Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mindig a hibát kell...

Miért mindig a hibát kell abban keresni, ha valakinek idősebb emberrel van kapcsolata?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és megismerkedtem egy 10 évvel idősebb férfivel, aki a tanárom volt (maximum ebbe lehetne belekötni, de azt gondolom, hogy felnőtt emberek vagyunk, már nem tanít és nem is fog, így nincsen miről beszélni) és azóta tulajdonképpen együtt vagyunk. Ez még nem egy hosszú kapcsolat, mindenképpen többet szeretnénk várni, amíg egyáltalán mi biztosan tudjuk, hogy mit is várunk ettől. Viszont előbb-utóbb majd mindenképpen szeretnénk felvállalni, legalábbis egyikünk sem szeretne titkolózni stb. ki tudja meddig. Szóval még nem mondtam el senkinek, de már többen sejtik, hogy van valakim és pedzegetik, hogy ki az, mi az, mi a helyzet. Én pedig egyszerűen nem is tudom, hogy majd hogyan mondjam el, mert sejtem mi lenne a reakció. Az egész család nagyon előítéletes ezzel kapcsolatban. Vannak ilyen rokonaink és ismerőseink (mármint akiknek idősebb a párjuk) és megvan róluk a véleményük... hogy csak a pénz kell nekik, mert majd a párjuk jól beprotezsálja valahová, mert az is biztosan csak valami szerencsétlen senki akinek a saját korosztályában esélye sincsen, kihasználja a fiatal lányt, a lány meg az idősebbet mert egyedül nem menne semmire, biztos komplexusos meg beteg, nem nevelték normálisan, nincsen családja stb., stb. Szóval a sztereotípiák és szerintem az én esetemben sem reagálnának rá jobban.
2020. ápr. 30. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
10 év korkülönbségnél valóban fölösleges mindenfélét belemagyarázni. 20 évnél már előfordul a komplexus, de ott se mindig erről van szó. Az emberek utálják, ha valaki eltér az átlagtól, ennyi. Ahol a nő harmincas és a férfi huszonéves, ott még több csesztetést kapnak, tudom, ez nem vigasztal, de hidd el, az is szar.
2020. ápr. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Mondd hogy igen, kihasználjuk egymást, és akkor mi van? Na erre nem tudnak majd mit mondani :)

De a 10 év még nem olyan sok.

2020. ápr. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én sem érzem soknak a 10 évet, legalábbis a mi esetünkben ez eddig nem okozott gondot és nekünk ez így megfelel. Ha nagyon elő akarnék állni valami magyarázattal, akkor esetleg azt tudnám felhozni, hogy mindig idősebbekkel voltam körülvéve pl. a hozzám korban legközelebb álló családtagom is 16 évvel idősebb nálam, és lehetséges, hogy emiatt érzem magam jobban egy idősebb férfi mellett és akkor ez bennem a "hiba". Viszont igazából engem őszintén nem érdekel ez. Sokáig foglalkoztatott, próbáltam mindig inkább "normálisan" viselkedni, korombeli párt keresni stb., de már úgy voltam vele, hogy engem ez nem érdekel és ennél fontosabb az, hogy boldog legyek.
2020. ápr. 30. 19:40
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, az ha az ember mindenki másnak meg akar felelni a saját életében, az egy önsorsrontó függőség. Ezzel szemben célszerű felvállalnia saját magát, a saját érzéseit, a saját döntéseit... akinek meg nem tetszik, az nyaljon sót... azt jónapot. Első sorban önmagunknak kell megfelelni, nem a szülőknek, nem a haveroknak, nem a szomszéd Józsi néninek... ők foglalkozzanak a saját életükkel, és ennyi.
2020. ápr. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Köztünk 15 év van 27 vagyok. Külsőre nem nagyon látszik hogy ennyi lenne, párom hetet simán letagadhat, egyébként pedig tökéletesen passzolunk. Sőt, ő már 10 éve volt házas is..es ráadásul mindig fiatalabb női voltak és sok is 🤣 na gondolatod, én voltam az újabb préda.. A fiatal kis p.. csa.. Aki csak arra kell. Hát.. Szerelmesek lettünk, az nem válogat. Ez az igazi szerelem volt, felismerheto már szinte első o pillantasra is. Innentől kit érdekel ki mit gondol.. Nem az ő életük.. Első találkozásunktól számítva 1 hónap se volt, hogy összeköltöztünk. Most pedig van egy kisfiunk is már azóta. Meg mindig boldogok vagyunk :D viszont érdekes, az én családom is konzervatívabb, mégsem volt egy negatív megjegyzésük sem, pedig én is féltem.. Szerintem ha a megfelelő emberrel vagy és látják, hogy szeret, tisztel, becsül téged, nem lehet egy rossz szavuk sem.. Nem fognak ítélkezni. De ha mégis.. Meg fogják szokni, hidd el. Lasak rajtad, higy határozott vagy, komolyan gondoljátok és kitartasz mellette és pont! Akkor ők is így állnak majd hozzá.
2020. ápr. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
10 év az semmi. egyetem alatt az egyik csaj az 50es tesitanárral jött össze, a hapsi legfiatalabb gyereke a csajjal volt egyidős. senki se piszkálta őt emiatt. az ő élete, az ő döntései.
2020. ápr. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
20 év van köztünk a férjemmel. Úgymond sok,de nekünk nem az. Nincs semmiféle komplexusom apám a legjobb apa, akit csak egy lány akarhat magának. 25 vagyok 2 gyermekünk van, jól megvagyunk, szeretjük egymást.
2020. ápr. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonymousreview60 ***** válasza:
62%
10 év az semmi. A 25-50, na az már gyanús.
2020. ápr. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Gondolkodni nehéz, ezért az emberek ítélkeznek.

Akinek gondolkodni nehéz, az idióta.

Ha nakad megfelel ez a korkülönbségű, ne foglalkozz mással.

Ha más akar foglalkozni vele, hajtsd el, ne foglalkozzon olyannal, amihez semmi köze.

Kellően hülyét akár durván is elhajthatsz.

2020. ápr. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2020. ápr. 30. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!