Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnátok le, ha...

Hogyan reagálnátok le, ha apátok így viselkedne veletek?

Figyelt kérdés

A szüleim már nem élnek együtt és apám azóta nagyon megzuhant, mióta anyám egy új pasival van. Egy ideig apuval éltem, de aztán lett egy barátom, összeköltöztünk, minden szuper lenne, de sajnos csak az albit sikerült összehozni és nem tudunk előrébb jutni az életben. A barátom is én is dolgozunk becsülettel, teszünk is félre, de nem eleget. Szeretnénk egy kis házat, kis autót, tényleg nem akarnánk nagy lábon élni de apa úgy érzem teljesen elfordult tőlem, mióta a barátommal élek. Azzal kezdődött, hogy minden híváskor, látogatáskor kiakad rám, hogy nem főzök, nem takarítok már nála, le se sza.rom mióta mással élek. Pedig nem igaz amennyit tudunk, megyünk hozzá hívom is írok is neki de sokszor ott is leráz. A barátommal se túl kedves. Apa folyamatosan utazgat, vett egy vadi új autót, nyaralót akar magának ess tudja, hogy mekkora szükségünk lenne a pénzre, de semmivel nem segít. Múltkor vettem neki valamit a boltban, a visszajárót, pár száz forintot is visszakért tőlem. Nem értem, nekem túl nagy az elvárásom, hogy szeretném, hogy kicsit támogasson minket? Igaz, nem tudok hozzá már hazajárni takarítani, mert itt is van háztartás és három műszakos munkarendben dolgozunk a barátommal..

De úgy, hogy apa milliomos csak szerintem adhatna egy kis pénzt néha? Szégyellem ezt leírni...de annyira jól jönne, ha kicsit segítene.


2020. máj. 11. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Igen lehetne benne annyi jo szándék igazad van. Csak tul büszke. Pedig az apai szeretet nem pont ilyen. Egyebkent szerintem az a baja h te is es anyud is elhagytatok (ugy érzi legalábbis) s ezzel vesz revansot.
2020. máj. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Savlekotő ***** válasza:
Eddig is csak a takarító szerepét kaptad tőle,most hogy már nem ganyézól főzöl rá, le vagy ejtve.. Én ezt elengedném,ne okozz magadnak problémát egy rossz kapcsolatért kapálózva magadat megalázva,szeretet morzsáért kuncsorogva.. :(
2020. máj. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1 nem köteles téged támogatni

2 te meg nem vagy a cselédje, fizessen egy takarítónőt!

2020. máj. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Mert féltékeny. Eddig az ő pici lánya voltál, szorgoskodtál otthon, vele törődtél. Most meg egy másik pasi mellett vezeted a háztartást. És még idejön az, hogy anyukád is továbblépett (gondolom, neki nincs senkije). Ez egy férfinak nagyon lerombolja az önérzetét.

Apukád kicsit önző. A költekezése lehet, hogy pótcselekvés a válás után és be is savanyodhatott kicsit. Úgy érezheti, hogy mindenki elhagyta őt. Egyébként meg igenis segítenie kéne téged. Ez egy szülő dolga. Nem az, hogy ha betölti a 18-at, akkor onnantól semmi felelősség... Szerintem nagyon kivan, hogy rajta kívül mindenki boldog. Ha találna egy nőt, az tudná újra helyrehozni.

2020. máj. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem köteles támogatni, maradjatok a saját lábatokon! Semmi közöd hozzá, hogy mit vesz a pénzéből, nekem már átlépte a haszonlesés küszöbét, ahogy gondolkodsz. Lehet ezt érzi és ezért nem akar segíteni.
2020. máj. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Pofám leszakadna, ha én ilyen jómódban élnék, de a kölyköm nem tudna egyről a kettőre jutni és nem segíteném...

Am. apukád előtte milyen volt? Nagylelkű, segítő szülő vagy akkor sem adott pénzt semmire? Mert így nehéz eldönteni, hogy ilyen téren változott-e... Ha ugyanilyen volt, akkor ne várj tőle túl sokat.

2020. máj. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!