Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Máshol is próbálták már a...

Máshol is próbálták már a szülők "kitenni" a gyereküket otthonról? Miért érzem magamat tehernek otthon?

Figyelt kérdés

Nem drasztikusan, hogy elmúltál 18, menj amerre látsz, és nem is úgy, hogy 30 évesen is mamahotelezik az ember.


19 éves vagyok, jövőre érettségizem, főzök, mosok, takarítok, és diákmunkát vállalok. Van egy barátom, akit csak azért nem vittem még haza, mert a szüleim nem kíváncsiak rá... ezt így megmondták. Ők fáradtak, van saját életük, mindig van valami kifogás, hogy miért nem. Ennek az lett az eredménye, hogy állandóan a barátomnál vagyok, a szüleim "űznek" oda. Nem hiányzom nekik. Egész nyáron kb. alig voltam otthon, ők mégsem voltak emiatt szívbajosak. Ők utazgatnak, meg dolgoznak, meg felújítanak, és ha velük akarok lenni, az a válaszuk, hogy miért nem a saját korosztályommal lógok és hogy milyen ciki a szülőkkel nyaralni/sportolni/sétálni. Be is avattak, hogy érettségi ajándék gyanánt kapok tőlük egy lakást, amibe majd a barátommal összeköltözhetek.


Nem lehúzni akarom a szüleimet, de látok nálam idősebbeket is, akiknél nem az volt, hogy elmúltak 18 évesek/egyetemre mentek, és onnantól kezdve le se tojták a szülőket, hanem megváltozott a kapcsolatuk, és egy barátibb, bizalmasabb viszonyuk lett.


Azért nem értem, mert sosem voltak ilyen "passzoljukleagyereketéselvezzükazéletet"-típusú emberek. Mindenhová vittek engem is, sosem vigyázott rám nagyszülő, se bébiszitter, mindig megoldották. Nagyon jó gyerekkorom volt, bejártuk az országot, többször voltunk külföldön.


2018. okt. 28. 10:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 A kérdező kommentje:
Nem érdekel a lakás! Nagyon rosszul esik, hogy a szüleim nem kíváncsiak se rám, se a páromra. Vesznek nekem egy lakást, összeköltöztetnek a barátommal, aztán onnantól meg felém se néznek, max. ha jön az unoka... amúgy azt mondták, hogy lesz egy lakásom, lesz egy érettségim, onnantól kezdve magamra leszek utalva. Ha egyetemre akarok menni, dolgozzak.
2018. okt. 28. 11:12
 2/76 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem tök jó szüleid vannak. Szeretnek, és szeretnének támogatni a saját lábra állásban. Milyen jó, hogy van lehetőségük is megtenni!


A helyedben, ha meglesz a lakás, rendszeresen tartanék családi banzájt, ahova őket is meghívnám, és főznék-sütnék.

2018. okt. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 A kérdező kommentje:
Vagy menjek ki gyárba dolgozni külföldre... vagy szüljek gyereket... vagy csináljam levelezőn az egyetemet (kihangsúlyozták, hogy nem én lennék az első, aki így csinálja).
2018. okt. 28. 11:14
 4/76 HaEv ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező!

Önálló nővé váltál. Képes vagy megállni a lábadon, és ez jó. Érettségi után nem akarsz továbbtanulni?

Igen, a szülőkről egyszer le kell szakadni. Ez könnyebb olyan esetben, amikor megszokta a gyerek, hogy a szülein kívül van más társasága is - bébiszitter, nagyszülő stb. Oké, drasztikus, ahogy a szüleid ezt a leválást tálalják, hirtelen akarják a megoldást, de most ez van. Nagyon elfoglaltak, igen, sok mindent meg akarnak csinálni - talán túl sokat is egyszerre.

Mennyire boldog lettem volna, ha a szüleim gondoskodtak volna róla, hogy leérettségizzek. :) Ó, ha még egy lakást is kaptam volna ajándékba... Ehelyett munka mellett érettségiztem le és ma is albérletben élek.

Jó életed van, gondoskodtak rólad, most ki leszel lökve a fészekből, indulj neki az életnek és élvezd a biztonságot és kényelmet, amit megteremtettek neked. Ott a barátod, szeret - nem? És hát azért csak vannak más emberek is az életedben, nem? A világ hatalmas és nagyon sok lehetőség áll előtted, hogy szeretetet kapj és adj.

Tehernek érzed magad otthon, mert az vagy nekik. A szülő-gyerek kapcsolat nem lehet szimbiózis. Az csak az anyaméhben normális és csak az anyával. És persze, az anyai és apai ösztön is ott van a születés után, ami csodás dolog, de a gyerekek felnőnek. Nem készítettek fel az elszakadásra - ez a baj. Próbálják elérni, hogy a magad lábára állj, csak ezt nem tudják, hogyan mondják el. Senki sem tökéletes, ők sem.

Üdv a felnőttek világában.

2018. okt. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
75%

Màs összetenné a két kezét, ha lakàst tudna venni a gyerekének, a gyerek meg örülne, hogy nem albérletben kell kínlódnia.

Arra nem gondoltàl, hogy szeretnének újra kettesben lenni, szabadon azt csinàlni a hàz bàrmely pontjàban amit te a baràtoddal csinàlsz?

Feltételezem fiatalok még.

2018. okt. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy nem természetes dolog a leválás. Előbb-utóbb le kell válni. És az is természetes, hogy megváltozik a gyerek-szülő viszonya, és két felnőtt viszonya lesz. De azt nem tartom normálisnak, hogy nem vihetem haza a barátomat bemutatni. A nyaram például úgy nézett ki, hogy egész nap dolgoztam, hetente ötször, aludni max. heti egyszer vagy kétszer jártam haza. Hétvégén mindig a barátomhoz/barátaimhoz "kergettek" vagy elküldtek bevásárolni stb. De nem is beszélgettünk, nem mentünk el együtt sehová, nem mint szülő-gyerek, hanem két/három felnőtt együtt.
2018. okt. 28. 11:20
 7/76 anonim ***** válasza:
50%

Nem érted úgy làtom.

Önállósàgra biztatnak, ami szerintem jó.

Szerinted nekik nem jó újra kettesben lenni?

2018. okt. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 A kérdező kommentje:
Nálam idősebb egyetemistáknál is láttam, hogy fészen meg instán tesznek ki közös képet a szüleikkel (akár koncert, akár szülinapozás, akár buli, akár az, hogy együtt futnak maratont) De a szüleim egész nyáron felém se néztek, nemcsak mint a gyerekük, hanem emberileg. Ha haza is mentem éjszakára, az érdekelte őket, hogy miért nem a barátomnál alszom (akivel még nem is találkoztak).
2018. okt. 28. 11:24
 9/76 A kérdező kommentje:

De nem egy harmincéves mamahoteles vagyok. Még le sem érettségiztem. Az sem biztos, hogy a barátommal komolyan tervezek vagy össze akarok vele költözni.


És én is abban a lakásban lakom. És mondjuk nem akarom minden hévégén bulizni vagy a barátomnál lenni. Szeretnék néha otthon lenni, tanulni, olvasni, leülni a családommal enni. És olyan kellemetlen, hogy mindig ott vagyok a pasim családjánál, a szülőkkel tegeződőm és az anyósa is már elhívott erre-arra (turizni, piacozni), de a szüleim egy délutánt nem szánnak arra, hogy megismerjék a barátomat.

2018. okt. 28. 11:28
 10/76 anonim ***** válasza:
30%
Bakker, inkább örülnél, hogy ilyen szüleid vannak...
2018. okt. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!