Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez a durva propaganda a...

Mi ez a durva propaganda a gyerekvállalás ellen, ami mostanában megy?

Figyelt kérdés
Szinte minden nap látok egy cikket facebookon, ami arról szól, hogy nem akar valaki gyereket. Sokan pedig ezerrel helyeselnek rá. Most ez a divat? Régen mindenki azon pampogott, hogy azért nem vállal gyereket, mert a Kormány nem támogatja eléggé a családokat.. Most, hogy rengeteg kedvezmény van és ösztönözik végre a tanult magyar embereket is a szülésre mindenki lázad.. Mintha mindig az lenne a cél, hogy lehessen hőzöngeni.. Most már az is baj, hogy a Kormány célja, hogy gyerekek szülessenek..?! Nem értem én ezt..
2017. okt. 11. 10:13
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Ja és nem vagyok Orbán Fan, de azért valljuk be, hogy a Csok, az első házas és a családi adókedvezmény,a Gyed extra a Diákhitel elengedése igenis jó dolgok.
2017. okt. 11. 10:22
 2/36 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem csak te veszed így észre valamiért.


Én nem látok semmi ilyesmi cikkeket. 1 gyerekem van, és nem lesz több, tudatosan. SZóval én is "helyeselném", de nem látom ezeket a cikkeket.


Én inkább egy időben a "kell a testvér" kampányon buktam ki, én akkor arra voltam kihegyezve. Hogy 1 gyerek nem gyerek, és társai. Mert mi 1-et vállaltunk, ezért ezek nagyon piszkálták a csőröm. Mintha mi nem lennénk család... Engem is idegesített, hogy ez mindenhol ott van. Aztán egyik ismerősöm mondta, hogy ő nem is találkozott vele. Szóval csak én vettem észre annyira mindenhol, mert engem nagyon idegesített. Gondolom most te is így vagy ezzel.



Amúgy meg mindenki annyit vállal, amennyit akar, meg amennyit bír. Senki nem ítélkezhet a másik felett, mennyi gyereket vállal.

2017. okt. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nincs ilyen propaganda.

De ha valaki nem akar gyereket, vagy nem lehet neki valamiért, az miért ne írhatná le a véleményét?

2017. okt. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
39%

Most van a "valósítsd meg önmagad" "te vagy a fontos, mindenki le van szrva" "egyszer èlsz" világa! Az ilyen felfogású emberek azt képzelik, hogy egy gyerek mindezeket tönkreteszi!

Ha lenne gyereke,tudná, hogy ez nem így van, de mivel nincs,így csak ezzel dobálóznak!

2017. okt. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
59%

ez hol propaganda? igen, többen nem akarnak manapság.


"rengeteg" kedvezmény, ja egy gyerekre kb semmi, hármat meg azért el is kell tartani, meg felnevelni.


ja és én sem akarok. egyet se.

2017. okt. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem meg olyan propaganda folyik, hogy akinek nincs gyereke, az nem is ember. Nekem nem lehetett, pedig szerettem volna. Kapom is rendesen a szemrehányásokat, meg a megvető nézéseket, amikor kiderül, hogy nincs gyerekem.
2017. okt. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
69%

Inkább végre nem kell szégyellni azt a véleményt és életmódot, ahol valaki nem akar gyereket. Előrebocsátom, hogy nekem három van, mégis 100%-ban látom az előnyét, ahol nincs egy sem. Az anyagi és időbeli kötetlenség, a szabadságérzet hogy nem függ tőled egy vagy több kis élet, a szabadság az önmegvalósításra, a korlátlan karrier, a szabadabb párválasztás ésatöbbi.

Ezeket tagadni felesleges, a politikának nincs hozzá köze, csak nem mindenki akar efféle hatalmas kötöttséget az életében és ma már nem hordják el mindennek az embert (de főleg a nőket), ha nem vállal gyereket.

2017. okt. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
52%
Semmi ilyet nem latok.
2017. okt. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Akkor csak az én ismerősi köröm ilyen úgy látszik.
2017. okt. 11. 11:28
 10/36 anonim ***** válasza:
43%

Nekem kolleganoim ilyenek, de leginkabb azok akiknek nincs parjuk vagy a parjuk nem akar gyereket.... naluk egyertelmu miert hangoztatjak hogy oook aztan nem is akarnak gyereket ;)


(ok azok akik amint talalnak normalis pasit, rogton kettot szulnek majd egymas utan :))

2017. okt. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!