Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan vette fel a halott...

Jogosan vette fel a halott apám földjei (amit mi örökölünk) után a támogatást a volt élettárs? Ha nem, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Áprilisban meghalt apám(nem nagyon tartottuk a kapcsolatot,utcán itt -ott találkoztunk).Hosszú ideje beteg volt,mégsem írt végrendeletet,ebből gondolom hogy azt szerette volna ha a gyerekeié lesz mindene.Halála után az élettársa eladott dolgokat az örökségből,abból fizette a temetést....ezen nem problémáztunk.De most pár nappal ezelőtt felvette az apám földjei után járó 150 ezer forint támogatást,jogosan tette?ha nem mit lehet tenni?

2018. máj. 23. 09:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%
bírósághoz kell fordulni.
2018. máj. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%
Milyen támogatás? Milyen föld? Meg volt a hagyatéki? Be van már a földhivatalnál jegyezve az új tulajdonos/ok nevére a föld?
2018. máj. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Ti foglalkoztok a földdel? Művelitek? Vagy minden az élettárs nyakába szakadt?

Ha kell, akkor intézkedjetek.

Ha nem, akkor ne piszkáljátok azt, aki gondoskodik róla.

2018. máj. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
A rokonok itt-ott az utcan talalkoznak vele de aki vele volt az utolso pillanatig meg rendezte a temetest az nehogy mán kapjon valamit rúgjuk seggbe es takarodj a neved
2018. máj. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Én ráhagynám, mint írod nem volt jó kapcsolatod vele. Nem túl erkölcsös egy olyan embertől elvenni aki vele volt végig.
2018. máj. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Felteszem, még nem volt hagyatéki eljárás. Az eltemettetés az élettárs kötelessége, a költségei viszont a hagyatékot terhelik, tehát így is, úgy is le kell vonni belőle. A földtámogatás összege a hagyaték része, ha az elhunyt földjeire jár, fel lehet vetetni a hagyatéki leltárba, ha már ennyire sz@rrágók vagytok.
2018. máj. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora szarrágók vagytok már bocs. Felvette azt a pitiáner összeget, és? Neked fáj, az is kéne. Örököltél, közben még a temetést se intézted volna. Nem szóltál azért, hogy eladott dolgokat az örökségből a temetésre? Remélem tisztában vagy vele, hogy, aki örököl, annak be kell szállnia a temetésbe, vagyis jogosan tette.
2018. máj. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elballagnék egy jogászhoz, kifizetnék egy óra ügyvédi munkadíjat és kikérdezném.


Mivel az öröklés egyenes ágon alapjog. A házastársi léttel azonos sok szempontból az élettársi is, de azért érdekelne a pénz felvételének jogcíme is.

2018. máj. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagyok ügyvéd, hogy tudjam ez esetben mit mond a jog, nem vagyok orvos, hogy fel tudjam mérni apád halála előtti szellemi állapotát, nem vagyok mágus, hogy tudjam apád a hosszú betegsége alatt mit gondolt a gyerekeiről, akik feléje sem néztek, csak annyit tudok, de azt biztosan, hogy szégyelljétek magatokat!
2018. máj. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Könnyű ítélkezni, úgy hogy semmit nem tudtok,ez nem csak az én felelősségem hanem az övé is.Talán a végtelenségig keresnem kellet volna a kegyeit,hogy ugyan állj már szóba a saját gyerekeddel.
2018. máj. 23. 12:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!