Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám nem locsolta meg se...

Apukám nem locsolta meg se anyukám, se engem, vajon miért nem?

Figyelt kérdés

Tudom jogosan mondjátok, hogy honnan tudnátok nem ismeritek.

Apa elég fura típus... néha jó kedve van, dicsér és kedves, de van mikor elgurul a gyógyszere, csak neki lehet igaza és mindent jobban tud mint más, ordibál, szid, csúnyán beszél..


Hát ma egész nap a kertben voltunk, dolgoztunk ott. Anya-apa meg én.


De eszébe se jutott volna esetleg meglocsolni, ami szerintem csúnya dolog.

Estére meg ivott, berúgott és akkor jött a kiabálás, csúnya beszéd, szidás. Majd elaludt és holnap felkel mint ha mi sem történt volna.


Ahj azt érzem szörnyű az életem. A kertben ordibált, amit igazából mindenki hall. Anya sírt én is sírtam és vígasztaltam. Azt mondta anya, hogy reméli, hogy hamar meghal vagy elviszi a korona vírus. Ezt nem apára, hanem magára értette, mert hogy annyira szar élete van, hogy mindent megtesz állandóan segít apának, meg nagyon szereti őt, mert mint mondtam tud ő kedves is lenni, csak sajnos mindig minden ünnepet tönkre tesz.


Nem tudom, hogy egyszerűen miért nem képes meglocsolni, kedves lenni, szeretni bennünket. Miért kell minden ünnepet és minden átlagos hétvégét tönkretennie. :(


Nagyon rossz nekem, ha anyának fájdalmat okoz. Engem szidhat, mert lenyelem, nem kell vele örökké élnem, de ha egyszer anya egyedül marad vele, nem fogom tudni megvígasztalni anyát. :( mert másnap már jó a kedve anyának ő is elfelejti a vitát és minden mint ha semmi se történt volna, de ez akkor se jó...hisz tudom jól, hogy lehetne jobb is.


Hisz más családban járnak rokonokhoz locsolkodni, szeretik és megbecsülik egymást, dicsérik és kedvesek egymással.


Mi mindent egyből megteszünk, amit apa kér. Ha azt mondja porszívozzam fel most rögtön az egész házat azonnyomban neki fogok, mert nem szabad halogatni a kéréseit, ha még akkor éppen nem érek rá akkor is.


De én rendszerető vagyok, meg anya is. Tényleg mindent megteszünk. De apa így is szid bennünket és a szomszédokat is, senkivel se elégedett.



2020. ápr. 13. 21:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Eddig egyébként minden évben meglocsolt..random nekem vágott egy pohár vizet. Nem szeretem de ez van. Anya ennek is örült, mert legalább gondolt rá.

Amúgy vita meg mindig is volt és lesz is

2020. ápr. 13. 21:34
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem is szeretnek itthon, mégsem locsoltak meg. Lehet csak rájött, hogy nem szereted.
2020. ápr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szeretem, mert nagyon fájna, ha elveszíteném, de nagyon fáj az is ahogy bánik az anyukámmal és velem, mikor mi sose mondunk egy rossz szót sem neki.. nem lehet megszólalni se
2020. ápr. 13. 21:44
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyem a természete. Az én apám is ilyen. Szerencsére már nem otthon lakok. Anyud meg vállhatna ha nagyon akarna de inkább nyel. Nem tudsz mit tenni, tűrj aztán lépj le amint teheted.
2020. ápr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Most "elmaradt a husvet". Ez most mas volt. Engem sem locsolt meg senki. Sot, parom sem locsolt meg senkit, es o is berugott ma.
2020. ápr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egész locsolkodásnak semmi értelme, miért kell ilyenen kiakadni? A szeretetet nem ebben mérik.
2020. ápr. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdésed igazából nem kimondottan a locsolásról szólt, hanem hogy miért tapló veletek az apád, csak ennek kapcsán bukott ki.

Nézd, azt nem fogjuk tudni, hogy miért tapló. Rossz neveltetés, rossz gyermekkori minták, rossz berögződött viselkedések, financiális vagy lelki problémák vagy egyszerűen csak pocsék személyiség. A kérdés inkább az, hogy mi tartja anyádat mellette, illetve miért felejtenek el mindketten mindent másnapra, mintha mi sem történt volna? Az ilyen szőnyeg alá söprős problémamegoldás hátránya, hogy egyszer csak robban, de akkor baromi nagyot.

2020. ápr. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
97%

A locsolkodas lejart dolog, nem ertem, mit vannak meg mindig oda erte emberek.

De nalatok nem ez a problema, hanem hogy apad alkoholista, en inkabb ezzel foglalkoznek...

2020. ápr. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%
Van ilyen. Én még a Tengerimalacom js meglocsoltam, persze pöpnyi vízzel szinte csak simiztem, de akkor is, hölgy, és illik.
2020. ápr. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen nem a locsoláson van a hangsúly, de az is kicsit felbosszantott, hogy egy minimális udvariasság sincs benne...

Bezzeg a veteményesét órákon át locsolta ma is meg tegnap is. De nem baj, mert csinálja amit szeret.


Na mindegy anya azért, mert szereti igazából és nem haragtartó én sem vagyok az amúgy, viszont van barátom és neki megmondtam, hogy nem fogadom el, hogy ha csúnyán beszélnek velem. Tanultam anyukám hibájából.

Én biztos, hogy nem maradok olyannal aki átkozottnak, ki*ott hülye libának vagy életképtelen nyomoréknak nevez, pláne hogy nagyon nincs igaza. Akkor inkább tényleg jobb egyedül nekem...:( Ezeket apa illeti anyára.


Az a baj, hogy szörnyű érzés, a szívem kb. Ezerrel ver ilyenkor, majd ki esik,ha anyát sírni látom rögtön én is sírok es könyörögve vígasztalom, hogy én mennyire szeretem őt, mert azt akarom, hogy érezze fontos nekem nagyon.


Szeretnék én is hamarosan majd külön költözni, de borzasztóan fáj és féltem a lelkét. Tudom, hogy erős nő és szeretném, hogy évekig éljen még, nem akarom hogy apám idegileg kikészítse és a sok negatív hatás betegséget idézzen elő nála.

2020. ápr. 14. 00:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!