Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák, anyukák, ti hogy...

Kismamák, anyukák, ti hogy védekeztek a terhességi csíkok ellen?

Figyelt kérdés
26 hetes várandós vagyok. Még szerencsére nem jelentkezett a probléma, de szeretném megtudni, ki hogy védekezik ellene, hogy ne is legyen? Az orvos szerint majd még ez után fog elkezdeni igazán megnőni a hasam, és szeretnék tenni valamit most a csíkok kivédése ellen, ha lehetséges! Kérlek osszátok meg praktikáitokat velem! :)

2017. szept. 14. 12:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Olyan rosszul voltam az egész terhesség alatt, hogy, nem kentem semmivel, nem tudtam ezzel foglalkozni nagy hasam pedig nem lett, így megúsztam csíkok nélkül szerencsére.
2017. szept. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kentem ilyen dm-es testvajjal. Inkább csak azért, mert úgy voltam vele, hogy ha mégis csíkos leszek, tudjam, hogy én tettem ellene, nem rajtam múlt. Nem lettem csíkos, de szerintem sokkal inkább a genetikának, meg az eléggé mini babámnak köszönhető (2200 gr 44 cm-el született a 38. hét után), és persze annak, hogy így hasam se volt orbitális méretű. Van, aki keni, és mégis csíkos lesz sajnos. Nekem tényleg a saját magam megnyugtatásához kellett.
2017. szept. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

En féltem, hogy lesz csík igy vettem a rossmannban hasra valo ápoló olajat.

Aztán bejött az a rohadt meleg es nem bírtam elviselni magamon... Aztán vettem kakaovajat es azzal kenegettem. Nem lett csík (eddig) 39hkm. Az a kakaóvajas dolog sztem tok jo, de ahogy érzed, az olaj is jó es nem valami draga. Annyi h a natúr kakaovaj kemeny. Azt olvasztgatni kell elotte, de a kezemben megolvad.

2017. szept. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Genetikával, szerencsével.


Mert azon múlik csak.

Nekem rengeteg striám lett tini koromban a combomon, mellemen, derekamon. 29 évesen szültem, semmit nem használtam, és nem lett 1 új csíkom sem.

Nővérem egy pár dologgal kente magát, mégis lett neki elég sok. És has méretben sem volt köztünk nagy különbség.

2017. szept. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Mindig kakaó- és/vagy shea vajas testápolót használok, a terhességek alatt a hasamat mégtöbbször kentem, brutálisan csíkos lett..

Egyik munkatársam még 50kg sem volt mikor teherbe esett az ikreivel, a 38. héten szült, brutál nagy volt a hasa, sima testápolóval kente magát mikor úgy érezte szüksége van rá, hát azon a nőn 1 db csík nem lett!

Én abban hiszek, hogy ez is csak a genetikán múlik! Plussz ha kened valamivel és nem lesznek striáid hiheted, hogy attól, de sosem fogod megtudni, hogy anélkül lettek-e volna vagy sem

2017. szept. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Alapvetően genetika, de ha hidratálod a bőröd, akkor rugalmasabb lesz és kevésbé fogsz szétszakadni. Főleg neked, a téli szüléssel és bazi nagy pocakkal, szerintem csak jót tehet valamilyen hidratálás. Hogy ez direkt kismama-krém-e, az igazából tök mindegy, a lényeg, hogy mindig puha legyen a bőröd.


Én egyébként a Müller saját márkás kismamáknak való olajos tusfürdőjét és a DM Babylove pocakkrémét használom, 29 hetesen még semmi, a bőröm pedig pihe-puha, pedig a hasam iszonyú méreteket öltött az utóbbi 3-4 hétben. :)

2017. szept. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

6-os a babád innentől még meg is háromszorozhatja a súlyát, szóval ezután még rohadt nagyot fog nőni a hasad, pedig már nem sok van hátra... 30 hetesen nekem sincs semmi, az én hasam is nagyot nőtt az elmúlt 3-4 hétben, de azzal is tisztában vagyok, hogy a bőr az még nem feszül, majd ezután. Vagy szerencsém lesz, vagy nem.


Én kenem olajjal és shea vajjal, plusz odafigyelek az étrendemre és a mozgásomra, így éppen csak annyit híztam még, amekkora a baba. Nyilván a genetika a legfontosabb, meg van aki 25 kilóval se reped, de nem mindegy a bőrödnek, hogy csak a baba miatti növekedéssel kell megbirkózni, vagy szedsz is még fel hájat fölöslegesen, hogy még nyúljon.. Pl. egyik ismerősömnek a combjai, karja mindene kicsíkosodott, aztán azóta is azon lovagol, hogy a terhesség. Francokat, hát hol nőtt az a gyerek a belső combjában? A viszonylag rövid idő alatt felszedett sok plusz zsír, az repesztette ki mindehol.

2017. szept. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Semmivel nem kentem magam.
2017. szept. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Shea vajjal és DM-es erre kitalált krémmel kentem mégis szanaszét repedt a bőröm. Ha hajlamos vagy rá akár szűzlányok vérével is kenheted, akkor is olyan lesz amilyen.
2017. szept. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Nincs mit tenni ellene ez kizarolag genetika. Amit tudsz, hogy nem hozlslo
2017. szept. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!