Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim...

Mit tegyek, ha a szüleim megszállott konteósok és az őrületbe kergetnek?

Figyelt kérdés

Édesapám, de legfőképp édesanyám megszállott konteós, már nagyon régóta. 5G-vel aktivált koronavírus - ezzel nagyjából mindent le is írtam. Szó szerint mindent elhisznek, amit gyanús weblapokon olvasnak, általában megerősítetlen, kétes forrásból származó cikkeket osztogatnak a közösségi médiában arról, hogy az 5G mobilhálózat bevezetése után a koronavírus miatti védőoltással belénk juttatott nanorobotok mit fognak tenni, hogy lesz a világon úrrá a totális kontroll, bőr alá ültetett mikrochipek, bedől a pénzügyi rendszer, stb. Ez engem nem is zavar, megvannak a saját nézeteim. Úgy neveltek, hogy valamennyire én is hiszek abban, hogy nem minden az, ami látszik, és nem feltétlen az emberiség érdekeit szolgálja minden vívmány, valamint, hogy nagy valószínűséggel létezik valami globálisabb mutykázás (voltak itt azért ronda dolgokra kézzelfogható bizonyítékok).


Szoftverfejlesztőként dolgozom, tehát technikai beállítottságú, szkeptikus ember vagyok, aki szeret a dolgok mélyére ásni, és átfogó tudásom van a különböző hálózatok, beágyazott rendszerek működéséről.


Édesanyámék egy másik országba költöztek munkát vállalni, én maradtam itthon a családi házban, ahol a párommal élek jelenleg, és az a problémám, hogy mostmár olyan szinten zaklatnak a konteós teóriáikkal és próbálnak felkészíteni a nagyon gyorsan bekövetkező világvégére - amiben én NEM hiszek, hogy már nincs kedvem velük beszélni. A saját szüleimmel, akikkel világ életemben jóban voltam és szeretem őket. Szó szerint nem telik el úgy hét, hogy ne hoznák ezt szóba. A közeli rokonaimat is meggyőzték erről, akik jobbról-balról azzal jönnek, hogy inkább fatüzelésű tűzhelyet vegyek, ne új klímát, vagy mást, illetve, hogy a megtakarításaimat költsem tartalékokra. Én egy ideje próbálom ignorálni az üzeneteiket erre vonatkozólag, de mostmár a páromat is elkezdték ezzel keresni, aki még annyira sem hisz a konteóban, mint én és őt is borzasztóan kiborítják.


Már a hasam fáj, ha erről akarnak velem beszélni. Nem hagyhatom figyelmen kívül őket folyamatosan, nem akarok velük rosszban lenni. Édesanyám egyébként is beteg, és biztos nem tesz neki jót, hogy ilyenen járatja folyton az eszét. Értem, hogy féltenek és nekem akarnak jót, de ami sok, az sok, nem lehet ilyen rettegésben élni. Nem szeretném őket elveszíteni, de egyszerűen annyira bele vannak már csavarodva ebbe az egészbe, hogy az valami brutális... Mit tehetnék?


26F



2020. máj. 19. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Ha küldenek valami baromságot akkor küldd el neki a cáfolatot. Ahány összeesküvés elméletes oldal van legalább annyi azokat cáfoló másik.
2020. máj. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Ignorálás. Nem kell téríteni őket. Már nem lehet. Vagy elfogadod ilyennek, vagy megszakítod a kapcsolatot.


Én mamámnál vagyok így. Járok hozzá, úgyhogy tudom tiltani az ilyen oldalakat és facebook csoportokat stb... legalább ne lássa a hülyeségeket. De hülyékkel nem lehet mit tenni 🤷‍♂️

2020. máj. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Lol ember ez nem konteo, ha konteo lenne, akkor nem torolnek le David Icke csatornajat meg oldalat.


Szkeptikussagot a nagy mediacegeknek adott bizalmaddal krealtad meg (pl amit az index, hvg ir az igazabb mint amit a vilaghelyzete), de a kiindulo pont eleve rossz, hiszen a nagy mediaceget nyilvan a penz iranyitja

2020. máj. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Te semmit nem tehetsz értük. Nem játszhatod a megmentőt. Csak saját magadból indulj ki, és azon gondolkodj, hogy TE mit tudnál tenni önmagaddal azért, hogy ez megszűnjön.

Például megkérheted a szüleidet, amikor legközelebb erről beszélnek, hogy megérted, hogy neki ez a véleménye, és hogy ezzel jót akarnak neked, de szeretnéd kérni tőlük, hogy felnőttként kezeljenek, és hagyják, hogy egyéni döntéseket hozzatok.

Elhiszem, hogy aggódsz értük, de indulj ki a szoftverfejlesztésből: bele tudsz nyúlni egy zárt forráskódú programba? Tehetsz ellene, hogy kiismered a gyengeségeit, vagy írj egy olyan bővítményt, amitől neked könnyebb lesz, de nem tudod alapjaiban átprogramozni a forrást.


Én amúgy az ilyen emberekre rá szoktam hagyni, de ehhez is kell egy képesség, ami bennem sincs meg mindig :D Talán az segít, hogy nincs erőm személyesen vitázni ilyenekről. Megtanultam már, hogy aki erőteljesen hisz valamiben, bármilyen fszság is legyen az, úgy sem fogod tudni meggyőzni az ellenkezőjéről, akármit mondasz neki. Legfeljebb, ha nagyon erősködsz, rábólint az igazadra, és te érzed majd szarul magadat, mert tudod, hogy nem ért egyet a véleményeddel, de a végén ő lett az, aki nem hajlandó tovább vitázni veled :D


A szüleiddel is ezt teheted. Meghallgatod, mert neki ezzel teszed a tőled telhető legjobbat, esetleg rábólintasz, hogy jóvan anya, és ennyi. Ennél többet nem tehetsz értük.

Az én szüleimnél is előfordul olyan, hogy bedob valami teljesen idiótaságot, aztán ha úgy van, esetleg rácáfolok, majd ha tovább is szeretnék vele beszélgetni, akkor elterelem a témát :D

Nem kell ezeket magadra venni. Mindenkinek megvan a saját egyéni véleménye, még akkor is, ha az más szemszögéből hülyeség, és ha valójában is az.

2020. máj. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Beszélgess velük olyanról, ami valós és fontos. Hogy vannak, van e szükségük valamire, milyen szépirodalmi könyvet olvasták utoljára, amikor fiatalok voltak, miként csináltak ezt-azt, ki volt a legnagyobb csibész gimiben?


Az összeesküvéselméleteket meg hagyd a csudiba. Sokkal jobb témák vannak, amikről lehet dumálni idősekkel.

2020. máj. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!