Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nevelőapám minden nap...

A nevelőapám minden nap részeg. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A baj az, ha részeg veszekedik és kiabál van, hogy egész este balhézik. Anyukám teljesen más lett mióta velünk él, önbizalom hiányos lett. Nem megyek soha sehova a sulin kivűl, nehogy anyának és a testvéremnek essen még nem vagyok itthon. Egyre többszőr van olyan, hogy józanon is veszekedik, rá adásul a tesóm és előttem. Szeretnék segíteni anyukámnak, de azért még normális életet is szeretnék élni, mint a többi tini. A tovább tanulásomat is befolyásolja ez az egész, mert nem tudok tanulni rendesen. Egyre többször szekál engem is. Anyukámat lelki terrorban tartja és szerintem fél is tőle, de nem tud mit csinálni, mert ha elküldi nem megy el.Mit csináljak?

2020. ápr. 25. 18:04
 1/7 A kérdező kommentje:
.... Már emelt kezet anyumra.
2020. ápr. 25. 18:12
 2/7 anonim ***** válasza:
8%
NANE Egyesület, Patent Egyesület, ha külsérelmi nyoma is van, akkor rendőrség. Anyáddal folyamatosan beszélj ezügyben, nagyon határozottan, hogy téged ez az ember veszélyeztet! Anyád felelős a biztonságodért! Ő költözött oda hozzátok? Most úgyse tudsz kimenni, úgyhogy nemigen értem, mi az, hogy nem mész sehova sulin kívül, de ne te védd meg az anyádat, őt csak az ébresztené fel, ha úgy ververné, hogy a csontja törik. Na akkor kirúgná. Amúgy meg ki vagy te, hogy meg tudod védeni anyádat azzal, hogy otthon vagy? Díjbirkózó?
2020. ápr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Valjon el az anyad es kerjen tavolsagtartast. Ez nem allapot igy egy alkoholista bantalmazo kretennel. Konnyen lehet rendorseg, gyamugy a nota vege.
2020. ápr. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2020. ápr. 25. 18:56
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Fel kell jelenteni a bántalmazásokért a rendőrségen és kidobni az életetekből. Nem tudom, hogy milyen nemű vagy, de ha lány, akkor különönsen veszélyes a helyzet, mert anyád mártírkodik, gyönge és veletek akarja a családi játszmát lejátszatni. Ennek a vége egy serdülő lány és egy brutál alkesz nevelőapa esetében szinte biztosan nemi erőszak lesz.


Megvárod, vagy most intézkedsz?

2020. ápr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ASegélyember ***** válasza:
Az exemnek alkesz az apja. Az anya mindent eltűrt neki, ezert is lett ő maga egy elviselhetetlen személyiség, es ezert mentünk tönkre de nem ez a lényeg. Egy napon az apa majdnem fejbevágta az exem öccsét a szék kitört lábával, es akkor telt be nála a pohár. Sajnos sokszor tenyleg történnie kell valaminek, hogy az anya észhez térjen...ne várjátok meg ezt.
2020. ápr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

A Kérdező anyukája nem megy a rendőrségre se mert fél. Pont ez a probléma. Tipikus viselkedés a bántalmazott nőknél. Arra kellene rávenni hogy elküldte mert ő inkább eltűri mint hogy cselekedjen. Egyértelműen segítségre van szüksége akár lelki támogatás formájában, hogy erőre kapjon.

Ahogy már előttem is írták, hogyha látható sérülése van (látleletet miatt, így lehet bebizonyítani) akkor rendőrséget kell hívni. Ha anyukád nme hívja hívd ki (valószínű nem fogja) akkor te tedd meg. Na akkor biztasd, hogy legyen erős, hogy nehogy megjátráljon. Ha elviszik hacsak pár napra is, talán rájön hogy mennyivel jobb nélküle.

Plusz szerintem is beszélgess el anyukáddal kettesben, hogy ez így nem mehet tovább, nem érzed biztonságban magad, hátha cselekszik.

2020. ápr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!