Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engem miért hanyagolnak el?

Engem miért hanyagolnak el?

Figyelt kérdés

Szüleim nem hajlandóak fogorvoshoz vinni már 3 éve.Tesómat egyből vitték fogszabályzásra,illetve kezelésekre(fogkő meg ilyenek).Legutóbb 2 éve szedték le a fogkövet a fogaimról(9.osztályos koromban a kötelező vizsgálaton leszedte a doki,utána már viszont nem).Mélyharapásom van,a fogaim törnek és torlódnak a fogaim.Lassan a bölcsességfogam is elkezd majd nőni,ha mázlista vagyok és akkor jobban fognak torlódni.Enni is nehezen eszem,mert sokszor ráharapok a fogamra(mélyharapás miatt, meg mert ferde is) és törik.Az alsó kettő fognak(ami középen van) az eleje is lepattant,meg a hátulja is kezd.A felső kettőn meg repedés van és az ínyem is gyulladt a fogkő miatt.Tesznek rá,hogy mi van vele.Ha szóvá teszem,akkor mindig az a válasz, hogy majd. 3 éve mondják,hogy majd,majd,közben meg itt szenvedek.

Máskor sem foglalkoznak velem.Háziorvoshoz én nem mehetek,mert minek? Vérvételre elmentem egyedül,mert nagyon kellett(vashiány miatt elájultam,gyenge vagyok és szerintem a kálcium miatt törik ennyire a fogam).Akkora letolást kaptam,hogy az hihetetlen.Mit képzelek én,hogy elmegyek?


Ilyenkor mit lehet csinálni? Így is rosszul érzem magam a fogaim miatt és csak rosszabb lesz.


2020. máj. 9. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az iskolafogorvoshoz elmehetsz egyedül is, de most nem biztos, hogy van rendelés. Azt tőlük kérdezd meg, hogy mért hanyagolnak el, de ha nem visznek el orvosi kezelésre, az gyámhivatali hatáskör, kérd az iskolaigazgatód segítségét. Vagy elmehetsz az önkormányzat gyámügyi osztályára, de akkor már régen rossz, 18 éves korodban az utcára fognak kitenni.
2020. máj. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbálj velük leülni beszélni erről, amikor ráérnek. Amikor látod, hogy jó kedvük van, ha akkor se segítenek, akkor esetleg más rokon/nagyszülőhöz próbálj fordulni.

De szerintem nem vagy olyan kicsi (kb 17-18), hogy egyedül kéne menned, valamelyik családtag biztos adna pénzt a dokira. Azt meg semmiképp se érezd, hogy a saját pénzedből kéne állnod mindezt!

Én is gyakran érzem azt, hogy a tesóm mintha többet kapna mint én. Már 40 fölött van és ide jár enni, leül, és szinte a szájába van rakva a kaja. (?!?!?!) Ha meg én szólok, hogy ennék valamit, néha le vagyok támadva, hogy nem vagyok már kisgyerek csináljak magamnak. (WTF?!)

2020. máj. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Anyaként szörnyű ilyet olvasni! :(

Nem is tudom mit mondhatnék... Ha nem hat a beszéd, vedd saját kezedbe a dolgodat. Ha jól sejtem már nem vagy kisgyerek.

A férjemmel se törődtek a szülei, emiatt nagyon nehezen lehetett gyereke ( 16 éves koráig nem szálltak le a heréi utána is csak műtéti úton) Egyedűl ment el orvoshoz... Szerintem ahogy véget ér a vírus, beszélj velük, vagy menj el egyedül a körzetes fogdokihoz.

2020. máj. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én anno 16 évesen egyedül jártam kezelésre a körzeti fogorvoshoz. Nem kellenek ehhez a szüleid.
2020. máj. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel őket krwa anyjukkal szórakozzanak 112
2020. máj. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!