Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki lehet őket békíteni még...

Ki lehet őket békíteni még valahogy? Már unom ezt a körforgást! ( Hosszú lesz, lényeg dőltem keretben az alján)

Figyelt kérdés

Anyumról és nővéremről lenne szó.

Mindig is jóban voltak,.nyílvan kisebb nagyobb vitákkal.

Anyám ha kitiltott vmi pasiját( részegen beállított az éjszaka közepén hétköznap is, meg bejelentés nélkül bejöttek a házba ettek meg minden mintha otthon lenne) akkor csak beengedte vagy elszökött hozzá lakni. Nővérem kb. már 6x eljátszotta h szó nélkül elköltözött. Ezek után anyám egy ideig nem szólt hozzá aztán kibékültek.


6 évvel ezelőtt született meg nővérem kisfia előtte is összevoltak veszve ( tesóm nem dolgozott meg h jött a baba az élettársa pont felmondott wtf? és eléggé putriban laktak ( penészes fal, romos vakolat kívül belül)

Megszületett a baba anyám befogadta őket. De nővérem nem engedte neki a kicsihez oda menni, nem mehetett be meg stb meg ne járkáljon be. Ott laktak nem fizettek bele semmibe. Mikor rezsire kért volna anyám, akkor tesómnak úgy jött le h " a gyerekre kapott pénzt akarja elszedni ne legyen a kicsire) ekkor megint elmentek a putriba.

Kibékültek.


Most fél éve született neki még egy pici , anyámék elmentek hozzájuk babalátogatóra anyám azt mondta h be se lépett és azt mondta tesóm." Nem fogdostatjuk a gyereket" erre anyám kiakadt és megint összevesztek.

Tesóm szerint azt mondta most aludt el, nem akarta felkelteni egy kép kedvéért. Oké elhiszem.

__________________________________________

De már nagyon unom, hogy ha anyámhoz megyek nővéremre panaszkodik meg a bátyámra ha a nővéremhez akkor meg anyámra. Másról se lehet beszélni csak panaszkodni.

Annyi, hogy aláírom nővérem kihasználós típus. Tőlem is mindig a pénzt kéri, meg ezt elviheti- e ezt oda adom-e...

_________________________________________

Én meg tőle annyit se kaptam h egy gyereknek se én vagyok a keresztanyja. Mert a pasija nem engem akar... Ami rosszul esett mert azt hittem. jóban vagyunk.



#gyerek #család #harag #nővér #anya #veszekedés kibékülés
2020. máj. 7. 09:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nem látom a dőlt részt


amúgy nem hiszem. ki lehet,majd összevesznek megint, ilyenek. nem fognak változni csak úgy

2020. máj. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem játszanék közvetítő szerepet ebben és ha bármelyik fél panaszkodik a másikra, megmondanám: oldják meg egymás közt.
2020. máj. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 1Léna ***** válasza:

Ez nagyon rossz!

Valóban nehéz ilyet átélni, látni, elviselni. Sajnos nem sokat lehet tenni. Mert csak ők tudnák egy másközt rendezni, ami a testvéred hozzáállása ellehetetlenít. Amig a testvéred nem tiszteli az anyukátokat, és nem fogadja el a közeledését, a szeretetét, addig nem tud változás lenni.

Kitartás! Te egy kapocs vagy kettejük között. Te is látod mennyire rossz ez. Csak Te vagy akivel úgy beszélhetnek róla, hogy a családban maradjon.

Léteznek olyan család terapeuták akik segítenek abban, hogy ilyen viszonyok rendeződhessenek. A nehézség ott van, hogy mindkét félnek együtt kell elmennie a segítőhöz, egyformán kell keresniük a megoldást.

Amig erre nem képesek addig esetleg próbálhatod ezt a szerepet magad. A lényege, hogy fordítod nekik a másik érzéseit. Semmiképpen ne mond meg, hogy mit tegyen!

Pl.: Anyu szeretne találkozni az unokáival. Szeretné magához ölelni őket.


Testvéred valószìnüleg úgy érzi, hogy nem szeretik Őt, mert nem kapott minden akarata szabad utat. Fel kell deríteni, mi okozza az ellenállását.

Pl.: Úgy érzem, nem bízol anyuban, nem hiszed hogy szeret téged. Jól gondolom?

Amikor válaszol, figyeld a válasza közben milyen érzéseket hallasz ki belőle? Csalódottság, felháborodás, ... Ne érvelj az anyukád mellett, csak mond jól értem? Te csalódott vagy, felháborodtál, ...

Szóval, engedd, hogy kibeszéljék magukból a saját fájdamaikat, azt mond el esetleg ha már elmondhatott mindent, hogy a másikuknak milyen fájdalma van, mert így képessé válhatnak a továbblépésre. Tolmácsra van szükségük, hogy megértsék egymást. Csak az érzelmeket fordítsd! Beszélhetsz a saját érzelmeidről is.

A megoldást az utat nekik kell megtalálniuk.

2020. máj. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!