Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt velem az...

Miért csinálja ezt velem az anyám? Tönkretesz tisztára.

Figyelt kérdés

22/F


Állandóan azt mondja nekem az anyám, hogy hogy beszélek vele. 2 hetet nem lát engemet, és mikor eljövök, meg se kérdi, hogy hogy megvagyok, munkában miújság. Tegnap este haza jöttem, és megint azt mondta, hogy hogy beszélek vele, és szépen csendben beszéltem vele, és akkor is szóhoz teszi, hogy hogy beszélek vele. Aztán az apám is azt mondja, hogy beszéljek normálisan. De hisz nem kiabálok velük. Aztán rohantam a barátnőmhöz.

Albérletbe nem mehetünk, mert nem haladja át a fizetésem, mert 300€ az albérlet, szóval a 300€ban benne van minden, és a polgármester asszony azt mondta, hogy ez nem elég a 700€ havi fizetésem. Hogy első körben teszi azokat a családokat, akiknek van családjuk.a

Szüleim nálunk otthon szeretnének egy szobát megcsinálni. Mi nem szeretnénk szobát, mert állandóan belénk köt vagy az anyánk, vagy a nagyszüleim.

Haza jövök, és nem tudnak velem normálisan elbeszélgetni.



Mit tegyünk? Most több időt töltök a barátnőmnél mint otthon. Ez normális, hogy nem kaptuk meg az albérletet az végett, mert 700€ keresek? Mi a fenét csináljunk?

Anyám azt mondta a múltkor, hogy ne járjak mindig a lányhoz mert kevés hely van ott, de otthon pokol van.


Adjatok tanácsokat kérlek!!!


2020. máj. 19. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem hangosan, de olyan stílusban beszélsz ami zavaró, tehát tiszteletlenül. pl. a bmeg is zavaró lehet ha nem a havernak mondod.

Bocs de albérlet dolgot nem értem, azt se mi köze ennek a polgármesternek.

2020. máj. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem káromkodom otthon.

Faluban lakok. És faluban vannak albérletek amit ő ajánlott fel.

2020. máj. 19. 09:47
 3/12 anonim ***** válasza:
Én se tartom jó ötletnek a szülőkhöz költözést a barátnővel. Muszály abban a faluban életek? Máshol biztos van lehetőség.
2020. máj. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A barátnőm más faluból van, de nem biztos hogy az ő falujában is jóva tennék azt, hogy oda költözzünk. Fizetésem nem haladja át az összeget
2020. máj. 19. 10:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyivel lenne olcsóbb ha a faluban maradnál, de úgy néz ki még se kapod. Lépj tovább. Keresnél magadnak albérletet a legközelebbi községben, kisvárosban. Ott két fizetésből azért csak ki tudnátok fizetni egy albérletet. De még csak a tiédből is. Mert a 700 ezer nem kevés. Még félrerakni is lehet belőle.
2020. máj. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De a barátnőm nem dolgozik
2020. máj. 19. 13:05
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát, már megint te!

Először is, menjen el dolgozni a barátnőd.

Másodszor, érthető, hogy a családosok kapnak lakást először.

A harmadszorba meg inkább bele sem kezdek, mert úgyis itt rinyálsz havonta, nincs türelmem mindig leírni neked ugyanazt...

2020. máj. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha ez önkormányzati dolog, akkor nem albérlet. Az albérlet piaci alapú. Aki tud fizetni, és szimpi a tulajnak, az kiveheti. Ez amit te írsz, inkább valami önkormányzati lakás, amit bérbeadnak rászorulóknak, családoknak. 700 € fizetéssel ezek szerint te nem szorulsz rá eléggé. Találj piaci alapon albérletet! Drágább lesz, persze. De két fizuból csak összejön, meg tudtok élni. Párod mit dolgozik? Kéne neki is, ez csak együtt megy.


Amit még javasolni tudnék, az munkásszálló. Olyan helyre kellene összeköltöznötök és együtt dolgoznotok, ahol adnak munkásszállást pároknak. Gyakorlatilag egy kis garzon két személynek.

Ez hol van amúgy? Németo., Ausztria?

2020. máj. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én az előbb elolvastam. 700 ezret értettem. Csodálkoztam is hogy abból hogyhogy nem lehet. Az önkormányzati lak@sokat családok vagy rokkantak kapják, életerős fiatalként arra várj hogy valaki segít rajtad. Úgy nehéz költözni ha csak te dolgozol, pláne ha barátnőd faluban lakik. Egy nagyobb helyen kellene munkát néznie a közelben, mondjuk kisvárosban. Két fizetésből pedig már könnyebben elvagytok.
2020. máj. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
* ne arra várj
2020. máj. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!