változtatást.

2019. júl. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Annak a tanévnek a végéig vagy tanköteles, amelyikben betöltöd a 16. életévedet. (Augusztus 31-ig). Viszont amíg kiskorú vagy, addig szükség van a törvényes képviselő/gondviselő hozzájárulására az iskolaváltáshoz. Azon a napon azonban, amikor betöltöd a 18. életévedet, szabadon kiiratkozhatsz, átiratkozhatsz. Viszont, 16 évesen már korlátozottan cselekvőképes kiskorú vagy, tehát ha elmész a területileg illetékes gyámhivatalhoz, kérheted a segítségüket az iskolaváltásban, ha a szüleid nem támogatnak ebben. Egyébként lehet, hogy elég lenne ennyit meglebegtetni a szüleidnek, hogy a gyámhivatalhoz fordulsz, ha nem hajlandók támogatni. Valószínűleg inkább engedni fognak, azért, hogy elkerüljék a procedúrát.
2019. júl. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%

Mielőtt válaszolnék elöször is kíváncsi lennék, hogy miért is akarsz sulit váltani.

Ha csak a szokásos tinihiszti (utálnak az osztálytársaim mert emo vagyok, bunkók a tanárok, mert állandóan feleltetnek és a másik iskolába jár a legjobb barátom) akkor nem. Viszont ha az iskolában vernek, megaláznak és emberileg semmibe vesznek akkor támogatnám.

2019. júl. 15. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó (4 kommentelő )

Nem nem tini hiszti abszolút nem érzem magam oda valónak teljesen más az ottani közösség mint amilyen én vagyok az az egész iskolában mondanék durván 5-6 embert akivel valamilyen szinten amúgy egyirányú érdeklődési korunk van. Nagyon is tudom és tisztában vagyok azzal,hogy ha átmegyek másik suliban ott is lehetnek bunkók meg hasonlók meg hogy ott is kell tanulni. Ha nem tanulok és ugye jönnek a rossz jegyek akkor ugye tudom hogy az enbajom nem a tanárè na de amikor 2,5 is átlaggal jon evvegen hogy gyere felelni mert megbuksz érted nem is a harmasert hanem a kettesert basszus menjek ki felelni akkor azt mondom hogy biztos nem aztán mondom neki normálisan hogy erre nem buktathat meg erre válasz az hogy hát akkor annyi egyest irok be hogy meglegyen az egyes kicsit sok idő volt de meggyoztem... Na mindedj ez mondjuk teljesen más téma.....

2019. júl. 16. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!