Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti tudtok normálisan alkoholt...

Ti tudtok normálisan alkoholt inni a családotokkal?

Figyelt kérdés

A családban mindenki fogyaszt alkoholt és összejöveteleknek, ünnepeknek ez is egyértelműen a része nálunk. Eddig soha egyetlen egyszer meg sem kínáltak semmilyen alkoholos itallal, mert nekik ez teljesen egyértelmű volt, hogy én nem iszom. Ha esetleg valaki más megkínált volna valamivel, akkor is rögtön válaszoltak helyettem, hogy “nem, nem ő nem iszik”. Én sem kérhettem magamnak, mert mindig viccet csináltak belőle, mintha nem gondoltam volna komolyan és végül nem kaptam. Eleve mindig automatikusan vették nekem külön a gyümölcslevet meg a gyerekpezsgőt. Mindig olyan gáz szituációk születtek ebből az alkohol kérdésből, hogy én már inkább azt megelőzve kértem magamnak valami üdítőt... Az utóbbi időben viszont volt, hogy megkínáltak cider-rel, amin tökre meglepődtem és örültem is, de ez még talán rosszabb. Mert tényleg úgy csinálnak, mintha valami kisgyerek lennék és akkor hozzák, hogy “na, na megkóstolod?”, “ez nem annyira erős, fel is vizezem vagy teszek bele neked jeget, ha kérsz”, “csak kóstolj bele egy picit, hátha ízlik”, “na ízlik? Milyen? Jajj remélem azért ennyitől nem fogsz berúgni”, “nem kell ám sokat inni belőle, nehogy baj legyen”... Szóval halál gáz. Nekem így nincs is kedvem inni velük, mert ez nevetséges meg tök megalázó, de ha mondom, hogy nem kérek, akkor megint jön a “jó, jó, nem is kell, nehogy baj legyen” meg “nem kell erőltetni, nem muszáj alkoholt inni” stb....

Nem is értem, hogy mit gondolnak. Tényleg nem vagyok nagy alkohol fogyasztó, nem iszom sokat, nem kifejezetten kívánom jobban mint egy üdítőt és nem szoktam lerészegedni vagy ilyesmi, de vannak olyan italok, amiket szeretek és barátokkal időnként szoktunk inni ezt-azt, ha találkozunk. 21 éves vagyok, tehát ebbe még jogilag sem lehet belekötni, de nem is most ittam életemben először alkoholt, nem értem mit gondolnak. Tök gáz, mert akkor így inkább nem is iszom velük semmit, de akkor sem fog ez sosem változni, szóval nem tudom mit kezdjek velük.


2020. ápr. 19. 22:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Szerencses vagy, hogy nem nyomtak le a torkodon az alkoholt mar kisgyerek korodban es nem azon nevettek, hogy nezel ki reszegen. Korulottem is poenkodnak ilyenekkel de nem kell komolyan venni. Ha eldontod, hogy ez neked nem kinos akkor mondhatnak barmit. Sajat magadnak kell donteni, hogy iszol e vagy nem. En pl eldontottem, hogy sosem iszom es mar probaltak megverni is erte, meg megalazni de nem hagytam magam. Nekem az osszes bulin ott van a gyumolcs le es a csajok is mellem szoktak ulni, mert hiaba mondja mindenki, hogy milyen fgsza gyerek az aki lehuzza a felest a csajok csak jobban szeretik azt akiben meg lehet bizni es azt teszi amit mond. 22 eves vagyok.
2020. ápr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Hát állj a talpadra és mutasd meg, hogy tudsz inni :D mond hogy fáj a torkod és kérsz pálinkát!
2020. ápr. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én eldöntöttem, hogy szeretnék-e inni alkoholt vagy sem. Ha nem családi közegben vagyok, akkor tudok is normálisan és jólesően inni, mert ott ez tök természetes és nem kell hallgatnom senkinek sem a kommentárját. Ezzel nincs is semmi baj. Viszont családon belül pedig változatlanul a kérdésben leírtak a jellemző, ami szerintem eszméletlenül gáz és engem nagyon zavar is.
2020. ápr. 19. 22:46
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Ha elfogadtad volna, előbb-utóbb megszoknák...
2020. ápr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Már elfogadtam párszor, de akkor is ugyanúgy nyomatják a hülyeségeiket és egyszerűen nem bírom elviselni, így inkább nem is akarok velük inni.
2020. ápr. 19. 23:22
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Mondd meg nekik nyugodtan, hogy nem kell téged ennyire félteni, ittál már elégszer alkoholt. És el tudod dönteni magadnak hogy kérsz-e. Ha felnőttnek érzed magad akkor próbáld meg szerintem ezt így is lekommunikálni. Inkább mint hogy folyamatosan egy kellemetlen szituációban legyél.


Ez elég sokszor van a rokonoknál, hogy a nálad idősebb generációk szemében mindig fiatal vagy, a "gyerek". Ezért nem kell róluk semmi rosszat feltételezni róluk.

2020. ápr. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán, de nálunk a szüleim azok, akik nem isznak. Nagyon maximum egy-egy pohár bort vagy pezsgőt lehet velük meginni, de inkább, minthogy alkoholisták legyenek. Én szoktam alkoholt fogyasztani időnként, és ezt tudják is.
2020. ápr. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nálunk olyan 16-tól felfelé "felnőttként" van kezelve mindenki ebből a szempontból. Minden fakszni nélkül kérdezik meg a szüleim, hogy mit kérek, ez és ez van itthon, ki akarom-e próbálni x italt, ezt most hozták a nyaralásról és nagyon finom, stb. A 18 éves unokahúgomat is ugyanígy kínálják meg, ha jönnek hozzánk. Inkább a mamámon szoktak viccelődni, mert rajta tényleg meglátszik már egy pohár bor is, ő tényleg jobb, ha gyerekadagot kap :))


Én a helyedben világosan elmagyaráznám nekik (a kezdetben akár minden ilyen alkalommal, külön-külön válaszolva a kommentekre), hogy 21 éves felnőtt ember vagy, teljesen normális, hogy mértékkel fogyasztasz alkoholt néha, nem ez az első, sem az utolsó eset, lehet mellőzni a kéretlen megjegyzéseket.

2020. ápr. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem. Okkal.
2020. ápr. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

Én nem is ihatok alkoholos italt egy betegség miatt, de ezzel sohasem viccelődött a család.

Minimális intelligencia kéne, ami pár rokonodból ezek szerint hiányzik.


F

2020. ápr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!