Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem lehet elfogadni,...

Miért nem lehet elfogadni, hogy engem nem érdekel semmi sem és nem szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés
Az érettségi évében is tudtam, hogy én nem szeretnék továbbtanulni. Nem láttam semmi értelmét, mert nem volt semmi sem, ami érdekelt volna. Viszont a családom és a tanáraim is ki voltak miatta akadva, mind azt mondták, hogy dehogynem, valamit muszáj választani, tovább kell tanulni, mindenki továbbtanul, biztosan van valami, ami nekem is tetszik és egy kicsit érdekel. Akkor közösen kiválasztottunk egy képzést, felvettek, de nem kezdtem el. Nagy volt a harag, kiabálás, veszekedés stb., de ezt akkor elfogadták a szüleim. Viszont mondták, hogy akkor most kaptam egy kis haladékot és a következő felvételi időszakig tényleg próbáljam meg kitalálni, hogy mit szeretnék tanulni és jelentkezzek újra. Eltelt az az idő is és én ugyanúgy nem jutottam előrébb, ugyanúgy nem találtam semmit sem, ami megfogott volna és ugyanúgy nem szerettem volna továbbtanulni. Viszont végül mégis beadtam a jelentkezésem, felvettek, elkezdtem és most azon a szakon tanulok. Csinálom, de igazából nem érdekel, nem szeretem és nincsen vele semmi célom sem. Ott szeretném hagyni. Viszont emiatt ugyanúgy áll a bál otthon, mert mindenképpen kell tanulni valamit, kell valamilyen végzettség, egy diploma vagy valami szakma stb., stb... Viszont én tényleg nem szeretném, mert semmi sem érdekel és ezt nem értik meg.
2020. febr. 29. 17:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
91%
Ki kéne téged rakni otthonról, hogy legyen valami motivációd.
2020. febr. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
87%
Mert senki sem szereti az ilyen életképtelen, here embereket, akik se tanulni, se dolgozni nem akarnak, hanem vagy valakivel vagy az állammal akarják eltartatni magukat. Aki ennyire nulla, az nem is érdemli meg, hogy emberszámba vegyék. Az emberek nagy része nem szereti a munkáját és igen, fárasztó a tanulás is. De még mindig jobb valamit csinálni és közben azon lenni,hogy legyen jobb,mint életuntan lődörögni.
2020. febr. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
89%
Igazad van, a diploma semmit nem ér... de akkor kezdj el dolgozni, mert már nem várhatod el a családodtól, hogy eltartsanak!
2020. febr. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 A kérdező kommentje:
Sehol nem írtam, hogy mástól várnám, hogy eltartson vagy gondoskodjon rólam. Abban az egy évben is dolgoztam az érettségit követően, illetve most is dolgozni szeretnék.
2020. febr. 29. 17:54
 5/63 anonim ***** válasza:
96%

Megértem, hogy nem akarsz diplomát. De legalább egy szaros szakmát végezz el. Az se baj ha életedben nem akarsz abban dolgozni.

Vagy menj el dolgozni és meglátod hol tudsz majd elhelyezkedni a semmivel minimálért. Akkor majd megjön a motivációd.

2020. febr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
26%

"mondták, hogy akkor most kaptam egy kis haladékot ... Eltelt az az idő is és én ugyanúgy nem jutottam előrébb"

Vagyis eltelt egy év azzal, hogy csak a telefonodat nyomogattad ahelyett, hogy elmentél volna dolgozni. Elég hülyék a szüleid (is), hogy így állnak hozzá.

2020. febr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
74%

" Abban az egy évben is dolgoztam az érettségit követően, illetve most is dolgozni szeretnék."

Ja, jó. És mi tart vissza? Menjél akkor dolgozni.

2020. febr. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
94%

De ezek egyetemek ahova jelentkeztél?

Eléggé idő és pénzkidobásnak tűnik...

Valami szakmát azért tényleg kellene tanulnod, ne legyél léhűtő eltartott. Érettségivel nagyon nagyon kevés lehetőséged van egy erős családi háttér nélkül.

Beszéld meg inkább a szüleiddel, hogy inkább kihagynál egy félévet/évet dolgotnál és keritenél valami célt az életednek. Céltalan ember nem ember!

Nem azt nem fogadják el, hogy nem szeretnél továbbtanulni, hanem, hogy elzülesz és lesüllyedsz. Szeretnének neked szép életet és komolyabb egisztenciát és ehhez kell legalább valami szakmai végzettség.

Olyan nincs hogy semmi se érdekel. Gondolkozz el, van hobbid? Van valami kedvenc időtöltésed? Barátaid? Többi családtagod mit csinál?

2020. febr. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem csinálj egy szakmát, bármilyet amivel dolgozni tudsz, ami rövid idő alatt megvan vagy annyi idő alatt, hogy foggal-körömmel kibírd és akkor nem fog a családod sem bactatni, elmész dolgozni és kész!


Én megértelek, mert aki nem akar se orvos, se mérnök, se programozó lenni, a bölcsészetből, művészkedésből meg úgysem lehet megélni, annak teljesen fölösleges az egyetem és nincs értelme kicsinálni magad a semmiért.


Ha úgysem érdekel semmi, akkor olyasmit tanulj, ami legalább hamar megvan és utána még munka közben is megérhetsz valami másra.


Valamit mindenképpen csinálnod kell....

2020. febr. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
42%
Utcaseprő lehetsz ezzel a végzettségeddel, amid van, szakma nélkül. Vagy kukásautón dolgozhatsz. Állítólag az utóbbit nem is fizetik rosszul.
2020. febr. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!