Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnál, ha a 17 éves...

Mit reagálnál, ha a 17 éves lányod elmondaná, hogy majdnem fegyelmi eljárást indítottak ellene a koliban másfél éve alkohol fogyasztása miatt?

Figyelt kérdés

Egyszer kimenő ideje alatt pár barátjával alkoholt fogyasztottak egy bentmaradós hétvégén, csak az ő osztálya volt bent akkor. Tulajdonképpen nem ittak sokat, csak az egyik csaj azzal menőzött, hogy ő mennyire bírja az alkoholt.(Egyébként az a csaj ivott a legkevesebbet) És nyilván csak azon a lányon látszott meg és visszamenetkor feltűnt a portásnak. És öten voltak benne ebbe a lányoddal együtt, de egyikőjük tényleg nem fogyasztott alkoholt. Igazából nem kapott semmit ezért a lányod anno, mivel akikkel volt azt mondták, hogy ő csak ott volt. Igazából a többiek ellen sem indult fegyelmi eljárás, "csak" tagintézmény vezetői figyelmeztetés lett belőle, de hogyha a lányodról is kiderült volna, akkor fegyelmi lett volna belőle. Igazából amikor megtörtént ő el akarta mondani a tanároknak, de akikkel volt lebeszélték erről azzal, hogy ha kevesebben voltak benne akkor talán kissebb baj lesz belőle. És igazából ez is történt. Az eset után a lányod viszont neked sem mondta el, mivel tudta hogy kiakadnál. Ez azóta ki sem derült volna, ha nem mondja el. És igazából semmilyen kihágása nem volt ezen kívül. Egyébként nem igazán alkoholizál, főleg mert eddig belebeszélted, hogy ördögtől való, és hogy szerinted az sem normális, ha valaki 16-18 éves kora körül egy szilveszteri buliban fogyaszt alkoholt. Illetve nagyon durván tiltod neki, ha családi körben te kérdezed meg tőle, hogy kér-e valamit, akkor is csúnyán nézel rá, ha igent mond.


Mit reagálnátok, ha így másfél év után elmondaná, hogy 15 évesen, a második kollégiumi évében ez történt egy péntek estén?

(Egyébként én a lány vagyok a sztoriban)



2020. máj. 18. 07:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
16%

Én egyszer olyan ittasan mentem vissza, hogy a úgy vittek be az ajtón de a portás nem engedte,hogy a szobámba is betamogassanak a fiúk, úgyhogy egyedül kellett megmásznom 3 emeletet. :D de felértem...

Nem lett semmi visszhangja.


Sőt, volt olyan hogy a nevelő ment körbe mi meg ott boroztunk és kidölt a bor, és nagyon piaszag lett.... Erre nem bejött hozzánk beszélgetni. Folyt a víz rendesen mindenkiről, amikor elment, akkor folytattuk a piálast. Mindig volt a szekrénybe 1-2 üveg :D


Szerintem sose mondtam el anyáéknak :D

2020. máj. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
51%

Ennyi ido utan inkabb ne mondd el.

De legkozelebb hasonlonal inkabb mondd el egybol szemelyesen valahigy igy kezdve anya oltari nagy baronsagot csinaltunk a barataimmal...es biztis nagyon merges leszel. Es akkor ovazosan de mondd el inkabb egy jofele fejmosas es legalabb utana megbizik benne hogy ugyis elmindasz neki mindent es ha egyszer tenyleg igazi bajba kerulsz akkor fog segiteni.

2020. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!