Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekvállalás ellen mik az...

Gyerekvállalás ellen mik az ellenérvek?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 13. 17:05
1 2 3 4 5
 1/50 A kérdező kommentje:
*gyerekvállalás ellen mik az érvek?
2020. ápr. 13. 17:15
 2/50 anonim ***** válasza:
96%

1. Nem akarsz.


Pont. Semmilyen más érv nem kell.

2020. ápr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
97%
HA valaki nem akar gyereket.
2020. ápr. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem bírósági tárgyalás. Egy felnőtt nő pontosan tudja, hogy akar vagy nem akar gyereket. Eldönti és ehhez tartja magát - bárki bérmit is mondjon. Éppen emiatt, mert ez a döntés csakis rá tartozik egyedül a világon, ezért nem is kell magyarázkodni. Nem akarsz, pont.


Aki ezek után BÁRMIT mond, az nem veszi tudomásul a döntésedet, azaz bele akar szólni abba, ami a te legszemélyesebb döntésed. Vagy hagyod, és akkor az akaratod előbb-utóbb a "jóakarók" felőrlik, vagy ilyenkor azonnal rövidre zárod a témát és hátat fordítasz. Senki véleménye nem érdelekel, sem pro, sem contra.


A te életed a tied, és a saját szabad akaratod az hogy vállalsz-e gyereket, vagy sem. SENKINEK - érted? - senkinek a büdös világon semmi köze hozzá. Sem anyucinak, sem nővérnek, sem szomszédnak, sem rokonnak, sem munkáltatónak, sem Orbéán Viktornak. A pasinak sem, akivel együttélsz. Az elejlén megmondod neki, hogy ki az ábra, és ha nem fogad el, akkor elmegy. Majd lesz olyan, aki elfogad így és kerek lesz a világ gyerek nélkül is.


Ezért nem kell érv vagy ellenérv. Csak egy döntés, amihez utána stabilan tartod magad.

2020. ápr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
79%

1. Kellő anyagi háttér hiánya

2. Független akar maradni az ember


Nem nagy próba tétel 2 gyereket sem felnevelni ha van pénz, itt ahol lakom van egy jómódú család tiszta Amerika ahogy élnek szép tágas ház 2 autó, a hapsinak egy motor, a nagyobbik gyereknek egy nagy robogó és quad, irigykedve nézem őket így 27 évesen(azért mert nekem 15-17 éves koromban semmim nem volt, a bicikli is azért állt a pincében mert széjjel ment és nem kértem inkább másikat)

Ilyen a minta család, van gyerek is, a szülők élete is megmaradt gondolom, mivel a pénz látszólag nem akadály, hisz az első gyerek meg volt mikor építkeztek.


Akinél több a kérdőjel hogy majd miből, milyen módon, az idő megoldja típusú válaszok merülnek fel, azoknak nem érdemes a gyerek témával foglalkozni.

Én mondjuk 27 évesen 6 millió forint megtakarítással is itthon élek, mert saját ingatlan még nem tudok venni bő 5-7 évig, arra meg nem alapozhatok hogy a nőnek is lesz pénze amit összedobunk.

Szóval közel a 30-hoz arra nem tudok választ adni, hogy mikor indulhatnék el a saját utamon.

2020. ápr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 Metionin ***** válasza:
87%
Igazából annyi hogy nem akarsz. Most lehetne magyarázkodni hogy időt, pénzt és energiát vesznek el de ha belegondolok hogy pl. hirtelen végtelen pénzem, végtelen energiám és örök fiatal életem lenne, akkor sem vállalnék mert nem kell, nem akarok, nem szeretem őket.
2020. ápr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
95%
Nem akarok gyereket. Ennyi.
2020. ápr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
45%
Fiatalon ki is vágyik gyerekre? Szerintem senki.Előbb a karrierjét kell rendbe tenni a nőnek, ezután egy jól jövedelmező állás és lehet gyűjtögetni a pénzt.Mert elérkezik az az idő, amikor vágyik a babára és az bizony nagy anyagi teher lesz.Mondjuk olyan 30 évesen sem vagy elkésve.Nem kell ezt indokolni érvekkel.Nem és kész.Ennyi.Aztán vagy tiszteli a másik fél vagy szakít miatta.Ezt is el kell fogadni.De lesz másik majd, aki elfogad így.
2020. ápr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
33%

Pénztelenség

Éretlenség

Érzelmi intelligencia hiánya

2020. ápr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
80%
Anyagilag egy csőd, magánéletnek, hobbinak, párkapcsolatnak annyi, folyamatos idegbaj stb stb. Szerinted miért mennek szét annyian a gyerekvállalás után úgy hogy előtte 8-10 évig is együtt voltak gond nélkül?
2020. ápr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!