Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Honvágyam van, mióta elköltözt...

Honvágyam van, mióta elköltöztem otthonról?

Figyelt kérdés

Már lassan egy hónapja összeköltöztem a párommal. Nem gondoltam volna, hogy honvágyam lesz, mégis az van. Hiányzik a szobám, a cicám, az, hogy a szüleimhez bármikor kimehetek, beszélgetünk csak úgy egyet. Tudom, hogy jó helyem van itt is, mert már teljesen berendezkedtünk és nagyon szeretem a párom, mégis naponta akár többször is összeszorul a gyomrom, ha az otthonomra gondolok. Nincs nagy távolság sem, 20 perc alatt otthon vagyok busszal.

Hogy tudnék magamon segíteni?

22 L


2020. jan. 5. 22:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Természetesen a szüleim hiányoznak a legjobban :( mindig poénkodtunk, nevetgéltünk
2020. jan. 5. 22:03
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Hazamész.
2020. jan. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

"20 perc alatt otthon vagyok busszal"

Nem is muszáj örökre, csak sokkal gyakrabban, mint eddig.

2020. jan. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2-3 naponta hazamegyek, de az sajnos nem olyan :(

Sőt, olyankor még nehezebb, mert tudom, hogy már semmi sem lesz ugyanolyan

2020. jan. 5. 22:13
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Ha csak 20 perc, akkor egész nyugodtan hazamehetsz minden egyes nap. Egy idő után majd úgyis ritkítani fogod a hazamenéseket, mert egyre inkább az új otthonodban fogod otthon érezni magad. Ha tényleg szeretitek egymást, meg fogja érteni a párod is. Adj magadnak több időt.
2020. jan. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
14 évesen elkerültem koliba, csak hétvégente voltam otthon. 18 évesen még távolabb kerültem az egyetem miatt, közben a párommal is összeköltöztünk. Úgy járunk haza, hogy kéthetente hétvégére és akkor mindkettőnk családját meglátogatjuk. Viszont nekem is nagyon hiányzik a családom meg az az egész érzés, amit a szülői ház tud nyújtani. 14 éves koromtól szokom ezt a helyzetet, de most 24 évesen is ugyanazt érzem. De valahol természetes ez és el kell fogadni. Viszont örülj neki, hogy elég közel vagy még mindig hozzájuk. :)
2020. jan. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Én 18 évesen mentem el albiba, 25 éves koromig laktam ott úgy, hogy minden hétvégén hazamentem. Aztán 1 évig teljesen ott laktam és most 27 évesen (1,5 hónapja) költöztem el véglegesen saját lakásba, még mindig hiányzik. Talán már nem annyira, mint pár hete, de még mindig nem múlt el.
2020. jan. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Szépen lassan, hozzá fogsz szokni.
2020. jan. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

#4! "A kérdező kommentje:2-3 naponta hazamegyek, de az sajnos nem olyan :(Sőt, olyankor még nehezebb, mert tudom, hogy már semmi sem lesz ugyanolyan"

De könyörgök! Ezt nem te magad választottad? Tudatosan? Vagy a gondolkodásoddal van valami baj?????

2020. jan. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%

Persze, hogy nem lesz ugyanolyan. Meg kellene barátkozni vele. Vagy csináld vissza, költözz haza.

A lányom 22 évesen 9 ezer kilométerre ment egyetemre két évre. Nem bántani akarlak, de ne legyél ilyen nyámnyila, rövid az élet ehhez.

2020. jan. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!