Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon-nagyon gázos családból...

Nagyon-nagyon gázos családból hogyan léptetek le?

Figyelt kérdés

Nem fogom részletezni, de nem igen van rosszabb! Egy horror ehhez semmi.


Stockholm szindróma, mert a szüleid, bármilyen dolgot tesznek meg veled. Főleg kisgyerekként, utána meg 18 éves korodig, se pénzed, se fedél a fejed felett. Rokona sincs mindenkinek!


Szerintem gyerekként, főleg kiskorúként rosszabb, sokkal rosszabb helyzetben valaki mint ha felnőttként a párja lenne. Ott a gyámügy, olyan egyszerű. Attól, hogy 18 elmúltál pár nappal, ugyanúgy suli van, nincs pénzed, nincs fedél ezen kivül a fejed felett!


2020. ápr. 20. 21:59
1 2
 1/13 Metionin ***** válasza:
100%

Qurva jól tanultam, hogy felvegyenek egyetemre (államira), minden papírt begyűjtöttem hogy kapjak kolit és elköltöztem. Beadtam a jelentkezésemet az összes diákszövetkezetbe és a második héten már dolgoztam és abból éltem, később plusz ösztöndíjakból.

Az agyat, a tudást senki nem veheti el tőled, hiába vernek otthon, hiába alkeszok a szülők, hiába zsarolnak lelkileg, ami a fejedben van, az csak a tiéd. Nekem anno egy tanárom mondta ezt és hallgattam rá.

2020. ápr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

egyetemre jelentkeztem nappali tagozatra, mellette meló és kollégiumban éltem


amíg be nem zárták a kolikat és haza kellett költöznöm....

2020. ápr. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sajnos egyetem alatt is pokol,ha helyben van... Másikat nem engedték, meg azt sem, hogy ne menjek. Pedig kiskorom óta ebben láttam.

Aztán mai eszemmel, ahogy akkor is gondoltam, inkább dolgoznék, mint újabb pokoli 4 évig rájuk legyél valamilyen szinten 5utalva, nappalin.

2020. ápr. 21. 09:31
 4/13 A kérdező kommentje:
Meg azt is, hogy csak a szökés, elmenekülés és lehet a megoldás, más nem... Hiába halasztod!
2020. ápr. 21. 09:37
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne nappalira menni amúgy? Ha ilyen helyzet lenne, simán elmennék estire és puszi.


Először beadnám a jelentkezésem az általuk áhított képzésre.

Mikor felvettek, elmennék passzívra, azzal 24 éves korig lehet dolgozni.

Ott ellennék egy évet, egyetem helyett dolgozni járnék.

Aztán beadnám a jelentkezésem sunyiban egy esti vagy levelező képzésre egy másik városban.

És elhúznék a pokolba az összeszedett pénzzel.

Onnantól meg tudok dolgozni rendesen az egyetem mellett.

2020. ápr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
azzal 24 éves korig lehet dolgozni diákként *
2020. ápr. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Otthon laksz, nagyon nehéz kivitelezni, hogy suli helyett dolgozni jársz! 2 egész nap alatt beköptek nekik egyébként!
2020. ápr. 21. 11:27
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyetem alatt mármint, meg nem akartam kiírni, de vernek is!
2020. ápr. 21. 11:27
 9/13 Metionin ***** válasza:
100%
Nem helyi egyetemre kell jelentkezni, hanem olyanra ami jó messze van. Egyetemi koliból már nem kell hazajárni, nyáron sem. Beadod a jelentkezést, úgysem látják hogy mit jelöltél be, hadd éljenek abban a hitben hogy azt jelölted elsőnek amit ők mondtak, aztán elhúzol.
2020. ápr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Orszag masik felen kineztem egy egyetemet. Oda mentem. Lehet igenyelni nyari kollegiumot is. 5 ev alatt csak ki lehet talalni, mibol fog megelni az ember.
2020. ápr. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!