Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tönkreteszi az életemet?

Tönkreteszi az életemet?

Figyelt kérdés

2 hónapja munkát keresek, akármennyire próbálkozom nehéz:(

Ez azét is nehéz mert lelkileg terhelt vagyok.A főzés és sütés tesz boldoggá, de még ezt is elvették tőlem:(

A családommal élek,3 testvérem van,2 itthon dolgozik,másik külföldön. 19 éves vagyok.A családom hogy is mondjam?! nem átlagos, 24 órából 10 veszekedés:( leginkább miattam, mert nem dolgozom.Én mindent elkövetek, hogy legyen de nem megy.Mivel én falun lakom, így a városba kellene, hogy költozzek.Pénz nélkül nem lehet, ingázást nem lehet megoldani! Mindig mondtam anyámnak, hogy tegyen férre pénzt, mert suli befejezése után kell:( de nincs semmi...

Nem szeretném, hogy elvegyék tőlem a főzés örömét :( , néha még főzni sem tudok, mert nincs miből :(

Nem vagyunk szegények, de anyám költekezései megőrítenek.

Nem tudom mit csináljak!Annyira nehéz, egészségileg, mentálisan... oh :(

Hogy oldjam meg?

Bocsi, hogy ilyen lett, de annyi minden kavarog a fejemben:(



2018. okt. 30. 23:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

ha kajàra se futja, menj be az önkormànyzatra, tuti van vmi.települési támogatàs ilyen.helyzetekre.

8-10000ft egyszer egy évben.

Ha màr ott jàrsz, kérdezz rà, közmunkaprogramba nem tudnànak-e betenni.


vagy helyi vàllalkozóknàl, boltosok, gazdák..a meleg miatt az öszi munkak kitolodtak


egy óràs buszúton belül tuti van város, ahol tuti akad valamilyen munka...


vagy olyan munkát keresel, ahol biztositanak szàllàst.

2018. okt. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

Milyen végzettséged van? Van valami szakmád, szakközép, szakiskola, OKJ?

Mi lenne a legközelebbi város ahol van munka, és az mennyire van? Ott valami beköltözős meló nincs legalább ideiglenesen amíg félreteszel egy kicsit?

Illetve ugyanilyen céllal nincs a falutok környékén még idénymunka sem őszre?

Esetleg olyan rokonod vagy barátod nincs aki vagy a városban lakik és megengedi hogy nála aludj hét közben, vagy van kocsija és ingázik be, és bevállalja hogy az első fizuig nem kell benzinpénzt fizetned?

A két testvéred már dolgozik itthon, tőlük tudsz tanácsot kérni hogy nekik hogy sikerült?

2018. okt. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Elmész szépen segédápolónak, van nővérszálló, probléma megoldva.
2018. okt. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

Melyik megyében vagy? Nálunk komáromban vannak céges járatok amik a kis településekre is ugyanúgy bejárnak és a cég fizetni. Munkásszállók is vannak.

Mondjuk ez meg h anyud tegyen félre... Te is félre tudtál volna tenni ha diákmunkázol. És ha nincs miből főzni akkor de szegények vagytok. Engem pl az tenne boldoggá ha lenne 13 macskám de csak 1 van mert ennyit engedhetek meg magamnak. Neked (is) kell alkalmazkodni

2018. okt. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%

„Mindig mondtam anyámnak, hogy tegyen férre pénzt, mert suli befejezése után kell:( de nincs semmi.. ”


Na és te miért nem tettél félre pénzt? Arra való a diákmunka amit 15 éves kortól már lehet csinálni. A szüleidnek nem kötelességük már semmivel támogatni mivel felnőtt vagy...


Inkább örülj, hogy ott lakhatsz és ne itt panaszkodj

2018. okt. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Most írta le, hogy ingázni nincs lehetőség. Szerintetek egy kis faluban milyen diákmunka van?

Max el tud menni kertet ásni, de gyanús, hogy ilyen helyen maguknak oldják meg ezt az emberek.

2018. okt. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

Mi az, hogy nincs lehetőség....


12 évet laktam egy kis faluba, a busz óránként jött és fél óra alatt bent volt a városba (A gyorsabb járat 20 perc alatt)


Nem mindegy, hogy egy tanyán lakik ahol még az út sincs kiépitve vagy csak lusta felkelni korábban, hogy bemenjen a városba dolgozni....

2018. okt. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Miért nincs lehetőség ingázni?
2018. okt. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mivel most találtam egy jó munkát, de nincs buszom olyan későn.Nem vagyok lusta felkelni, ha kell reggel 5 kor is talpon vagyok:) .7-18 ig és olyan későn nincs busz:( így maradtam a költözés mellett.
2018. okt. 31. 09:28
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
és a tesóid hogyan járnak be? anyukád? senki sem dolgozik akinek nincs autója a faluban mert 6 után nincs tömegközlekedés?
2018. okt. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!