Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan várja el az anyagi...

Jogosan várja el az anyagi támogatást?

Figyelt kérdés

Van 1 lányunk, aki jelenleg külföldön él és dolgozik, ott is diplomázott le még évekkel ezelőtt. A tanulmányi évei során (5.5 év), minden hónapban támogattuk őt a férjemmel legalább 300€-val. Az elején (1 évig), ennek az összeg többszörösével, mert nem volt munkája. Ez eddig így rendben van.


A lényeg: abban állapodtunk meg, hogy diploma után semmilyen összeggel nem fogjuk támogatni, ő ezt látszólag elfogadta és így is volt mostanáig. Azt tudni kell róla, hogy évek óta megvan a jogsija, rendszeresen vezet. Van 1 autója, annak az árába még mi is beszálltunk. Most kitalálta, hogy újat akar, amivel nincs is semmi probléma, mondtam neki hogy hajrá. Csakhogy olyat nézett ki, amire nincs pénze és tőlünk varja a segítséget, az az a maradék összeg kipótlását. A maradék összeg értékét nem írnám le. Kezdem ott, hogy az autó, amit kinézett qrva drága és enyhén szólva se ér annyit, amennyi. Neki kell ez a márka, hogy megmutassa a barátainak, hogy ő a nagysasszony (ezt nem vallotta be, de eléggé így gondolom). Közöltem vele, hogy szó sem lehet róla, vegyen olyat amire telik. Sajnos a férjemet rendesen behülyítette és szerinte “ez kell a kislánynak(?)”. Neki mindig a kislánya, ha kell valami. Sose tud nemet mondani, régen is a hátam mögött pénzelte. Most kitalálta, hogy ő kifizeti neki, mert “tényleg jó autóról beszélünk” (ennyi pénzért ez a minimum). Ebből úgy tűnhet, hogy én vagyok a rossz, amiért nem adok pénzt egy szerintem teljesen felesleges dologra és a férjemet is próbálom lebeszélni róla. Már ott tartunk, hogy nem áll szóba velem a saját lányom, ami őszintén szólva fáj, mert a tanulmányai alatt rendesen támogattuk, elég kiváltságos helyzetben volt. A pénz, amit a férjem szánt a lányunknak, nem közös kasszából van, hanem a saját pénze, ergo nem kell neki a beleegyezésem.

Neked erről mi a véleményed?


2020. máj. 7. 16:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
47%

Nyugi, nem tart ez a pénzlehúzás örökké.

Rögtön dobni fog majd benneteket, amint talál egy pénzes palit akit pumpolhat.

2020. máj. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nem kellene pénzt adni, azt nem irtad, hogy hol diplomázott, gondolom nyugaton, itt meg egy rendes fizetésből vagy tegyen félre vagy vegyen fel egy hitelt és fizesse, én is nyugaton élek, simán megvehetnék akár egy 30-40bezer eurós autót is, aminek bírnám a fentartását is, de minek? Neki ha az kell akkpr dolgozzon érte.
2020. máj. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Hát én is 1essel értek egyet. Ha vagytok olyan helyzetben, h tudtok nélkülözni annyi pénzt, akkor nem értem, h miért kell sajnálni. Ne haragudj meg, de úgysem viszitek a sírba a pénzt.

Nem is a teljes összeget kéri, nem csak hogy potoljatok ki. Szerintem nem kéne zsugoriskodni...

Gondolj csak bele te mit éreznel a lányod helyedben, szeretnél valamit, de nem tudod megvenni és tudnád, h ő simán tudna neked segíteni, de nem teszi...

2020. máj. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Semmi konkrétumot nem írtál. Jelenleg dolgozik? Mennyi a bevétele, képes ebből fenntartani magát? A jelenlegi autója milyen értékű és milyet szeretne?


A ti anyagi helyzetetek?


Ha megengedhetetitek magatoknak akkor nincs miről beszélni , de ha nem akkor lényegtelen a kérdés.

2020. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Derwer ***** válasza:

Szerintem nem is kell ide konkrétum, mert itt a hozzáállás kérdése a dolog.

Annyi konkrétum van, hogy aoukának is rendelkezésre áll a szükséges pénz mennyiség, ami azt jelenti, hogy megengedheti magának a család.


Ugyanakkor nevelés ügyileg én se értek egyet. Én is kaptam pénzt a szüleimtől mióta külön élek, de csak egyszer kértem kölcsön, 3hónapra mikor külföldre költöztem. Egy autó tulajdonképpen luxus cucc amit kifejezetten javallott önmagunknak kifizető, higy jobban értékeljük.

Konkrét példa : megkaptuk a tesómmal együtt apám kocsiját mikor cserélte. (jó kocsi volt, semmi baja, 5 éves) nekem használati eszköz volt, semmi több.

Eltelt pár év, család alapítás is képbe jött és ekkor vettem meg az első, igazán saját autómat. Ég és föld a kettő, hogy mennyire becsülöm és szeretem.

Ennél a kocsinál én hoztam meg a döntéseket, hogy új legyen e, milyen hitellel, milyen felszereltséggel, stb. És évekig fizetem még a hitelt, érzem súlyát és ez így van jól.


A kocsihoz nem kaptam egy fillért se, más dolgokhoz szoktunk kapni segítséget, (alkalom szerűen) ami pl legutóbb nagyon is jól jött, de soha nem elvárás és ez így van rendjén.


Tehát a kérdezővel értek egyet, meg kellene húzni a határt.

Esetleg úgy csinálni, hogy vegye meg a kislány egyedül , vállalja be, és majd utólag, ha elhozta a kocsit adtok neki pénzt.

2020. máj. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!