Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érthető, hogy akkor is idegesí...

Érthető, hogy akkor is idegesít a részeg nevelőapám, ha nem bánt minket?

Figyelt kérdés
Elég rossz gyerekkorom volt, anyukámmal és az alkoholista nagyapámmal éltem, aki ugyan engem szeretett nagyon, de anyukámat verte, bántalmazta, lelkileg terrorizálta. Aztán ő meghalt, anyukámmal másik városba költöztünk, nagyon nagy megkönnyebbülés volt e számomra, összejött egy férfival, akivel nem volt semmi gond, de a kapcsolatuk előtt igencsak hódolt az alkoholnak. Eltelt pia nélkül 2-3 év, mostanában megint rákapott. Nem ver ő minket, nem is bánt, de olyan ideges leszek a részeg ember láttán, hogy ölni tudnék, teljesen kiborulok... Kértem anyukámat, küldje el, mert egy gusztustalan állat... Mindig azt mondja: bánt ő téged???? Nem... De akkor már nem is zavarhat engem? Én reagálom túl? Egyébként a biológiai apám is alkoholista volt, csak ők elváltak, szóval mikor ő elvitt láthatásra, akkor is piálást láttam, vele pont ezért megszakítottam a kapcsolatot, azt hittem, hogy végre nyugalmam lesz... Szerintetek mit tegyek? Tényleg nem bírom elviselni, most is csak picit részeg, de nem bírom abbahagyni a sírást és bűnös gondolataim vannak, tanulni sem tudok... Komoly továbbtanulási terveim vannak, de ilyen környezetemben félek, hogy nem megy és attól is félek, hogy majd én is ilyen partnert választok... :S L18
2017. nov. 14. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Igazad van. Én is utálom a részegeket, akkor is ha szeretnek. Ezért sem tartom a kapcsolatot a szüleimmel sem többek között.
2017. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia! Én is nagyon utálom a részeg embereket, felidegesítenek. Az viszont pozitív, hogy látod, hogy ez így nem járható út, és hogy komoly terveid vannak. Próbáld meg ezt megtartani. Az pedig, hogy te ilyen partnert választasz-e majd, sajnos java rész tudatalatti, mert a szülői minták elég mélyre vésődnek be, és csak nagyon nehezen lehet "eltérni" tőlük. Ettől függetlenül sok sikert kívánok hozzá, remélem neked sikerül. Hová mennél tovább tanulni? Ha megteheted, válassz a lakhelyedtől kicsit távolabb eső főiskolát/egyetemet, hogy kollégista legyél, és kevesebb időt kelljen látnod a nem kívánatos állapotban lévőt. Csak ennyit tudok tanácsolni. Hajrá!
2017. nov. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető hogy ez idegesít és zavar téged, megértelek!

Én a nagypapáméknál lakom már egy ideje, mindig is alkoholista volt, de engem szeretett mindig, sose bántott. Mióta itt lakom nagyon zavar hogy szinte minden nap részeg, idegesít, feszült leszek tőle és hiába nem bántott soha, muszáj elkerülnöm, mert egyszerűen a látványát és a viselkedését sem bírom ilyenkor. Pláne hogy a nagymamámat bántja, szavakkal is és fizikailag is, amit szintén rossz hallgatni, megvédeni pedig nem mindig tudom, mert iskolába járok, nem vagyok mindig itthon.


Úgyhogy megértelek, de légy erős, koncentrálj a jövődre, nem mindig lesz így! Nem fogsz ilyen partnert találni, mert ezek után hidd el, hogy meg fogod válogatni ezen a téren is. Én legalábbis pár napja ezért szakítottam a párommal, mert berúgott (sajnos sűrűn elkezdte ezt), és agresszíven viselkedett velem, ezért véget vetettem a kapcsolatnak, nem akarok én félelemben élni, hiába szeret.


Sok erőt és kitartást Neked!


19/L

2017. nov. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem reagálod túl egyáltalán. Nekem is volt alkoholista apám, és azóta én félek az idősebb kicsit részeg férfiaktől. Úgy tűnik, hogy az anyukád sorozatosan ilyen férfiakkal lép kapcsolatba, ami szomorú, és NAGYON jó, hogy tisztában vagy vele, hogy neked tudatosan oda kell majd figyelned a párválasztás terén. Az anyukádnak is oda kéne figyelnie arra, hogy ő azzal van, akivel szeretne, de ha ez rossz hatással van rád, akkor figyelembe kell(ene) vennie az érzéseidet, hiszen gyerek vagy, és fejlődik a lelked is még.


Át tudsz menni néha barátaidhoz tanulni vagy kizökkenni az otthoni dolgokból? Tudsz erről beszélni valakivel? Esetleg bemehetsz könyvtárba is tanulni, vagy egy kavézóba, szerintem ezek tök jó helyek tanulásra. Ja és nagyon sok pszichológiai könyv foglalkozik rossz családi kapcsolatokkal, szerintem nézz szét, hátha segít valamelyik.


Írj rám nyugodtan privátban, ha szeretnél beszélgetni, és ne add fel a céljaidat. A legjobb, amit tehetsz ebben a helyzetben, hogy kitartasz a terveid mellett, tanulsz és minél korábban függetlenedsz :)

2017. nov. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!