Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem gondoljátok, hogy a...

Nem gondoljátok, hogy a MARADJ OTTHON túl általános?

Figyelt kérdés
Jó pár napig otthon ültem a négy fal között. Ültem a pc és a TV előtt. Kezdett már sok lenni. Ma autóba ültem, kimentem a zártkertembe. Füvet nyírtam, kertészkedtem. Jó levegő, mozgás, napfény, feltöltődés. Ezerszer jobban is érzem magamat.
2020. ápr. 7. 17:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%
Örülünk, hogy ezt megosztottad velünk. :-D
2020. ápr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
de hát azt lehet... remélem nem rendeztél tömegjelenetet a zártkertben!
2020. ápr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
51%
Mi is így csináljuk. Nem találkozunk senkivel út közben. Nincs karantén, nem kell a 4 fal között gubbasztani. Kicsit amúgy is túl van reagálva ez az egész, nem a fiatal, életerős átlag dolgozónak kell otthon vakaróznia, hanem a veszélyeztetett embereknek: idősek, krónikus betegek, autoimmun betegek stb.
2020. ápr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Annyira fiatal sem vagyok(58), krónikus beteg is vagyok.

De egy kis mozgás, jó levegő, éltető napfény nekem és mindenkinek kellene.

2020. ápr. 7. 17:46
 5/22 A kérdező kommentje:

#2 : Tudom hogy ezt lehet. :) Ezért nem kellene általánosságban szajkózni a maradj otthon-t.

Különbséget kellene tenni az ajánlott és a nem ajánlott között.

2020. ápr. 7. 17:52
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

Engem személy szerint már idegesít, hogy kb. minden nyilvános fórumon megy az egymás ekézése, a "fogd már fel, hogy maradj otthon, nem igaz, hogy nem lehet kibírni, minek mászkáltok, miattatok hal meg majd mindenki" mentalitás....



Igen, azok könnyen ugatnak, hogy "maradj otthon", akik szép nagy kertes házban laknak, ahol mindenkinek külön szobája van. Anyuci - apuci home office-ban tolja, a fizetés minden hónapban ugyanúgy csippan, a gyerkőcök meg önfeledten játszanak a hatalmas udvaron. Szeretet, közös családi programok, big happy family. Na igen, ők azok, akik nem értik, "miért nem lehet otthon kibírni".



A másik oldalon pedig ott vannak azok a családok, akik egy 40-50 négyzetméteres panelban nyomorognak, 3-4-en. Ahol a szülők most vesztették el a munkájukat, és nem tudják, mit fognak enni pár hét múlva. Ahol a gyerekek megőrülnek, attól, hogy egész nap a lakásba zárva kell lenniük, és a szülők agyára mennek. Ahol a szülők viszonya már eddig sem volt felhőtlen, ám most még jobban elmélyülnek a szakadékok. Nem is beszélve arról, ahol esetleg apuka néhanapján eddig is jól elhupálta anyukát a gyerekek szeme láttára, most pedig a pénztelenség és a bezártság okozta stressz miatt napi szinten megteszi. Szerintetek ők nyugodtan otthon fognak maradni? Szerintetek az ilyen családokat be lehet zárni hetekre, hónapokra egy apró lakásba? Nem véletlenül nőtt meg így a családon belüli erőszakos esetek száma, mióta tart ez az egész!



Az ilyen embereknek minden egyes otthon töltött nap maga a pokol, így nem csoda, ha megszegik a korlátozásokat. Csak ebbe kellene egy kicsit belegondolni.

2020. ápr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Pont azok nyuzsognek akiknek home office van
2020. ápr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

Képzeld mi lenne ha háború lenne... és kéne menni a frontra, vagy netalántán lőnének az utcátokban.


Akkor is ez lenne a reakció? "Jaj hát én nem bírom ezt ki, hát ez hülyeség, nem lehet betartani!"


Lényegében most is háború van, olyan ahol előbb utóbb meg fog halni 60 ezer ember.


(II VH óta nem volt olyan háború, ahol 60 ezer ember meghalt volna...)


Egyetlen dolgunk, hogy ne terjesszük, és egyetlen áldozat hogy otthon kell maradni. Nem kell frontra menni. Nem kell kórházban önkénteskedni. Nem kell kényszermunkát vállalni. Még csak polgári szolgálat sincs, homokzsákokat sem kell pakolni mint árvíz idején.


Egyetlen egy feladat van:

Otthon ülni és elfogalni magunkat.


Ha erre is képtelen ez a qrva nép, akkor tényleg megérett a pusztulásra.

2020. ápr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogy hangzana már az a szlogen, hogy #maradjotthon, de füvet nyírni kimehetsz a zártkertedbe. :)

Ez egy jelmondat lett, semmi több. Nem azt jelenti, hogy nem lehet kilépni a négy fal közül. Sőt, kimenni a napra, természetbe szerintem ajánlott, mert jót tesz a közérteznek, egészségnek. A bezárkózás, depresszió, járványon stresszelés pedig csak árt. A kulcs az, hogy ne találkozzunk indokolatlanul sok emberrel. Nincs sörözés a Józsiékkal, nem ugrunk le a hörpintőbe, nem focizunk a haverokkal, és a mamát sem látogatjuk meg, ha nem muszáj. De nem állt meg teljesen az élet.

2020. ápr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

8: [link]

Itt lehet mazsolázni a VH utáni háborúkból, amik több mint 60000 halállal jártak.

A jövőről meg kár vitatkozni, amíg a szakemberek közt sincs egyetértés.

2020. ápr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!