Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Hogyan legyünk boldogok, annak elemér e hogy rossz családból származunk?

Hogyan legyünk boldogok, annak elemér e hogy rossz családból származunk?

Keress kérdéseket hasonló témákban: boldogság, rossz, körülmény, szeretet, család

máj. 16. 17:22  Privát üzenet  

A válaszok
Első lépés megszakítani minden mérgező emberrel a kapcsolatot, akkor is, ha rokon. Anélkül nem fog menni. Utána jöhet az alapos önvizsgálat és önismeretszerzés, ha szükséges, akkor terápia. Nekem így sikerült és többeket ismerek, akiknek szintén.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont máj. 16. 17:24 Privát üzenet
Elemér.

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont máj. 16. 17:38 Privát üzenet
Te komolyan, az "ellenére" szót úgy írod, hogy "elemér e"?

A válasz 44%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 19%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont máj. 16. 18:35 Privát üzenet

az elírás, hagyjátok már. Szerintem úgy, hogy megpróbálsz felnőni belőle. A te életed te alakítod - az egy teher, hogy rossz az indítás, de teher alatt nő a pálma - ezt átfordíthatod egy jó erővé. Tudom, könnyű mondani, nehéz megtenni. Egyébként, ha van lehetőséged a Hellinger-féle családállítás segít a tudatalatti nyomasztó dolgoktól való megtisztulásban. Működik, tapasztalat (persze ha jól csinálják)

[link]

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont máj. 16. 18:41 Privát üzenet
Kétszer írta el? :D

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 19%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont máj. 16. 18:53 Privát üzenet
(5 szerintem csak copyzva lett az első sor:)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont máj. 17. 06:52 Privát üzenet
Ah, oké.

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 19%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont máj. 17. 12:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy a kérdésre válaszoltok. Egyébként telefonról írtam ki és nem vettem észre, hogy a predikatív szöveg bevan kapcsolva. (szójavító) Az jó kérdés, hogy miért gondolta ezt jó javaslatnak... A lényeg, hogy köszönöm a felesleges kommenteket.

# 8/10Időpont máj. 18. 13:26 Privát üzenet
+1 szavazat a Hellinger módszerre, ha okokra kell rálátni, de ez sokszor nem elég, hanem évek önismereti munkája kell hozzá, ezt pedig egy egyéni pszichoterápia teszi igazán hatékonnyá, csak mindenkinek meg kell találnia a neki megfelelő pszichológust.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont máj. 18. 18:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi az választ.

# 10/10Időpont máj. 19. 14:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A lányom összeállt egy sráccal, aki úgy akar előnyösebb színben feltűnni, hogy minket állít be borzalmas, rossz szülőnek, ezért a lányom már beszélni sem akar velünk. Mit tehetünk?
Mit tudnék ez ellen a rossz tulajdonság ellen tenni?
Rossz anyának érzem magam, jogosan?
Mitcsinaljak ha anyummal nagyon rossz a kapcsolatom?
Elsütöttem egy rossz poént, de most anya cseszeget, mit csináljak?
Rossz anya vagyok ha már várom hogy a 2 éves gyerekem óvodába menjen és én vissza mehessek dolgozni?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!