Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nyugaton miért teljesen...

Nyugaton miért teljesen elfogadott az, hogy a szülők nem segítik a gyereküket anyagilag?

Figyelt kérdés

Itthon ha egy szülő teheti, akkor segíti a gyerekét ott, ahol csak tud neki: jogosítványt szerzésben, autó/lakásvásárlásban. Nyugaton ez nem annyira jellemző, sőt teljesen elfogadott az, hogy a gyerek fizeti magának a jogosítvány megszerzésének árát is. Nyugaton jellemzőek például a duális képzések, amik az OKJ-s tanfolyamokhoz hasonlíthatóak, csak ott sokkal gyakorlat-orientáltak. Ha valaki ilyenre jelentkezik, akkor a cég, ahol a gyakorlatát tölti, fizet a tanulónak minden hónapban 500-1000 euró között a képzés végéig (2-3 év általában).

Ilyen képzéseket legtöbbször 16-18 évesen szokták elkezdeni, és ismerek olyat, aki ilyen képzésen vesz részt, és a fizetése felét haza kell adnia, és mellette minden személyes kiadást magának kell fizetnie (bérlet, jogsi, nyelvtanfolyam). Gazdag családoknál is ugyanúgy előfordul, hogy a szülők "tanuljon meg bánni a pénzzel" - címszó alatt nem segítik semmivel a gyereküket az életben, sokszor még az örökösödésből is kivonják, és valami alapítványra hagyják a pénzt. Mondván, hogy a gyerek dolgozzon meg ugyanúgy a pénzért, ahogy ők. Például ha egy ilyen családban a gyerek keres mondjuk havi 750 eurót a képzésen, és a család elmenne nyaralni mondjuk Thaiföldre, akkor kiszámolják a szülők, hogy mennyibe kerül, ha velük jön a gyerek, és természetesen ha velük jön, akkor ki is kell fizetnie az utazás rá eső részét. Ternészetesen lakásvásárlásban sem támogatják, olyanról is tudok, hogy a szülőknek több kiadó lakásuk is van, de a gyerekük mégsem költözhet be az egyikbe, csak akkor ha fizet, úgy, mint a többi albérlő. Olvastam erről külföldi fórumokat is, és ott sem találtak a kommentelők semmi kivetnivalót az ilyen szülőkben. Ti mit gondoltok erről? Én valahogy nem tudom szülőnek tekinteni az ilyen embereket.



2020. máj. 6. 21:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként ez miért zavaró? Aki akarja, az támogassa a gyereket, aki nem akarja, az ne tegye. Egyéni döntés. Ha én nem veszek lakást a gyerekemnek, az másnak miért fáj? Nekem se fáj, ha más vész a saját gyerekének.
2020. máj. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
93%
21#, nem másnak fáj, hanem a saját gyerekednek. Az en anyam kerek perec megmondta hogy neki nincs pénze ram. Apám persze 500 ezret keres, és anyam is dogozik, de nekem annyi jut ebből hogy nem baxnak ki otthonról, hanem csak erosen munkálkodnak rajta hogy magamtól menjek el a viselkedésük miatt. Ha valamikor kaptam valamit mindig felhánytorgatták később, és csak arra volt jó hogy másoknak eldicsekedjenek vele és a pofámba dorgoljek utana. Persze mostanra megtanultam elutasítani minden mézes mázos szavukat, mert hiába akartam én régen is elutasítani, olyan kedvesen ajanlottak hogy elfogadtam. Másnap már jött a szöveg minden egyes alkalommal hogy én mekkora xar vagyok, bezzeg más megdolgozott érte (wtf nem is kertem, maguktól ajanlottak), es en mennyire orulhetek hogy nekem ilyen jo szuleim vannak, mert az összes többi gyerek szenved rajtam kívül a világon. 😀 Minden egyes nap hallgatom hogy örüljek (!) hogy nem veszik el a fizetésem (mindent magamnak fizetek) es nem raknak ki otthonról. Most 150-et keresek, Magyarorszagon ebből ugy tudok elköltözni hogy valakivel össze költözök, vagy hitelt veszek fel. Arról hogy ők támogassanak barmivel is nem is álmodhatok. 😀 Megtehetnek? Igen. Megteszik? Nem. Ennyit a szülői gondoskodásról. Megcsinaltak, kijártam a sulikat és onnantól kezdve pá. Ennyi voltam nekik.
2020. máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
96%

22!


Ha az én gyerekemet eleve így nevelem és a környezetében is ezt latja, akkor nagyon nem hiszem,hogy rosszul esne neki. Nekem se esett rosszul, hogy nem kaptam lakást. Az én szüleim, ahogyan én is a lehetőségeket mutatták meg. Tudod, olyan ez, mint amikor választasz, hogy megtanítod a gyereket írni, olvasni, főzni, akármi, vagy megcsinálod helyette.

A gyerekem még nem nagykorú, de ha az lesz se tervezem kidobni, vagy kiutálni itthonról. De valóban szeretnem, hogy egyszer majd önállóan éljen. Ehhez nem kap lakást -ném fér bele anyagilag és itt nem is akkora presztízs a saját lakás, kb mindenki bérelt lakásban él --de kap bármi más segítséget, amire szüksége lehet és még tudjuk oldani.

2020. máj. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Engem sem tudták támogatni a szüleim. De sok dolgot láttam tőlük ami az fennmaradáshoz szükséges.
2020. aug. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!