Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El szeretnék mondani valamit...

El szeretnék mondani valamit a nagymamámnak, de félek, hogy anya megtudja. Mit tegyek? 17l

Figyelt kérdés

Szeretnék végre coming outolni valakinek a családból. Az anyai nagymamám viszonylag elfogadónak látszik a témában. Ha társasozáskor a háttérzajnak megy valami tévéműsor és szóba jön bármi LGBTQ téma általában érdeklődő, és vagy semleges, vagy pozitív reakciója van hozzá. Ezért neki szeretném elmondani, hogy biszexuális vagyok(általában a lányok jönnek be inkább). Csak azért szeretném, hogy tudja, mivel nagyon rossz, hogy senkivel nem tudom megbeszélni, ha alakul valami egy lánnyal, meg igazából vele a legjobb a kapcsolatom az élő rokonaim közül.


Viszont ezzel a gondolattal csak egy baj van. Az anyám. Ő nagyon erősen homofób, ha a tévében megy valami olyan, akkor odrítozva elkapcsol, még akkor is, ha futólag kerül bele a filmbe, amit nézek éppen. Mindig teszi a gusztustalan megjegyzéseit, hogy tuti "b*zi" vagyok és csak azért fogadom el a "selejtes" embereket, ha összejövök egy lánnyal akkor elrontom az életem, meg az természetellenes. Meg, hogy ő majd unokát akar. (Én vagyok az egyetlen gyereke, plusz ha hetero lennék, se valószínű, hogy az unoka dolog meglenne. Egyszerűen kiráz a hideg a gyerekektől.) Egyszer azt mondta, hogy ha barátnőm lenne, akkor ő nem menne velem utcára, minden áron meg akarna változtatni, talán kidobna. Szerintem még meg is ütne.


Attól félek, hogy ha coming outolok a nagyimnak, akkor elmondja anyunak. Nem feltétlenül azért, mert ellenzi, hanem ha mondjuk mondok valami pozitívat, akkor lehet boldogan megosztja anyámmal. Igazából mama már közel van a 80-hoz és ilyen téren néha feledékeny. Nem túl sűrűn, de félek, hogy pont ennél lesz az.


Ti mernétek a helyemben coming outolni a nagymamátoknak?


2020. máj. 9. 16:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Nem mernék. De ha anyukád úgyis tudja, nem mindegy?
2020. máj. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen háttérrel bárkinek is csak akkor, ha lenne hova mennem.
2020. máj. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem a mamádat, de az enyém a bizalmasom :) Neki el merném mondani, és tudnám hogy nem árulná el.
2020. máj. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Majd ha 21 évesen is biszex leszel akkor mondd el nekik. Nem akkora buli ám, mint ahogyan most gondolod. Az se olyan poén, hogy nem lehet majd gyereked, ha a nőket választod. 17 évesen, ha valaki normális, nem akar gyereket, de később ez máshogyan lesz.
2020. máj. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%
Meg kell fontolnod azt is, hogy tehetsz-e az idős mamádra ilyen terhet: őrizze a titkodat a haláláig, a saját lánya elől?
2020. máj. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
#5 A kisunokája normális. Ha leszbikus lenne, akkor is.
2020. máj. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem értem... Miért lenne ez szégyen, ha ő eddig elfogadónak tűnik? De azt hiszem sejti. Néha olyanokat mond, hogy ő tökre elmenne az esküvőmre majd, csak attól tart, hogy addigra még nem lesz legális azonos neműek között, meg talán nem éli meg. Szóval szerintem sejti.
2020. máj. 9. 17:47
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

Milyen a kapcsolat ka nagymamád és anyukád között? Sokat beszélnek? Ha igen akkor csak felületesen vagy komolyabban? Én ettől tenném függővé. Ha sokat találkoznak és beszélgetnek akkor én még nem mondanám el. Teljesen normális hogy 17 évesen nem érdekelnek a gyerekek. És most tudom hogy nem ez a kérdés, de mindig kíváncsi voltam rá mi van akkor hogyha egy leszbikus nőben felélednek az anyai ösztönök. Mert a nők 90%-nál eljön ez a pillanat függetlenül attól kihez vonzódnak.

#5 szerintem ez nem egy egész családot érintő titok mintha pl rákos lenne valaki, csak a kérdezőt érinti de nagyon (mivel nem mindenki elfogadó ezzel kapcsolatban).

#6. Szerintem félreértetted. Most nem arról van szó hogy normális vagy sem, hanem arról hogy a kérdező meg szeretné őrizni ezt a titkot.

2020. máj. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

#8


#6 vagyok, jött egy olyan komment hogy "ne mondja el, hadd higgye azt a nagyi hogy a kisunokája normális"


Erre fel a válaszom.

2020. máj. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
10%
Kérdező attól hogy törölteted a válaszom,nem változik meg semmi.Ilyen agyament dolgot honnan sejtene?Mi nem tetszett a válaszomban magyarázd már el.
2020. máj. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!