Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért kémkedik utánam...

Anyám miért kémkedik utánam ilyen betegesen?

Figyelt kérdés

Tisztára beteges amit csinál. Most legutóbb az instagrammal jött. Mondja, hogy küldtem neked meghívási kérelmet az instagramra. Én mondom, hogy oké, de már nem használom. És ezt elengedi a füle mellett. És mondja. De hát most tiltottál le. Én nagyot nézek: Mi? hát ez legyen a legnagyobb bajod, mert én már rég töröltem a fiókomat. Biztos, hogy engem elöltél be? Biztos, mert ezt találtam a facebookodra keresve.


És mondja. Hát jó. innen is kitiltottál. Már mindenhonnan ki vagyok tiltva. Szerintem már nincs is fiam. Én már szinte üvöltök vele ,hgy ezt hagyja abba, mit hazudozik honnan tiltottam ki?


Erre ő: Hát sehol sem látom a bejegyzéseidet meg semmit.


Én: Szerinted nem azért, mert nincsenek is bejegyzéseim? meg posztjaim? Az instagramom már évek óta nem létezik.


És ezt is elengedi a füle mellett teljesen úgy kezel mintha mindenhonnan kitiltottam volna.


Amúgy facebookot csak nézam sose kommentelek, nemhogy posztoljak.


Szóval mint írtam, beteges. Hogy miért? mert naphosszat az én profilomat böngészi. Látom, hogy ott tekergeti keresi a posztjaimat. Nézegeti a képeimet mindent..

Úgy kezel mintha kitagadtam volna mitn anyámat. Tiszta őrült. Mivel nem látja a nemlétező posztjaimat megosztásokat azt hiszi, hogy ő ki van tiltva. Meg, hogy máris letiltottam a facebookról. Ilyenkor mindig visszakérdezem, hogy jaaaaj mit beszélsz??!! Hogy lennél letiltva? Amikor még a magánügyeimbe is beleütöd az orrod?


Régebben tudni akarta a jelszavamat, amit egyszer meg is adtam, és egyszer lementem a konyhába és mit látok? ott olvassa a privát üzeneteimet. Betűről betűre. Mint valami kiskönyvet. AZóta megváltoztattam a jelszavamat és azóta ilyen. Úgy kezel mintha megtagadtam volna. És azóta is csak a profiljaimat nézegeti. És azt hiszi, hogy letiltottam ŐRÜLT!!! Nem csak a karantén miatt. évek óta ilyen


2020. ápr. 19. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Lehet, hogy nem "100% rosszindulatból", csak a netes tevékenységed érdekli, mit osztasz meg, kivel beszélsz stb. Időnként lehet aggasztó híreket hallani, hogy gyerekek "mit művelnek a neten" "megosztanak olyat amit nem kéne" vagy "beszélgetnek olyannal aki rossz szándékú" stb. Lehet hogy valami ilyen aggodalom van mögötte. Attól fél, hogy őt úgy tiltod ki, hogy ne is lásson semmit a netes tevékenységeidből.
2020. ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Hát elég sokan vannak személyiségzavarosak, meg idegbetegek, és a viselkedésmódja alapján anyád is simán tartozhat közéjük. Ha ezen nem tud módosítani, és nem érti, amit mondasz neki, csak hajtogatja az értelmetlen képzelgését - hát igen, az idegbetegekre jellemző mindez.
2020. ápr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon feszes vagy, sőt ideges. Lazíts. Anyukád meg pranoiás. Ha nincs is diagnosztikálva, az még nem jelenti, hogy nem az.
2020. ápr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen anyával én is ideges lennék, én nem neheztelek emiatt a kérdezőre. :D Hagyd rá, más megoldás nincs. Lüke szegény.
2020. ápr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%

Legyél vele türelmesebb Bem biztos hogy őrült, lehet, hogy csak ennyire nem ért szegény a technikahoz és tényleg azt hiszi, hogy le van tiltva ilyenkor nem üvölteni kell hanem leülni vele és megmutatni hogy nézd anya most letiltalak látod ezt írja írja ki ilyenkor és most féloldalak, látod ilyenkor meg azt látod mint eddig.

Ha olyan hangsúlyban beszélsz vele mint amit itt is megengedsz magadnak én is aggódnék érted at anyád helyében.

2020. ápr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell laikusnak távdiagnosztizálni paranoiásnak, pszichológus sem tenne ilyet.

Megint kialakult a "két tábor", "legyél vele megértőbb kicsit" - 0%, "ilyen anyával..." - 100%. Ezért tragikomikusak az ilyen kérdések.

Manapság a tinik nagy része a közösségi oldalakon éli az életét és még ha nem is ilyen vagy, ő nem tudhatja és esetleg úgy érzi hogy kirekeszted.

Egy kis megértés: 0% "neked van igazad és anyádnak nem" - 100% fekete-fehér nézőpont mint már oly sokszor oly sok kérdésnél.

2020. ápr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Hatos, én aztán nem tehetek róla ha valaki értelmi fogyatékos (mármint az anyja). Nem mondtam hogy a nő elmegyógyintézetbe való, de nem is normális. Ha ezerszer elmagyarázok valamit az anyámnak, de nem érti meg, akkor én is lebolondozom. Kb mintha szánt szándékkal akarná kikészíteni a fiát a 0 IQ-jával.
2020. ápr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kérdező gondolom ugyanaz a kamugép, aki azzal jött hogy az anyja "üveges szemmel nézett" mert nem bámulhatta a fa.szbúkját, meg hogy hisztériás rohamot kapott. Kórisme: Karantén kiváltotta hazudozási kényszer-a kérdezőnél.
2020. ápr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csinálj magadnak egy másik Facebook fiókot, azon kommunikálj az ismerőseiddel.
2020. ápr. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!