Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ismertek olyan szitut ahol...

Ismertek olyan szitut ahol apuka elvált vagy szétmentek és minden alkalommal amikor lehetett ment a gyerekért sok éven keresztül? Esetleg új barátnő/család mellett is?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 16. 15:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Igen.
2020. ápr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Igen. Ez a normális.
2020. ápr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Igen, hugoméknál pl. így volt (most 20 éves már a fia, 4 éves volt, amikor elváltak).

Kétgyerekes elvált nő lett a párja a pasinak, de abszolut tartotta a fiával a kapcsolatot. Közös nyaralások a nővel és a nő két gyerekével, mindig vitte a fiát is. De volt csak külön apa-fia nyári program is.

2020. ápr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Meg természetesen tanév közben is, hétvégeken is.

(előző voltam amúgy)

2020. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Volt férjem is ilyen apa. AMikor elváltunk a lányunk 7 éves volt. Mindig jött, rendesen fizette a gyerektartást, szünetekben mindig a lényukkal volt. Amikor a lányom 13 éves volt megnősült majd született egy új kislánya. De az apja ugyanúgy foglalkozott a lányukkal. Sőt a felesége is mindig tündéri volt vele. Lányom már 22 éves, ma is jár az apjához, és a mostohahúgával is nagyon jóban van.

Mondjuk mi anno barátsággal váltunk el, és bár papíron rögzítve volt a láthatási idő, de sosem korlátoztam a közös találkozásukat. Akkor vitte, akkor ment a lányom amikor akart. Sosem szidtuk egymás ellen a szülőket, sosem szidtam a másik feleséget. Tisztelem, becsülőm őket.

2020. ápr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Van egy ilyen ismerősöm. Igaz, ő a mai napig is egyedülálló. Alkalmi partnerei talán vannak (ezt nem tudom), de egyedül lakik. Hét közben sokat dolgozik, de ha apás hétvége van, akkor kizárólag a gyerekeivel foglalkozik. Sajnos a volt feleség a kötelező minimumon kívül nem engedi a találkozásokat, sőt iskolai szünetekben még az előírt minimumot sem adja meg az apának. Ezért a mai napig feszült a viszony köztük.
2020. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Persze, pl apam. Nem volt megszabott lathatas, mindig jott es nala voltunk, amikor raert. Nagyobb korunkban nyilvan mar nem mindig, mert akkor sokszor mar hisztiztunk, hogy most nem akarunk menni. (Nem apa miatt, igazabol nem emlekszem, gondolom ilyen random tinihiszti, igazabol apamek eleg aktivak voltak hetvegente, mentek ide-oda, en meg inkabb punnyadtam volna csak neha).
2020. ápr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Bár ott az apukának nem volt újabb párkapcsolata. A gyerekek is idősebbek voltak már a válásnál, 13, 11 évesek, tehát kötődtek egymáshoz.
2020. ápr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim is szétmentek, és apa heti kétszer vitt minket magához (7 és 10 évesek voltunk kb). De - persze ezt előre senki nem tudta - utóbb kibékültek a szüleim és azóta is boldogan élnek együtt. Lehet, hogy van összefüggés a kettő között...


Jogilag sosem váltak el, tehát nem volt bírósági gyermekelhelyezés, láthatás, gyerektartás megítélve. A különlakás ideje alatt apa - amennyire ezt én meg tudom ítélni - nagyon gálánsan támogatott minket anyagilag is (fix összeget utalt anyának+anya írta a velünk kapcsolatos kiadásokat, pl. sportcipő 5000 Ft és azokat is kifizette apa, nem tudom milyen %-ban).

2020. ápr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos nem.

Egy elvált apukát ismerek, aki eddig rendesen foglalkozik a gyerekével. Kb. 3 éve vált el. Új kapcsolata nincs.

2020. ápr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!