Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan várja el az anyagi...

Jogosan várja el az anyagi támogatást?

Figyelt kérdés

Van 1 lányunk, aki jelenleg külföldön él és dolgozik, ott is diplomázott le még évekkel ezelőtt. A tanulmányi évei során (5.5 év), minden hónapban támogattuk őt a férjemmel legalább 300€-val. Az elején (1 évig), ennek az összeg többszörösével, mert nem volt munkája. Ez eddig így rendben van.


A lényeg: abban állapodtunk meg, hogy diploma után semmilyen összeggel nem fogjuk támogatni, ő ezt látszólag elfogadta és így is volt mostanáig. Azt tudni kell róla, hogy évek óta megvan a jogsija, rendszeresen vezet. Van 1 autója, annak az árába még mi is beszálltunk. Most kitalálta, hogy újat akar, amivel nincs is semmi probléma, mondtam neki hogy hajrá. Csakhogy olyat nézett ki, amire nincs pénze és tőlünk varja a segítséget, az az a maradék összeg kipótlását. A maradék összeg értékét nem írnám le. Kezdem ott, hogy az autó, amit kinézett qrva drága és enyhén szólva se ér annyit, amennyi. Neki kell ez a márka, hogy megmutassa a barátainak, hogy ő a nagysasszony (ezt nem vallotta be, de eléggé így gondolom). Közöltem vele, hogy szó sem lehet róla, vegyen olyat amire telik. Sajnos a férjemet rendesen behülyítette és szerinte “ez kell a kislánynak(?)”. Neki mindig a kislánya, ha kell valami. Sose tud nemet mondani, régen is a hátam mögött pénzelte. Most kitalálta, hogy ő kifizeti neki, mert “tényleg jó autóról beszélünk” (ennyi pénzért ez a minimum). Ebből úgy tűnhet, hogy én vagyok a rossz, amiért nem adok pénzt egy szerintem teljesen felesleges dologra és a férjemet is próbálom lebeszélni róla. Már ott tartunk, hogy nem áll szóba velem a saját lányom, ami őszintén szólva fáj, mert a tanulmányai alatt rendesen támogattuk, elég kiváltságos helyzetben volt. A pénz, amit a férjem szánt a lányunknak, nem közös kasszából van, hanem a saját pénze, ergo nem kell neki a beleegyezésem.

Neked erről mi a véleményed?


2020. máj. 7. 16:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
Most komolyan a sajat gyerekedtol sajnalod a penzt, amikor neked van es megtehetned, hogy segits neki? Nem ertem ezt a hozzaallast, de ha neked igy jo, akkor oke. Ugy beszelsz rola, mintha nem is szeretned. Gozod sincs, miert akarja az autot, de mar azt feltetelezed rola, hogy a baratai elott akar flancolni. Nalunk a csaladban mindenki segiti egymast, anyukam autovasarlasaba is beszallt az anyja, mert megtehette es szivesen tette. Zsugori es ellenszenves vagy, hat ez a velemenyem. Remelem, hogy a ferjed segit neki, o normalisnak tunik.
2020. máj. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem, ez is egy meglátás.
2020. máj. 7. 16:56
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

A keleti bölcsek azt szoktäk mondani, hogy "az elvárások a csalódások forrásai". Nézd, elkapattátok a lányt, aki az apjánál elér bármit, amit csak akar. Megszokta, hogy nincs "nem". Egy kis hízelgés, egy kis panaszkodás, egy kis okoskodás, hisztike stb. - bármi, ami apuka pénztárcáját és szívét kinyitja és máris megpumpol titeket.


A ti hibátok: a férjedé és a tied, hiszen ti neveltétek. Beszéld meg a férjeddel és próbáljatok meg végre egyszer az életben egymás mellett állni, és nem egymással szemben. (Ezt használja ki a leányka, mellesleg.)


Szvsz: Késő. A leányka rég a fejetekre nőtt, mert nem kapott időben sem egy nyaklevest, még verbálisan sem, sem pedig "nemet". Mivel ti nem húztatok neki határokat, majd az élet megadja neki azt, amit meg kell kapnia és amiért megharcol.

2020. máj. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudhatom, milyen az anyagi helyzetetek, de a 3-as válaszolóval egyáltalán nem értek egyet. Miért volna zsugori a kérdező, végig támogatta anyagilag a lányát míg megszerzett egy külföldi diplomát, hozzásegítetette a mostani autójához is.

Ha jól értem, nincs különösebb baja a jelenlegi autójának sem, csak szeretne egy újabbat. Ezt miért volna köteles támogatni? Nem létszükséglet, most is van egy jól működő autója.

Tudod, Kérdező, nekem a szüleim a felsőoktatásomat sem tudták támogatni, nemhogy autót vegyenek, a jogsit is önerőből csináltam meg. Bármi, amit kapok a szüleimtől megköszönöm és eszembe nem jutna dolgozó felnőttként bármiért hisztizni náluk. Bocsánat, de szerintem is el van kapatva a lányod. És valóban az volna a legjobb, ha nem hagynátok, hogy kijátsza ellened a férjed, hanem egy állásponton lennétek, mert így te leszel a gonosz, holott a valóságban csak a lányodnak vannak irreális elvárásai.

2020. máj. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Ha vmiért nehéz helyzetbe kerülne, akkor nyilván segít a család, ha tud.

Vagy ha ti kitaláljátok, hogy ezzel vagy azzal szeretnétek támogatni, mert megtehetitek, az is oké.

De hogy ő konkrétan kéri, mert menőbb márkájú autót akar, az nekem pénzkidobásnak tűnik. Főleg, ha van egyébként normális autója.

2020. máj. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

4-es válaszoló, gondolom elírtad a számot, és az 1-es válaszolóval nem értettél egyet.


Én is hármassal értek egyet, csak még jóval keményebben fogalmaztam volna.

Mondjuk lesült volna a képemről a bőr, ha ilyen helyzetben szüleimtől pénzt kértem volna.

Valóban, piszokul félrement a kisasszony nevelése, ha ő ebben a helyzetben tőletek vár anyagi segítséget.

2020. máj. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
6: szerintem közben töröltek és változtak a számok.
2020. máj. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokan jól látjátok itt a dolgokat. Én is hibás vagyok részben, valamint a férjem is, ugyanis ő nem tudott soha semmire se nemet mondani. Ha úgy volt, a hátam mögött adta a lányomnak a pénzt, amiről legtöbb esetben nem is tudtam (és most sem tudok), csak biztos vagyok benne hogy így volt, mert ismerem mindkettőt.
2020. máj. 7. 19:12
 9/15 anonim ***** válasza:

Konkrét összeg, anyagi helyzet, körülmények ismerete nélkül nehéz erre mit mondani. Nyilván az elvárás nem jogos, de mégis kit támogasson, kényeztessen egy szülő, ha nem a gyerekét.

Számomra sokkal rosszabbul hangzik a külön kassza és a férjed hazudozásai.

2020. máj. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%
Goldmund73, nem írtam el a számot, csak közben törölték az első választ, így elcsúszott a számozás, de igen, vele nem értek egyet. :)
2020. máj. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!