Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindenképp szörnyű dolog...

Mindenképp szörnyű dolog megszakítani a kapcsolatot egy olyan vérszerinti anyával, aki ragaszkodna a találkozásokhoz?

Figyelt kérdés
Az exbarátnőmmel szétmentünk, mielőtt kiderült, hogy terhes. Azonban az exem nem volt egy született anyatípus, úgyhogy bár megszülte, de a gyereket én neveltem kb. 6 hetes kora óta, hivatalosan is nálam lett elhelyezve, viszont viszonylag gyakran látogatta. A szakítás után villámgyorsan összejöttem a mostani feleségemmel, aki csodálatosan gondoskodik a gyermekemről, anyja helyett anyja lett. Még az sem ingatta meg, amikor kiderült, hogy a gyermekem születési rendellenessége miatt a szokásosnál sokkal intenzívebb gondozásra szorul kb. egész gyerekkorában. Közben az exem évekig rendszeresen tartotta a kapcsolatot a gyerekkel (heti 1-2 találka), viszont benne a felelősség és anyai ragaszkodás nem igazán alakult úgy, ahogy kellene. Amikor felvetettük az exemnek, hogy a feleségem szívesen örökbefogadná a gyermeket, az exem azonnal belement, szinte gondolkodás nélkül, és hároméves korában a gyámhivatal előtt nyilatkozva örökbeadta a gyermekünket a mostani feleségemnek. A kapcsolatot viszont továbbra is szerette volna tartani vele, úgyhogy akkoriban azt beszéltük meg, hogy nem is kell, hogy megszakadjon a kapcsolatuk, találkozhatnak, ha akarnak, hiszen a gyerek érdeke is az, hogy ismerje a vér szerinti szülőjét, na meg a tegyeszes pszichológus is nagyon ezt javasolta. Úgyhogy továbbra is rendszeresen találkoztak, ha nem is olyan gyakorisággal, mint korábban. Viszont mostmár elegem van ebből, és azt látom, hogy az immár ötéves gyerekem se nagyon tudja hova tenni azt, hogy most hova is tartozik igazán. Noha mi mindig tisztán és nyíltan beszéltünk vele mindenről, az ex következetesen nem beszélt vele soha az örökbeadásról, és úgy tesz, mintha ott egy második otthona lenne a gyereknek, be is rendezett neki egy szobát, csak azt nem értem minek, ha soha nem töltött ott a gyerek 3 óránál többet egyszerre. A vér szerinti szülővel való kapcsolat ápolását pont a stabil identitás miatt éreztem fontosnak, de most úgy érzem, épp ennek a kárára ment a dolog, teljesen össze van zavarodva szegény gyerek arról, hogy mi is a család. Szeretném leépíteni az exem, és mivel jogilag nulla köze van a gyerekhez, ezt meg is tehetem, mégis nehéz ezt meglépnem, mert a gyerek azért valamennyire szereti, számontartja. Viszont nagyon nem érzem egészségesnek, hogy örökbeadta, aztán mégis szinte hetente találkozgatnak. Most a vírus miatt két hónapja nem találkoztak, de most az ex megint bejelentkezett, hogy elvinné kicsit. Én nem akarom többet odaadni, elegem van, hogy folyton jön, és összekutyul mindent a fejében, örökbeadta a gyereket, akkor szálljon is le róla. Tudom, hogy ezért a két évvel ezelőtti tegyeszes pszichológus minimum megkövezne, mert ott a vérszerinti anya szent, és nagyon belénk nyomták, hogy ugye nem akarjuk elszakítani őket egymástól (szerintem röhej, hogy örökbefogadással foglalkozó szakemberek ilyesmit nyomnak), de nem érdekel, utálom, hogy jelen van ez a nő az életünkben. Érthető, vagy egy szörnyeteg vagyok?

#házastársi örökbefogadás
2020. máj. 16. 02:53
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
43%

"Depressziós valóban lehetett az 1-2. életév tájékán, de a gyerek 3 éves korára már bőven kivirult. Dolgozott, sportolt, randizgatott, jól érezte magát a bőrében, az élete is sínre került."


