Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az milyen gyakori, hogy...

Az milyen gyakori, hogy valakit kitagadnak a szülők, testvér, rokonok, mert pszichés beteg?

Figyelt kérdés
Akkor is, ha gyógyszerrel tünetmentes.
2020. máj. 8. 18:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Milyen pszichés betegségre kell gondolni?
2020. máj. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem gyakori, legalábbis remélem. A kezelésért kell mindent megtenni, persze vannak azok az esetek, amikor az a legjobb megoldás, mindenki érdekében, ha nem hagyják,hogy veszélyt jelentsen a családra a beteg. De ez lehet nem az az eset.
2020. máj. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy milyen betegség, nem mintha bármi is indokolná, hogy kitagadják, főleg ha kezelteti is. A húgomnak bipoláris zavara van. A szüleim mindig segítettek neki, eszükbe sem jutott volna kitagadni ezért, mert ő nem tehet a betegségéről. Tiniként, ha épp a mániás részben volt, nagyon veszélyes dolgokat tudott csinálni. Egyszerűen megszűnt a félelem érzete, így nem is nagyon állította meg semmi. Mikor 13 volt, egyik éjszaka elvitte a kocsim. Rengeteg ilyesmi volt, míg ki nem derült mi van vele, és nem volt könnyű nekünk sem, de amint kiderült mi okozza a szüleim megadtak neki minden lehetőséget, hogy megkaphassa a megfelelő kezelést. Ahhoz, hogy valakit kitagadjanak, nagyon komoly ok kell, és az nem szabadna, hogy egy betegség legyen.
2020. máj. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Károly farkasok ***** válasza:

Nincs olyan hogy nem normális vagy sphihes beteg... És vannak akik ezt tudják!

Az a helyzet hogy gyógyszert csak úgy nem írnak fel... "Meggyógyítani" nem fog... Az okokat kellene valahogy kezelni ... Viszont legtöbbször pont azok az emberek a kiváltó okai bizonyos fokozott lelkiállapotnak akik ilyenkor megpróbálnak "lelepni és köddé válni".

Nem tudom hogy te vagy e akiről ez a cikk szól, viszont nem hibaztatnam magam... Én is mondjuk úgy marginalizalva lettem a legtöbb csaladtagom által... Ilyen ez a világ! Ha nagyanyám látná nem hinné el! Nagyapám beteg öregember létére úgy oda csapna hogy még én is megijednek pedig én jóban voltam vele...

A fogad nem magától rohad szejjel idővel... Hanem legfőképpen a floridtol amit még a vízbe is beletesznek mert üzlet! Ugyanaz a helyzet veled is és a lelki alapotoddal! Valami oka van.

Inkább keresd meg a kiváltó okokat, azokat próbáld megszüntetni amennyire lehet és időnként ha eszedbe jut, van kedved, nem okoz fájdalmat majd akkor gondolkozz az esetleges okokon...

Sokan keresztül megyünk ezen... A válasz annyira hihetetlen hogy meg voltam győződve róla hogy elment az eszem... Viszont a tudományos módszert alkalmaztam és teszteltem, teszteltem és megint teszteltem.

Próbáld meg úgy venni a dolgokat ahogy vannak, kicsit mintha kívül álló szemével néznéd... És ha tudod, ne hagyd hogy az erzeseid befolyásolják az események.

Igazából semmi értelme hogy jól vagy rosszul érezzük magunkat... Arra van az egész hogy akkor tudj boldogulni ha nem vagy képes hosszútávú racionális kovetkezteseket levonni.... Viszont te egy gondolkodó lény vagy aki képes át látni a helyzetet ha elég információ ál rendelkezésére.

2021. febr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
beleteszik a vízbe...... aha. ..
2021. febr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!