Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi alapján döntenek vallás...

Mi alapján döntenek vallás után a a közös felügyeletről??

Figyelt kérdés
Volt párommal 4 éve vagyunk külön és van egy 5 éves gyermekünk azóta nem nagyon látta a gyermeket mert nem szerettem volna oda adni neki viszont most kérte a közös felügyeletet és nem tudom én mennyiben szólhatok bele? Ebbe? apszolut nem szeretném még csak oda adni sem nem hogy közös felügyeletbe bele menni... Segítsetek ilyenkor mi van??

2020. máj. 15. 10:18
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
95%
Közös felügyeletet nem ítélnek, ha ti erről nem tudtok megegyezni. A láthatáshoz viszont joga van, azt nem tudod megakadályozni, hacsak nem tudod bizonyítani, hogy súlyosan veszélyeztetné a gyereket. Tőled viszont nagyon nagy önzőség, ha sértettségből megfosztod az apjától.
2020. máj. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

A "vallás" az válás akar lenni?


A közös felügyelet alatt pedig azt érted, hogy egy hét itt, egy hét ott? Mert ezt csak akkor ítélik, ha mindkét fél ebben megegyezik. Egyik fél kérésére ilyen nincs.

Ugyanakkor a láthatáshoz (új Ptk. terminológiájában "kapcsolattartás") joga van, és meg is fogják ítélni.

2020. máj. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Válás alatt a külön menést értem nem voltunk házasok! Úgy szeretné hogy ünnep napok egyik napja övé.. nyári szunetből 2 hét meg hétvégén péntek estétől vasarnap delu
2020. máj. 15. 10:41
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Ezt pont így fogják megítélni. Ez nem közös felügyelet, hanem a minden különélő szülőt minimálisan megillető kapcsolattartás.

Látod, mennyire nem mindegy, hogyan kérdezel? Tök rossz fogalmakat használtál, elviszed az erdőbe a válaszolókat, aztán meg kiakadsz, hogy "nincs igazuk".


Magyarul: ez kapcsolattartás, az ünnepek fele, kéthetente hétvége... ez az általános bírói gyakorlat.

2020. máj. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Amit írsz, az a sima láthatás, nem a közös felügyelet. Ez az "alapbeállítás" ilyen esetben.
2020. máj. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Nem 2 hetente hanem minden hétvége..
2020. máj. 15. 11:58
 7/39 A kérdező kommentje:
De ha konkrét a gyerek nem ismeri úgy is egyből megítélik? Vagy lessz folyamat??
2020. máj. 15. 12:01
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem ismeri, ha nem engedted, hogy találkozzanak. Hacsak ki nem derül, hogy a szülő veszélyes a gyerekre, megítélik a láthatást minden további nélkül.
2020. máj. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Nem veszélyes rá...! Értem! bár azt hogy nincs folyamat azt nem nagyon...
2020. máj. 15. 12:45
 10/39 anonim ***** válasza:
78%
Nyilván nem ismeri, ha az anyja a saját sértettsége miatt nem engedte látni! Minden további nélkül megfogják ítélni a kapcsolattartást, semmiféle különösebb "folyamat" nem fog kelleni, szóval ne is reménykedj abban, hogy továbbra is eltilthatod a gyereked a SAJÁT apjától....Joga van ahhoz, hogy tartsa a kapcsolatot a tulajdon gyerekével, ami teljesen természetes, nincs rajta mit húzni-vonni.
2020. máj. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!