Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám vajon élvezi hogy...

Anyám vajon élvezi hogy szivathat? Hogy tönkreteszi az életem?

Figyelt kérdés
Egy 24 éves lány vagyok és sosem voltam még fiúval. Édesapám egy csodás ember, mindig szeretett és megértett, de (már bocsánat) egy képmutató hárpia az anyám, és élni nem hagyja az embert. Apukám 10 éve beteg lett, ágyhoz kötött és hétköznapi dolgokban is segíteni kell neki, viszont anyám semmit nem tesz érte, folyamatosan csalja olyan idős pasikkal mint én. Folyton én vagyok apuval, ha kórházba kerül ott vagyok vele otthon is ott vagyok vele. Mikor kicsit szeretnék magánéletet is, vagy dolgozom anya otthonhagyja egyedül vagy felvisz valami fiút és ott a házban fekszik le vele. Emiatt dolgozni is alig tudok és fiatalabbkoromban is mikor veletlen egy srác randira hívott anyám mindig úgy intézte hogy le kelljen mondanom, a srácok egy idő után megunták ezt és elfelejtettek. Fél éve volt egy nagy szerelmem, odavoltam érte, imádtam úgyéreztem ő lesz az igazi, de sosem tudtam vele elmenni igazi randira. Egyszer a srác hazakísért munkából mert rosszul lettem, anyám olyan undorítóan és átláttszóan rámászott hogy a srác azóta kerül, és nem is beszéltünk. Bezzeg anyámtól hallgatom hogy apám hamarsan meghal és nem is lesz unokája. Sajnos apukám miatt otthon kell laknom, nem tudok mit tenni. Szerintem már nem is lesz párom meg gyerekem soha, kinek kell egy hamarosan 25 éves csaj aki életében nem csókolózot és az Édesapja kezelésére fordította az elmúlt 10 évét, feladta ezért az álmait és bolti eladóként dolgozik lévén hogy nem volt lehetősége egyetemre menni. Kész vicc. Van szerintetek még bármi normális jövőre esélyem?

2020. máj. 19. 16:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Dobd ki az anyád otthonról.


És ne mondd, hogy de mégiscsak az anyád. Annál több kell, hogy valakit megszülsz, ott nem ér véget a sztori.

2020. máj. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Apádat sajnos muszáj olcsó szociális otthonba vagy elfekvőbe tennned, mivel nem tudod megfizetni az ápolót vagy a minőségi otthont ahol ellátnád, kérdezz erről többet az apád orvosától, vagy erre szakosodott szervezetektől/intézményektől. Tegyél félre annyi pénzt amennyit tudsz (akár másodállással), tanulj, költözz el, válts munkát, diplomázz le levelezőn és 30-32 éves korodra lehet egy diplomád vagy egy jó karriered.

Anyáddal szakítsd meg a kapcsolatot és úgy élj mintha sose örökölnél utána semmit (elköltheti vagy elajándékozhatja a vagyonát).


Simán lehet boldog és teljes életed, de sajnos apáddal beszélned kell mert a jelenlegi helyzet nem sokáig fenntartható: részben édesanyád miatt, részben az anyagi helyzetetek miatt, és reszben mert nem tudja a család örökké ápolni a beteg rokont. Mi is otthon ápoltuk az egyik nagyszülőmet és nem vállalható. Az ilyen betegeknek jobb ha szakképzett segítséget kapnak, és az ápolás megtöri az egészséges csaladtagokat is...


Tudom, hogy nehéz, de apád meg fogja érteni és te is meg tudod csinálni, nem áldozhatod a szüleidre a legszebb éveidet. Lélekben most erősnek kell lenned, mert életed legnehezebb korszaka következik: ki kell állnod magadért anyád ellen, miközben próbalod édesapádnak megadni a legjobbat a lehető leggyorsabban.

Légy óvatos mert minnél jobban viseled el a terhelést annál jobban próbál majd anyád rádakaszkodni, és sajnos eljön a pont amikor édesapád sem lesz majd melletted a nehéz időben (remélem ez csak sokára jön el).

Sok sikert, rázd le a hárpiát!

2020. máj. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Savlekotő ***** válasza:
54%
Anyádnak terápia kell.
2020. máj. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mi van veled kérdező? Hogy vagy?
2020. jún. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha nem kamu a kérdés..akkor azt mondom a legjobb amit tehetsz,hogy apukádat be adod valami otthonba,és minnél többet látogatod, anyádat pedig nagy ívben kerülöd.Anyád egy rohadt élősködő, bocsánat ha ezt mondom,de neked 24 évesen nem ilyen életet kellene élned...neked nem tiszted,hogy őt eltartsd és végig nezd,ahogy apukádat csalja.Undoritó a belém kifordul... minnél előbb lépj,mert így tönkre teszed magad!!A legjobb amit tehetsz,hogy apukádnak keresel valami otthont,anyád még oldja meg az életét ahogy tudja!!!Eszem megáll milyen emberek....
2020. júl. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én a helyedben minden, de tényleg minden anyagi támogatást megvonnék az anyádtól. Mert ha jól értem, akkor te keresel hármótokra (nyilván apukád nem tud dolgozni), de anyádnak nincs ideje elmenni dolgozni, inkább ő is a te pénzeden él. Szerelj valamilyen zárat a szobádra, vegyél oda egy kisebb hűtőt, és minden élelmiszert, amit te veszel, oda tedd, zárd a szobádat és semmiből ne adj anyádnak, amit te vettél. Apukádnak a gyógyszereit is könnyebben meg fogod tudni venni, ha nem három emberre (plusz néha anyád alkalmi partnereire) megy el a fizetésed, hanem csak kettőre.

Nekünk az utcánkban élt egy idős bácsi a fiával, ők hasonló helyzetben voltak, a bácsi nagyon beteg volt már, a fia pedig nem keresett túl jól, nagyon sokat kellett dolgoznia. Van az utcánkban egy nyugdíjazott nővér, ő vele beszélt a fiú, hogy valamennyi pénzért elvállalná-e, hogy naponta egyszer-kétszer benéz az apukájához és segít neki, ha szüksége van valamire. Évekig így működött a dolog, amíg a bácsi szegény el nem hunyt. Szerintem ez nálatok is működhetne, beszélni a szomszédságban valakivel, akinek van erre ideje nap közben, mégis kicsit olcsóbban elvállalná, mint egy ismeretlen betegápoló. Végülis a mosdóra ki tud menni apukád, csak rá kell nézni néha, hogy jól van-e. De ez a dolog működhet akkor is, ha csak alkalmanként hívsz át valakit, amikor neked randid van.

2020. júl. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!