Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekvállalás ellen mik az...

Gyerekvállalás ellen mik az ellenérvek?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 13. 17:05
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
91%
30-as: egy zavart elme túlcsorduló analizálgatása..Te sem érted a lényeget, de osztod az igét.
2020. ápr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
85%
A gyerekszülés a nőknek egy állatias ösztön. Vannak primitív ösztönlények akik szerint az életnek csak ez lehet az értelme meg vanak kutúrált emberek, akik más örömforrást is találnak az életben. Persze értem én könnyebb az előző tábort erősíteni mert ahhoz nem kell sem ész, sem tehetség, semmi csak szétrakod azt szevasz.
2020. ápr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
56%

Kedves 31-es, de, neked kell itt visszavenned, senki nem vagy, hogy ilyen stílust és személyeskedést engedj meg magadnak egy ismeretlen emberrel szemben. Ugyanis ha nem vetted volna észre (pedig neked nem 2 agysejted van bizonyára...), NEM én kezdtelek el mocskolni, csupán arra hívtam fel a figyelmed, hogy azért, mert a TE gyerekeidnek nem volt pl alvási gondjuk, még ne tégy úgy, mintha másnál ez nem lenne egy komoly probléma. Erre TE voltál az, aki elkezdett minősíthetetlen hangnemben pocskondiázni, szidni. Na ezek után persze, hogy kikérem magamnak, azt meg pláne, amit te itt művelsz(=ítélkezel számodra teljesen idegen szülők felett, mert hát nekik vannak gondjaik, neked meg nincsenek, ergo ez feljogosít téged rá, hogy szrnak tituláld őket). Egyébként továbbra is kíváncsi lennék, hogy szerinted a rossz alvás és a nevelés hogyan függ össze?

Azt sem vetted észre ezek szerint a nagyon sok agysejteddel, hogy az 54%-os az egy másik felhasználó, te meg itt okádtál le vele kollektíven, holott én NEM kezdtem el személyeskedni, vájkálni (nem, az nem az, hogy megjegyeztem, hogy nem kéne elbagatellizálni mások gondjait meg ítélkezni felettük). Mondjuk nem tudok haragudni erre a válaszolóra sem.

2020. ápr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim válasza:
100%

A válasz egyszerű: felesleges ennyi ember... Ez a faj (az emberiség) "túlszaporodott". A Természet ismeri a választ: fajok, amelyek társadalmában a legtöbb egyed nem hoz létre utódokat, de szorgalmasan dolgozik a társadalom javára.

Az ember-társadalom erre a szintre nem jutott el, a "törzsfőnöknek" kell a számos "alattvaló", háborúra, tömegtermelésre, stb. (építeni a "Piramist")

2020. ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
32%
Fennáll a veszélye, hogy lesz köztük egy Gyurcsány Fleto is...
2020. ápr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim válasza:
72%
Ha Nő vagy, akkor elég a “CSAK” válasz..
2020. ápr. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 Kovács22 válasza:
ha rosszul neveled, fejedre nő. Ha rossz társaságba keveredik, drogos lesz és rajtad fog lógni, míg meghalsz. De ezek nem olyan gyakoriak :)
2020. ápr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nincs ellenérv a gyerek ellen? DE, igen is VAN! Annyi, hogy 3 nap sem lenne elég felsorolni, de bőven elég egyet megemlíteni: NEM AKAROK! Ez bőven elég arra, hogy ne is szüljek. Nem olyan bonyolult ez, mégcsak nem is agysebészet. Vannak, akik túl tudnak lépni állatias "mindenáron szaporodni kell, ha akarod, ha nem" ösztönükön és más.dolgoiban találják meg céljukat/boldogságukat/kiteljesedésüket. Vicces, hogy aki kinyomott magából 2 v több gyereket, olyan baromi "bölcs" lesz, hogy hirtelen már arra is felhatalmazva magát, hogy általános és örökérvényű igazságként megfogalmazza, hogy a többi embernek mi kéne az élete értelme legyen. 🤦🏽‍♀️🤷🏽‍♀️ Iszonyúan szomorú és egyben szánalmas is, ha valakinek a boldogságához és ahhoz, hogy legyen értelme az életének, egy kölyök kell. Szerencsére vannak olyan emberek is, akik egy plusz teher, állandó stressz, kialvatlanság, szaros pelenka és mínusz jó pár milla elpocsékolása nélkül is képesek boldogan élni.

Az, hogy személy szerint NEKED hatalmas csuda nagy öröm egy kölök és a legjobb dolog az életedben, másnak még nem lesz az. Mint ahogy arról, hogy még én imádom a tökfőzeléket, a húgom nem fogja, mert ki nem állhatja és ezen semmit sem változtat az, hogy én szeretem. Szubjektív. Mint ahogy az is, hogy XY neked baromira bejön külsőre, a másiknak meg áll a szőr tőle a hátán. Nem vágyik és nem is vágyhat mindenki gyerekre, teljesen jól van ez így. Ideje lenne végre az ösztöneiktől szabadulni keptelen, másikat kioktató, másoknál mindent jobban tudó szupermamiknak leszakadni mások méhéről és nem kéretlenül belepofázni abba, hogyan kéne másnak élnie a SAJAT életét! Mert az, ahogy itt is nyilatkozott némelyik momzilla, az valami gusztustalan és kritikán aluli. Érdekes, a gyerekteleneket nagy részét egy hangyaf*asznyit sem érdekli, hogy ki szül és ki nem, nem állunk neki minden terhességes kérdésnél fröcsögni, hogy minek az és nem szidjuk és minősítjük őket, úgy ahogy azt ők teszik velünk.. Bár tudnám mire fel ez a frusztráltság és hisztéria, ha annyira csudijó és boldog az életük a kölkeikkel.:) Vagy talán mégsem olyan rózsaszín habos-babos minden, aztán itt kell másokon levezetni a feszkót? Érdekes..

2020. ápr. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%
Eleve ott kezdődik, hogy nem kell a világon semmilyen érv, hogy miért nem akarsz gyereket, senkinek nem vagy köteles elszámolni! Továbbá, az az EGÉSZSÉGES, hogy az embernek nincs szüksége másokra, ahhoz hogy boldog legyen és nem attól függ élete milyensége, hogy kinyom magából 1-2 pulyát. Gyereket vállalni NEM kötelező és nincs a világon semmi gond azokkal, akik egy plusz tehet nélkül is tudnak boldogan élni, ellenben azokkal, akiknek másokra van szükségük, ahhoz hogy legyen pl értelme az életünknek....
2020. ápr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
54%

A 28-as tuti kisebbségi. Látszik az írásából, a "helyesírásából", az érvelései sem túl értelmesek, szóval igen, ez a többség. :D ha gyerekvállalás előtt kijárta volna a 8 általánost, akkor talán többre vihette volna. 🤔

És nem, nem savanyú a "szollo". :D

2020. ápr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!