Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnak is szokott ilyet...

Másnak is szokott ilyet csinálni az anyukája?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy anyum nagyon veszekedős fajta, ő tényleg az a típus, akinek semmi sem jó és a bolhából is elefántot csinál. Ez eddig “oké”, viszont ami még ennél is jobban zavar, hogy a veszekedés után folyton ő van besértődve. Ezt úgy kell elképzelni, hogy tök mindegy mi a veszekedés tárgya, az is teljesen mindegy ki kezdte el (99%-ban ő), vagy ki volt a hibás, folyton nekem, meg a testvéremnek kell neki pitizni, hogy bocsásson meg. Általában 1x megkérni hogy béküljünk ki nem elég, a nyakára KELL járni és a bocsánatáért “esedezni”, különben addig nem szól hozzánk. Teljesen levegőnek néz, sokszor ha köszönünk neki vissza se köszön. Átlagban pár napig - 1 hétig ilyen, ugyanis többször oda kell menni hozzá mint említettem, még ha érzem, hogy nem is én voltam a hibás. Egyszer ezt megelégeltem, mert megint olyan dolog miatt veszett velem össze, amit normális szülő fel se vesz, úgyhogy direkt nem kértem tőle bocsánatot, mivel ő se szokott sose (!). Kiváncsi voltam hogy alakul majd a dolog. Több mint 1 hónapig levegőnek nézett és 1 szót se szólt hozzám, aztán valahogy nagy nehezen el kezdett velem beszélni, apum hatására. Persze bocsánatot nem kért, mert ő azt sose szokott, ugyanis mindig ő az áldozat, a szegény megbántott. Ami viszont ennél is taszítóbb a szememben, hogy csak húgommal és velem ilyen, bezzeg ha apával összevesznek, folyton ő rohan apum után már órák múlva, akkor is ha nem anyum volt a hibás a veszekedésben. Ilyeneket csinál, hogy direkt a kedvencét főzi, csokival kínálgatja, hízeleg neki stb.

Kezd ebből nagyon elegem lenni, mert egy csomó energiámat elveszi, de hát mit tudnék tenni? Senkivel se szeretek rosszban lenni, nem hogy a saját anyámmal. A hangulatot mindig jól elintézi.

A kérdésem pedig az, hogy másnak is szokott így viselkedni az anyja, vagy csak én vagyok ezzel megáldva? Mivel már 100x előfordult ilyen, kiváncsi lettem és gondoltam megkérdezlek titeket. Köszönöm a válaszokat.



2020. máj. 17. 13:08
1 2
 1/18 anonim válasza:
65%
Nekem ritkán szokott ilyen lenni, akkor általában én sem szólok hozzá és megvárom míg bocsánatot kér :)
2020. máj. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem te vagy az egyetlen, akinek ilyen az anyja, de ez egyáltalán nem normális ahogy viselkedik.
2020. máj. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
84%

Sok helyen van ez így.


Az ötletem, hogy legyél nagyon erős, maradj kedves vele, akkor is amikor levegőnek néz, és csinálj úgy, mintha minden rendben volna. Kedveskedj neki hogy NE LEGYEN LEHETŐSÉGE uralni a légkört, mert ez a viselkedés gyerekes anyukád részáről. És ne kérj tőle bocsánatot azért amit nem követtél el, soha! A "sajnálom" szót mondhatod mert tényleg sajánlod (őt), de a "bocsánat" szót ne, mert ezzel te neveled rá anyádat erre a manipulatív, gyerekes viselkedésre.


Illetve, ha bármit tényleg vétesz ellene, akár véletlenül, vagy ha nem tartod be az ígéreted stb. akkor persze kérj bocsánatot, hogy érezze, hogy azért még tiszteled és ne ess át a ló túlfelére, mármint hogy sosem kérsz bocsánatot semmiért.

Tesókkal, apával tartsatok össze szeretetben és próbáljátok bevonni anyát is ebbe a szeretetbe.

2020. máj. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Pff tudod ki kerne tole bocsanatot

Inkabb elvezd ki hogy nem szold hozzad

2020. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Anyukád narcisztikus, a viselkedése pedig gonosz. Az ilyen embernek ha behódolsz, annál inkább meg fog vetni, és még jobban tapos majd rajtad. Nagyon sajnállak titeket, de ha lementek kutyába, a személyiségetek is torzulni fog, és minden még rosszabb lesz csak. Az ember ahogyan viselkedik, olyanná is válik. Megalázkodóvá fogtok alakulni, ha nyünyörögtök a gonosznak. Nekem nagyszülőm volt ilyen, tudom, mit beszélek. Sosem változott. Egy dologból értett csak: az ERŐBŐL. Aki szembeszállt vele, attól megijedt. Csak azért tud ilyen lenni, mert engeditek neki.
2020. máj. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Nekem apám ilyen. Igazi parazita, mindenbe beleköt és mivel egy lecsúszott nyugdíjas, a savanyú undok arcát kell néznem egész nap mert semmit nem csinál. Legszivesebben ott hagynám és soha nem néznék rá többet, csak ugye amíg nincsen normális munkám és fizetésem, el sem tudok költözni, na meg ott van anyum, akit szeretek és nehezebb lenne elszakadni tőle.
2020. máj. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonymousreview60 ***** válasza:

#5:+1

Kérdező, teszteld le anyádat magadban: https://www.youtube.com/watch?v=79LQWhNcz5Y&t=332s. Ha a válasz igen, akkor 1. keress segítséget a neten, könyvekben, kérj segítséget szakembertől, 2. te nem tudsz tenni őérte semmit, csak túlélésre játszhatsz.

2020. máj. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#5 egyetértek, csak sajnos az a baj, hogy ha nem mi megyünk oda hozzá -nem feltétlen azzal hogy bocsánat, hanem csak hogy béküljünk ki- akkor ő magától sose keresne minket, én meg nem bírom a feszült légkört állandóan.:/

2020. máj. 17. 14:51
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
Hát ha nem tudsz szembeszállni, kedves kérdező, akkor ez így marad. Akkor választottál. Az én egyik szülőm is az agresszív nagyszülő haláig a kvázi szolgája maradt. Én nem.
2020. máj. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#9 na igen, de nekem már nem sok ideig kell ezt elviselnem, konkrétan pár hónap és költözöm el. Csak húgomat sajnálom.:( Azt a kis időt míg itt vagyok, szeretném nyugalomban eltölteni. Megváltozni úgyse fog, mert mindig is ilyen volt.
2020. máj. 17. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!