Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért évül el minden hiba a...

Miért évül el minden hiba a családban?

Figyelt kérdés

Anyám minősíthetetlen volt velem nem egy alkalommal. És ő várja hogy én tegyek a kapcsolatunk érdekében. Amikor felhozok régi dolgokat amikkel megsértett azt mondja nem a felnőtt dolga bocsánatot kérni. Erre az eszement logikátlan baromságra csak annyit tudok mondani hogy én is felnőttem... Nálunk a családban mindenki fátylat borít a régi sérelmekre és kényszeredetten mosolyog a másikra amihez nekem nincsen már energiám.

Nálatok hogy szokott ez lenni?



2020. máj. 21. 08:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Hat sok érzéklet én pl nem látom a régi sérelmes felhozatalának. Minek? Akkor kell szólni, amikor megtörténik. Most komolyan, mi értelme, higy mondjuk 40 évesen oda állsz anyád elé és közlöd milyen szemétség volt tőle, hogy minden vasárnap neked kellett mosogatni amikor tini voltál?
2020. máj. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Olyasmiről beszélek ami 2-3 éve történt és mélyen befolyásolta a kapcsolatunkat. Ilyeneket nem beszélünk meg csak továbblépünk rajtuk.
2020. máj. 21. 09:14
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Mert sok ember konfliktuskerülő. És mert nincs értelme évek múlva is pörögni a dolgokon. 2-3 éve? Ne szórakozz már..
2020. máj. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Vagybazonnal meg kell beszelni, vagy nincs értelme róla beszelni.

Anyu,emlékszel amikor 3 éve azt mondtad az akkori barátomra, hogy nagy az orra? Az nekem nagyon xarul esett ám. Jaja, értelmes dolog....

2020. máj. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Hát nem tudom, de nálunk apu ilyen. Évekig alkoholista volt, olyanokat mondott, hogy megöli magát, vagy minket, esetleg azt hogy dögöljünk meg, főleg én. És ezt évekig minden nap 11-15 éves korom között. Azóta eltelt két és fél év.

Azóta már nem iszik, de nem is beszélünk annak ellenére, hogy még együtt él anyámmal és velem. Na ha holnap úgy döntene, hogy érdekli mi van velem, és zavarná, hogy nem úgy állok hozzá, mint ha semmi nem lett volna és ezt szóvá is tenné, hát kiakadnék. Pláne, ha úgy, hogy engedd el, évek elteltek azóta.

2020. máj. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szerintem meg ha nekem mai napig rosszul esik valami azt vissza kell fejteni, megbeszélni és találni rá egy mindkettőnk számára jó megoldást
2020. máj. 21. 09:33
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Te azt szeretnéd, hogy a szüleid mások legyenek. De szülő és gyerek között semmi különbség nincs: az ember (legyen az szülő vagy gyerek) egy olyan gépezet, aki a saját hitének érvényesítésére és igényeinek kielégítésére akár a családtagjain átgázolva is sort kerít, ahogy erre számtalanszor volt már példa.
2020. máj. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem, nem most kell visszamenni evekkel ezelottre, hanem akkor kell szolni.
2020. máj. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
"Szerintem meg ha nekem mai napig rosszul esik valami azt vissza kell fejteni, megbeszélni és találni rá egy mindkettőnk számára jó megoldást" Magyarul: Képtelen vagy tultenni magad a sérelmeiden. (Mert évek után már egyik fél számára sincs "jo megoldás"!!) Persze felhánytorgathatod, elitélheted, rághatod magad, stb de mindez csak lélek és kapcsolatmérgezés. Tessék önállonak, függetlennek lenni mindenféle szempontbol! Irány a nagyvilág!!! (Hány éves vagy?) Azért van egy olyan érzésem, hogy akárhova is mész, mindig elszrod a kapcsolataidat és mindig másra fogod!!
2020. máj. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok. És nem tudom túltenni magam a sérelmeimen. Azért nem, mert ahhoz arra lenne szükségem, hogy érezzem, hogy szeret. Hibázott, de szeret. Azt meg nem érzem és így nem tudok én nyitni felé. Hívtam, kerestem, próbálkoztam, és ezeket az ő részéről nem tapasztaltam. Most azt mondja, hogy az én hibám, hogy ilyen a kapcsolatunk. Lehet, de egyedül nem tudom lenyelni amik történtek és nem tudok szemet húnyni fölötte.
2020. máj. 21. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!