Ja. Robin Williams, Anthony Bourdain... Igencsak sínen volt az életük a kívülállók számára. Kár, hogy valójában mégsem, nem véletlenül volt mindkettő depressziós és követett el öngyilkosságot

2020. máj. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:
Az ő élete, nem én vagyok a mentális egészségének őre, megtettem, ami tőlem telt, bőven többet, mint ami elvárható. Ilyen alapon bármilyen okésnak is látszik, soha ne bízzak abban, hogy felnőtt, szuverén döbtéseket tud hozni, mert ki tudja, nincs-e épp megborulva a díszet mögött?
2020. máj. 16. 15:54
 33/48 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem kerdezo te pontosan tudod, mi a helyes dontes, szerencsere minden eszkozod es jogod is meg van hozza. Igy is eleg jofej voltal, hogy 3 evig meg tartottad is az asszonykat. Ez a no szerintem nem gonosz, csak elkepesztoen felelotlen. Nem valo neki gyerek, mert csak a megcsinalashoz volt esze, a gondoskodashoz mar egyaltalan nem. Kicsit szerintem ez igazsagtalan is a kerdezoekkel szemben, ok viselik minden gondjat, bajat a gyereknek, a verszerinti anya meg belibben neha a kepbe, termeszetesen minden felelosseg nelkul es elvezi a kicsi elonyeit. Mint valami jofej nagyneni. Ami oke lehet egy darabig, de a jofej nagynenivel nem kell minden hetvegen 3 orat egyutt logni, mert exanyunak eppen akkor belefer es kedve van. Es ha majd rajon az 5 perc, vagy a kapuzarasi panik, es megis ugy dont, hogy vissza akarja csinalni az egeszet es kell neki a gyerek? Akkor majd mindenki all es nez, a gyereknek meg kette kene szakadni. Nem egeszseges ez igy, hogy a gyereknek kvazi ket anyja van, ebbol bonyodalmak lesznek. Nagyon kenyes tema. Amugy a feleseged mit szol ehhez? Vagy o ezt hogy viseli, toleralja?
2020. máj. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
55%

#31 akkor menjen pszichológushoz. Nem a kérdező és főleg nem a gyerek feladata a lelkét ápolgatni.

A kérdező járt pszichológusnál a gyerek miatt. A nőnek is lehet, hogy kötelező volt az örökbeadás előtt.

Felnőtt nőről beszélünk, aki lemondott a gyerekéről egy másik nő javára. Itt az apuka és az anyuka adott, aki megszülte az "játszópajti".

Korlátok közé kell szorítani, mert nemsokára jön az óvoda, iskola stb. abba egyáltalán ne szóljon majd bele.

A gyerek tinikorában se ő legyen a jófej, aki mindent megenged majd és rohanhat hozzá, ha a másik anyuci leszúrja. Ez nem így működik.

A család itt a kérdező, a felesége és a gyerek. Aki megszülte a gyereket, az nem családtag.

Részese lehet az életének, de csak annyira, amennyire a kérdező engedi.

Ráadásul benne van a pakliban, hogy összejön egy pasival és a gyerek ismét csak teher lesz számára.

Nem szabad a gyerek lelkével játszani. Van neki apukája és anyukája. Lényegtelen, hogy ki szülte.

2020. máj. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:

A feleségem tűri. Ez a legjobb megfogalmazás. Neki is nehéz. Alapvetően szeretne minél nagyobb távolságot tartani az extől, és szerinte is rossz hatással van a gyerekre ez az intenzitás, de időről időre feltámad benne az empátia és a sajnálat az exem iránt, ilyenkor elbizonytalanodik, hogy nem kellene-e őt is a családunk tagjaként kezelni, mint egy fura nagyénit. Pl. amikor egy éve felröppent a pletyka, hogy lehet, terhes lett az ex egy futó kalandjából, simán felvetette nekem a feleségem, hogy ha megszüi, és nem kell az anyjának, örökbefogadhatnánk azt a gyereket is, hogy a testvérek együtt lehessenek. Szerencsére kiderült, hogy mégsem terhes.

Gyakran marcangolja magát, hogy mi lenne a gyerek valódi érdeke, és állandóan bújja a témába vágó könyveket. De összességében valójában utálja ezt az egész helyzetet, hogy az ex ennyire benne van a képben.

2020. máj. 16. 16:22
 36/48 anonim ***** válasza:
0%
Ha meg ennyire biztos vagy a dolgodban, fejezd be a provokalast es cselekedj🤷
2020. máj. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
46%

"simán felvetette nekem a feleségem, hogy ha megszüi, és nem kell az anyjának, "


Kezd kamu szagú lenni a sztori.

Vagy esetleg meddő a feleséged? Normális nő saját gyereket szeretne és nem egy idegen gyerekeit nevelni.

2020. máj. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:
Nem meddő. Szült ő is, fog is még a tervek szerint. Nem biztos, hogy vérkomolyan gondolta azt az örökbefogadást, de szerencsére ez már nem fog kiderülni. Amúgy kinézem belőle, ő amolyan igazi anya-típusú nő, mármint jó értelemben.
2020. máj. 16. 16:35
 39/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket mindenkinek, cselekedni fogok.
2020. máj. 16. 16:36
 40/48 anonim ***** válasza:
Es mire jutottal vegul? Mit fogsz csinalni?
2020. máj. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!