Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ennyire általános a mai...

Ennyire általános a mai világban, hogy 29-30-30+ évesen még otthon élünk a szülőkkel, akiknek ez nem is okoz gondot?

Figyelt kérdés
Úgy veszem észre, sok családban úgy vannak vele, hogy ennyi idősen teljesen normális meg otthon élni, óriás gyereknek lenni és gyerekként kezelni oket. Ez a kornyezetetekben mennyire jellemző?
2020. ápr. 29. 12:20
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
89%
Az én szüleim is és a velem egykorúak szülei közül sokan úgy jutottak lakáshoz, hogy kaptak önkormányzati lakást amit később megvásároltak. Ma legfeljebb akkor kapsz önkoris lakást ha van 100 gyereked és cigány vagy. Anyuék 20 évesen már engem vártak mert volt lakás meg minden. Persze elmehetnék egyedül albérletbe és kifizethetem a havi jövedelmem 80%-át egy vadidegennek, ez is egy opció.
2020. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
88%
én nagyszüleim is kaptak önkormányzati lakást csak akkor még nem azért kaptad mert cigány voltál hanem mert paraszt/polgári ember (és itt úgy értem nem nemesi származású)ezek voltak a kísérleti lakótelepek és persze az akkori politikai szemléletnek megfelelő réteg kapott támogatást (kommunizmus és a gazdálkodó paraszt nép a jövő, lásd ugye búzamező,sarló stb.), komoly apámat csak ezért vették fel az egyetemre még rubrika is volt erre.
2020. ápr. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
88%

Akárki akármit mondd, régen könnyebb volt lakáshoz jutni és saját talpra állni.

Anyukám első lakása önkormányzati lakás volt amit utána megvett és el cserélt egy nagyobbra.

Mamám szintén önkormányzati lakásban élte le az életét.

Én most egy kis faluban lakok,semmi érdemleges nincs a községben mégis egy lepukkant parasztház 7-8millio , és ezekre még legalább ennyit rá kéne költeni hogy azt lehessen mondani : nem omlik a fejedre.

2020. ápr. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
50%
Igen ez igaz,régen mindenki kapott önkormányzati lakást, de cserébe nem élhettél az utcán és dolgoznod kellett. Szó szerint nem lehettél munkanélküli mert az állam azt nem engedte és segély sem volt. Valamit valamiért.
2020. ápr. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem, ha nem a szülő tartja el a gyereket, nem olyan vészes. Régen ez így volt, otthon születtünk és otthon haltunk meg, együtt a család. Mára ez változott, az urbanizáció miatt.


Ha nincs barátnő, párkapcsolat vagy más, akivel felezik a számlákat, de a fizetés alacsony, talán jobb otthon élni, mint nyomorogni. Az megint más, ha otthon állandó konfliktus van, a szülők isznak, szimplán nem jönnek ki jól, vagy más személyiségűek, amik egy hét együttélés után házisárkánnyá teszik mindkét félt. Én is már ott tartok, hogy vágyam van ahhoz, hogy külön élés, megtapasztalni milyen egyedül élni, de tudom, hogy ez nem valószínű, hogy megvalósul.


Egyrészt, a lakás az enyém, az én nevemen van, apám a haszonélvező. Tehát nekem van az a szerencsém, hogy már van egy biztos helyem, aminek a fenntartása olcsó, még ha nem is túl nagy, max két embernek tökéletes, és kiadni is tudom akár. Másrészt, ha lenne párom, akivel összebútorozok, úgy van értelme albiba mennem, addig csak pénznyelő lenne, ha egyedül fizetnék mindent. Harmadrészt, sajnos apám nem valószínű, hogy megéli a hatvanat (most 52), és még minimum négy évig tanulok. Minél tovább éljen, ezt kívánom, de ha nem így lesz, egyedüli lakásfenntartóként és kutyák tulajdonosaként minden az én kötelezettségem lesz, segítség nélkül, merthogy anyám ebben aztán egy forinttal nem tud besegíteni, mások meg nincsenek.


18/l

2020. ápr. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
19%
Én a szüleimel élek és nem is tervezem ,hogy elköltözök,max akkor ,ha lesz egy fiúm aki tényleg szeret és együt tudunk lenni,de egyedül nem költözöm el.
2020. ápr. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
22%
26L
2020. ápr. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
80%

Az együtt élés a szülőkkel addig nem gond, amíg a "gyerek" otthon is kiveszi a részét a teendőkből (takarít, bead a közös költségekbe) és nem azt csinálja, hogy még 30 évesen is anya mos,főz,takarít rá ő meg egész nap játszik a többiekkel a neten.

A "gyerek" meg max felemeli a lábát számítógépezés közben, amikor anyukája porszívózik, hogy ne legyen a porszívó cső útjában...

Ha otthon felnőttként él a több generációs házban, akkor semmi gond, de ha még teszem azt20-30-40 évesen is elvárja, hogy gyerekként kezeljék (tehát nem csinál semmit csak heverészik), na az már gond.

2020. ápr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
92%
Régen a szociban 18 évesen házasodtak és rém olcsón jutottak állami támogatás mellett lakáshoz. Egyesek szerint még mindig 1979 van, amikoris tombolt Szucs Jutka meg a Boney M, meg a szocpol. Ezért nem értik meg, mert az o idejukben teljesen máshogy voltak a dolgok. De ne számíts kitudja milyen válaszokra, itt mindenki 12 éves korától dolgozott, 18 évesen koltozott, vett a III. keruletben lakást diákmunka mellett, kolcson nélkul.
2020. ápr. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
53%

Igen jellemző környezetemben a nagypofáju, nagy mellénnyel rendelkező mamahotelesek megléte.

Jellemző rájuk az üres fröccsögés, okoskodás, közben anyuci főz, állja a rezsit, mos.. de ők, ők máarha nagy sztárok.


Végletekig szánalmasnak tartom.

2020. ápr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!