Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El szeretnék mondani valamit...

El szeretnék mondani valamit a nagymamámnak, de félek, hogy anya megtudja. Mit tegyek? 17l

Figyelt kérdés

Szeretnék végre coming outolni valakinek a családból. Az anyai nagymamám viszonylag elfogadónak látszik a témában. Ha társasozáskor a háttérzajnak megy valami tévéműsor és szóba jön bármi LGBTQ téma általában érdeklődő, és vagy semleges, vagy pozitív reakciója van hozzá. Ezért neki szeretném elmondani, hogy biszexuális vagyok(általában a lányok jönnek be inkább). Csak azért szeretném, hogy tudja, mivel nagyon rossz, hogy senkivel nem tudom megbeszélni, ha alakul valami egy lánnyal, meg igazából vele a legjobb a kapcsolatom az élő rokonaim közül.


Viszont ezzel a gondolattal csak egy baj van. Az anyám. Ő nagyon erősen homofób, ha a tévében megy valami olyan, akkor odrítozva elkapcsol, még akkor is, ha futólag kerül bele a filmbe, amit nézek éppen. Mindig teszi a gusztustalan megjegyzéseit, hogy tuti "b*zi" vagyok és csak azért fogadom el a "selejtes" embereket, ha összejövök egy lánnyal akkor elrontom az életem, meg az természetellenes. Meg, hogy ő majd unokát akar. (Én vagyok az egyetlen gyereke, plusz ha hetero lennék, se valószínű, hogy az unoka dolog meglenne. Egyszerűen kiráz a hideg a gyerekektől.) Egyszer azt mondta, hogy ha barátnőm lenne, akkor ő nem menne velem utcára, minden áron meg akarna változtatni, talán kidobna. Szerintem még meg is ütne.


Attól félek, hogy ha coming outolok a nagyimnak, akkor elmondja anyunak. Nem feltétlenül azért, mert ellenzi, hanem ha mondjuk mondok valami pozitívat, akkor lehet boldogan megosztja anyámmal. Igazából mama már közel van a 80-hoz és ilyen téren néha feledékeny. Nem túl sűrűn, de félek, hogy pont ennél lesz az.


Ti mernétek a helyemben coming outolni a nagymamátoknak?


2020. máj. 9. 16:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem kedves Kérdező, már a nagymamád és az anyád is tudja, pont ezért ilyen a reakciójuk.

A nagyi azért olyan elfogadó, ha a tévében LGBTQ téma megy, hogy te jól érezd magad, anyád meg inkább nem akar szembesülni a tényekkel, azért mond olyanokat, hogy:

" Mindig teszi a gusztustalan megjegyzéseit, hogy tuti "b*zi" vagyok és csak azért fogadom el a "selejtes" embereket, ha összejövök egy lánnyal akkor elrontom az életem, meg az természetellenes. Meg, hogy ő majd unokát akar."

Vagy:

"Egyszer azt mondta, hogy ha barátnőm lenne, akkor ő nem menne velem utcára, minden áron meg akarna változtatni, talán kidobna. Szerintem még meg is ütne."


Ne haragudj, de nekem, vagy a másik több millió heterónak miért nem mondanak ilyeneket?


A legegyszerűbb lenne, ha rögtön anyádnak tálalnál ki, jobb ha túlesel rajta, nem kell évekig konspirálnod. Megdicsérve persze nem leszel, ennek a hírnek még elfogadóbb szülők sem szoktak ovációban kitörni.

2020. máj. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg mondd meg a nagyinak, hogy ez egyelőre titok és csak ő tudhatja. Majd amikor eljön az ideje, te akarod elmondani anyádnak!

Bár szerintem is már sejtik.

2020. máj. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
93%
Én ebben az esetben csak akkor mondanám el, ha már lenne egy komoly kapcsolatom egy azonos neművel. Addig szerintem teljesen felesleges, hisz az is lehet, hogy egy sráccal jössz össze, és csak keltenéd a feszkót. A másik, hogy csak akkor, ha tudok hova menni otthonról, sajna anyádból az írásod alapján kinézem, hogy kidobna. Részvétem egyébként... Nem mondom, engem is biztos sokkolna, ha a fiam majd egy nap közölné hogy meleg/biszex, de el nem tudom képzelni, hogy ettől még ne szeressem ugyanúgy és ne ugyanúgy nézzek rá.
2020. máj. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Savlekotő ***** válasza:
Nem,lehet csak azért játsza előtted hogy anyádhoz menjen.. Nem kell ezt közölni.. Éld az életed ahogy neked jó.
2020. máj. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!