Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám rombolja az önbizalmam?

Anyám rombolja az önbizalmam?

Figyelt kérdés

Túlsúlyos vagyok, és tudom magamról. Anyám ilyeneket mond

-Undorítóan kövér vagy, menj el futni

-Tiszta striás leszel

-Inkább azzal foglalkozz hogy milyen nagy a segged


Nekem ez nagyon rosszul esik, sokkal durvábbak mint az osztályon beszólásai. És lehet hogy úgy tűnik hogy nem foglalkozom vele, csak nagyon utálok erről beszélni. Nem is tudok sírás nélkül, és mások előtt sírni az nekem egy rémálom, akkor is ha anyámról van szó. Amúgy jó a kapcsolatunk, tisztelem, hallgatok rá. Az étkezési szokásaim lassan megbolondulnak. Van hogy napokig 200 300 kcalt eszem, aztán bezabálok. 170cm/80kg/lány



2020. ápr. 29. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Igen, rombolja.
2020. ápr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Anyám ugyanilyen

"Most biztos azért vagy ideges mert elöntötte a zsír az agyadat"

Azért nincs barátod még mindig mert senkinek se kell ilyen kis malacka"

"Ha nem lenne ekkora a feneked kapnánk rád nadrágot"

"Biztos azért vagy ilyen magányos néha mert senki nem akar dagikkal barátkozni"

Stb

Nagyon önbizalomromboló

De anyáinknak igaza van csak irtó buták ezt normálisan megfogalmazni.

Jót akarnak de csak ártanak azzal ahogy ezt a jót kifejezik.

Az hogy alig eszel aztán bezabálsz az viszont bulimia. Komoly betegség is kialakulhat belőle idővel úgyhogy inkább hagyd az extrém diétát és tűzz ki célul havi 1 kilós fogyást (heti 3 alkalom sport)

2020. ápr. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Szólj neki, hogy inkább segítsen. Az elhízás fő oka a rossz táplálkozás, ebben pedig neki alapvető szerepe van.
2020. ápr. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

170 cm-vel 80 kiló az kicsit sok.

Nem egészséges a "keveset eszek aztán bezabálok", mert a test ilyenkor félrerakja a kaját, hisz napokig éheztetted. más szóval akkor is hízol ha nem is eszel sokat.

2020. ápr. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Anyád romboló. A lelkedet rombolja. Kb ugyanez van apámmal. Ő nevelt fel, egyedül, szeretem és tisztelem, de a viselkedése akaratlanul olyan, amivel engem megbánt. Erre van az, hogy "gázláng" módszer. Ezt apám velem akaratlanul teszi, nem rossz szándékból, mégis az a vége. Ő kimondja a szavait, amire ha rosszul reagálok és mondom, hogy ez engem bánt, vagy rosszul esik, ő mondja, semmi rosszat vagy bántót nem mondott, vagy túlreagálom. Az én érzéseim, amiket ő nem tud szabályozni, én élem át. Tehát nekem igenis bántó. Anno sokat csúfoltak általánosban, a súlyos miatt, emiatt utcán sokáig inni se mertem, nemhogy enni. Apám mégis erőltette, hogy egyek a lángosából, amire ha nemet mondtam, tartottam magam, kaptam a beszólást, és ez igazából a mai napig így van, ha nemet mondok neki lángosra, akkor mondja a hozzáfűznivalóját. Apámmal tenni semmit nem lehet. Ilyen. Anyám is ezért hagyta ott, csak tudatosabb vagyok anyámnál ebben.


Szerintem anyukád is hasonló. Nem akar rosszat, mégis megteszi, és el nem tudja képzelni, neked ez mennyire fáj belül.


18/l

2020. ápr. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

az apuka beszólásai nagyon nem szépek, ezt aláírom,de a kérdező étkezési szokása sem egészséges.

a napi 1200 kcal alatti étkezés rossz az egészségedre. aztán a hirtelen rázabálás még elő is segíti a hízásodat. Egyél inkább sok kicsi,de tartalmas ételt, mint egy nagyot.

2020. ápr. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


itt számold ki miből mennyit egyél a tudatos fogyáshoz

2020. ápr. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Volt már ilyen kérdés, ne is olyan régen. Igen, romolj,a sőt, meg sem teremtette az alapjait. Irigy, önző, otsoba, te pedig gyáva vagy megvédeni magad tőle.


Az anyád által rádtolt agresszióra nem az a válasz, hogy zabálsz, hanem az, hogy felemeled a hangopdat és úgy megmondod neki a magadér, ahogy megérdemli. Aztán mehetsz futni, úszni stb.


Mi az Úristen van ezzel a korosztállyal, hogy képtelenek lázadni tinédzserkorban?!


170 cm-hez kb. 60 kg-nak kellene lenned, és ahhoz valóban nem szabad zabálni, és mozogni kell, sokat. A segged meg oylan lesz, amilyen, anyád ne a te hátsóddal foglalkozzon. Netán leszbikus? vagy csak dugatlan?

2020. ápr. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát mondd el neki, hogy ez neked rosszul esik, és sokkal jobb lenne, ha segítene neked megoldani ezt a problémát. Ha beszéljük ki az érzéseinket, akkor abból baj lesz. Mondd csak el neki!
2020. ápr. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csúnya dolgot mondok, de az igazság az, hogy Anyukád a te rossz érzéseid által táplálkozik, ettől érzi magát valakinek, ha mutatod, hogy fáj, akkor ő kerül felsőbb helyzetbe. Most komoly dolgot mondok: Anyukádról le kell válnod érzelmileg. Ha ez meg van, el tudsz indulni a gyógyulás és a felnőttség útján.
2020. máj. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!