Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan koltozzek el otthonrol...

Hogyan koltozzek el otthonrol hogy a sajat labamon alljak?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz a kapcsolatom a szuleimmel sose kovetelozok es mindig baszogatnak problemaznak hogy tovabb tanulok de ha nem egyetemre mennek az a bajuk gimnaziumot is elleneztek higy miert nem szakmara megyek inkabb. Van kozeofoku nyelvvizsgam nemetbol illetve angolbolnis egy kozeofoku. Felsofokubol a szobeli van meg es azert is baszogatnak hogy miert nem sikerult. Cseszegetnek higy eltsrtanak kozbe en is mennek dolgozni de nem engednek hanem inkabb segitsek nekik. Eddig nyari munkara nem mehettem mert segitenem kellett vallalkozasukba ezert nem kereshettem magamnak penzt. Ezert ha vasarolni megyunk veluk mentem de akkor se akartam elfogadnindolgokat mert kesobb vitanal rammondjak. 2 evente veszek magamnak cipot azt is leertekeltet. Ruhat is nagyon soha nem rendelek kb 2 szer megyunk el vasarolninazt se teszem szivesen. Sunyiba elmentem dolgozni akkornkerestem egy kis penzt azt koltottem magamra.

Kerdesem kovetkezo lenne lehetseges hogy a sajat talpamon alljak jovore? Programtervezo informatikus szeretnek lenni.(Budapesten) Diakmelon szeretnek dolgozni es ugy szeretnem magamat eltartani. Koliba laknek amig lehet majd kesobb albit vennek ki(ha nagyin muszaj pl nyar miatt). Nehez lenne megelni a sajat labamon barmit elvallalnek.



2020. ápr. 16. 00:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Olyan szinten piszkalnak ha nagyon ritkan havi egyszer kimegyek haverokkal es akkor lebasznak hogy minek megyek a hulyesegbe... nem cigizek es evente max szilveszterkor iszok. Multkor azert szidtak le hogy hogysn merem oket megkerdezni hogy vehetek e otthonra szensavas vizet amikor ott van a csapba es igyak onnan.
2020. ápr. 16. 01:01
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Lehetséges.

A diákmunkára többet fizetnek, mint egy rendes állásban. A koli olcsó az albihoz képest, fiatalon még buli ott lakni, 30 évesen már nem olyan szórakoztató.

Felvehetsz diákhitelt is. Ha pedig elvégzed a sulit, ilyen végzettséggel jól fogsz keresni. Érdemes már a suli ideje alatt releváns diákmunkát végezned, hogy friss diplomásként ne kelljen állás után loholnod.

2020. ápr. 16. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Huzz a francba ezektõl a debilektõl. Majd ja elmentél otthonról végleg akkor lesz normális életed.
2020. ápr. 16. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonymousreview60 ***** válasza:
69%

A programtervező informatikus egy nagyon jó "szakma". Lehet, hogy mostantól sláger lesz, és mindenki programtervező informatikus akar lenni, de ez a világ ilyen lesz, egyre több számítógép lesz benne. Ez a kilátás téged ne tartson vissza! Mire végzel, lehet, hogy nem nagyon-nagyon, csak nagyon keresettek lesznek, de ez utóbbi tuti.

Az angol, német egy nagyon jó párosítás hozzá. Mindjárt meglesz a felső az egyikből. Érdemes lesz majd a másikból is. (A németek a 2. legnagyobb befektetőink.) Utána már a harmadik lehet egy hobbinyelv is.

Tanulj nagyon-nagyon a felvételire, hogy lehetőség szerint államilag támogatott képzésre juss be!

Mielőtt programtervező informatikus hallgató leszel, már érdemes alapszinten ismerni a C, C++, Java nyelveket, különben megfulladhatsz az első félévben.

Tájékozódj előre a tantervről, és amennyire tudsz, készülj előre az első félévre, hogy ne legyen nagy sokk.

Ha mégsem jutsz be államira, akkor vedd fel a Diákhitel2-t! Tény: nagy összeg. Tény: adóssággal kezded a pályádat. Tény: Ez egy befektetés a (Vezetékneved Keresztneved) Kft.-be. Ha eleve ezzel a pénzügyi teher tudatával kezded a tanulást sokkal céltudatosabb leszel. Jobban megy a tanulásra való koncentrálás is.

A diákmunka sokat segíthet. Alapszinten elvileg el tudod tartani magadat. Ha gondod támad, akkor igényelheted a Diákhitel 1-et is.

Ha kollégista vagy és nyáron is a főfaluban akarsz maradni, akkor jellemzően szokott lenni az egyetemeknek 1-2 kolija, ahová tömörítik a többi kollégiumból a nyáron ottmaradó diákokat.

2020. ápr. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Azért gyakorold még a helyesírást is! A magyart!

Gimi végéig nem hinném, hogy elmehetsz, de addig is, ha vállalsz diakmunkát, rakd félre. Egyetem, minél messzebb, először kolival próbálkozz mimdenképp, aztán, ha összehozható az albi akár 1-2 haverral, akkor go. Egyetem mellett is tudsz dolgozni, ha megvan az akarat! Bár lehet nem az első félévben, az a "megszokós" időszak. Diákhitelt ne vegyél fel, ha nem muszáj, ismerősök között sokan fizetik a mai napig, és alig csökkent a tartozás.

2020. ápr. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Magyarból sem ártott volna vizsga. Akkor előrébb lennél.
2020. ápr. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonymousreview60 ***** válasza:
"ismerősök között sokan fizetik a mai napig, és alig csökkent a tartozás." Az esetek többségében ennek oka, hogy csak a kötelező minimumot vagy alig többet törlesztenek. Mintha a lakáhitelnél is csak kamatot fizetne. Erről Besenyő Pista jut az eszembe: Hát mondja, maga nórmális!?
2020. ápr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt aláírom, de megesik, hogy diplomával sem kapsz olyan állást kezdőként, ahol 400k a fizu. Azéna.
2020. ápr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonymousreview60 ***** válasza:
Igen. De mint mondtam, ez egy befektetés egy vállalkozásba, amit mérlegelni kell, és utána nem rinyálni.
2020. ápr. 17. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!