Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki idősebb szülők gyereke,...

Aki idősebb szülők gyereke, annak milyen a kapcsolata a szüleivel?

Figyelt kérdés
Harmadik, amolyan késői gyerek vagyok a családomban. Van egy bátyám és egy nővérem, elég nagy a korkülönbség köztünk (9 és 12 év). Mióta az eszemet tudom, szinte minden időmet velük töltöttem. Mondhatni ők neveltek fel inkább mint anyuék, legalább is több mindenre tanítottak meg. De ez nem azért volt, mert anyuékat ne érdekeltem volna, csak sokat dolgoztak és általában a tesóimra hagytak, főleg hogy gondolom látták, milyen jól elvagyunk. A tesóimnak sokkal jobb, közvetlenebb anyuékkal a kapcsolata, mint nekem. Velük mindig megbeszéltek mindent amikor este otthon volt az egész család, tőlem általában csak megkérdezték, hogy mi volt a suliban, meg tudom-e csinálni a házit. Ha kellett valamiben segíteni is mindig a tesóimnak szóltam, ők tanultak velem. Anyuék azt is rájuk hagyták sokszor, hogy hozzanak el az oviból vagy a suliból. Nekem soha semmi gondom nem is volt ezzel, mert imádom őket, csak most már mindketten elköltöztek otthonról, én meg itthon maradtam anyuékkal, akikkel szinte semmiről nem tudok beszélni. Úgy érzem, hogy idegenek nekem és én is nekik, mintha nem tudnának velem mit kezdeni. A tesóimnak van velük egy csomó közös élményük, velük még eljártak kirándulni, közös programokat szervezni, nekem alig, vagy max. az első 5-6 évemből. A napi kommunikációnk annyiból áll, hogy megkérdezik, mi volt ma a suliban, elmondják, hogy mi az ebéd, esetleg este leülünk együtt a tv elé és ennyi. Félreértés ne essék, én nagyon szeretem őket, de egyszerűen nincs velük anya-apa kapcsolatom és ennyi idő után már nem hiszem, hogy valaha is lesz (most 15 éves vagyok). Aki hasonlóan idősebb szülők gyereke, ők is éreznek így?
2015. okt. 1. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Én szintén harmadik gyerek vagyok,most vagyok 18 és van egy nővérem aki 7 évvel idősebb és egy bátyám aki 10 évvel idősebb, anya 50, apa pedig 60 felett van.

Szóval közöttünk is elég nagy a korkülönbség de testvéreimmel és szüleimmel is jó a kapcsolatom szerencsére :)

2015. okt. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Anyukámmal jó a kapcsolatom, vele élek (elváltak a szüleim)

Apukámmal kb semmilyen csak hétvégén találkozunk de akkor se nagyon beszélgetünk és nála nem érzem otthon magam

2015. okt. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rossz a kérdés.

Mint írtad te is, ez nem függvénye annak, mennyi idősek a szüleid, hanem ahogy látod, annak a függvénye, hogy van két felnőtt testvéred, akikre rá mernek bízni és akikre rá is tudnak bízni téged.


Biztos vagyok benne, hogy szüleid életében nagyon fontos szerepet töltesz be és fogsz is, főleg, ha a tesóid kirepülnek a fészekből.


Hogy velük több a szüleidnek a közös téma, azon kár fennakadni mert evidens, hogy felnőtt emberek között több a megbeszélnivaló, több a közös téma.


Azt te nem tudhatod, velük hogy viselkedtek, velük mennyit beszéltek annyi idősen, mint amennyi most te vagy, gyanítom velük se sokkal többet.


Viszont hamarosan kirepülnek a fészekből és akkor a szüleid akarva akaratlanul is rád fognak koncentrálni.


Amúgy ne legyél rest és oszd meg ezen gondolataidat a szüleiddel is.

2015. okt. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A napi kommunikációnk annyiból áll, hogy megkérdezik, mi volt ma a suliban, elmondják, hogy mi az ebéd"


Amúgy milyen kommunikációra vágysz? Olyan ez mint az Indiana Jonesban a prof. jól van fiam, akkor beszélgessünk. Most? Igen,most. Hát, most éppen nem jut eszembe semmilyen téma.

2015. okt. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!