Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet arra, hogy kaphassak egy új telefont?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mielőtt valaki nekem jönne, és rögtön megkapnám az elkényeztetett jelzőt, elhihetitek: nem ez a helyzet.


Jelenleg egy olcsókategóriás, 5.1-es android rendszerrel rendelkező 8 GB-os telefonom van, amit nagyom kevésnek találok, mivel tanulni sem tudok rajta, illetve max. 100 kép fér rá. Egy éjszaka alatt akár kikapcsolt, akár bekapcsolt állapotban van 100%-ról 1%-ra merül.


Nem egy drága telefonra vágyom, hanem egy 40000 forint környékén lévőre.


A szüleim nagyon szeretnek, de zsebpénzt sose kaptam, vagy kértem, mert ha olyan volt a helyzet megkaptam azt, amit akartam. Telefont már fél éve szeretnék kb. (Ez 3 éves.) Apám szerint még nem nagyon kellene nekem új.


Tanulni is rengeteget szoktam, mint ahogy említettem fentebb egy megfelelő telefonkészülék mellett.


Tudnátok tanácsot adni, hogy mivel győzzem meg őket? Bármit szívesen várok a kommentek között egy dolog kivételével, ami a szüleim szidása. :)



2020. máj. 26. 07:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
21%

Mivel azt - bocsi - nem veszem be, hogy tényleg tanuláshoz kell, és enélkül lehetetlen megtanulnod az anyagot, ezért ennél kicsit hihetőbb és főleg: őszintébb érvvel állj elő.


Ha én szülő lennék, nekem megmondhatná a gyerekem, hogy egyszerűen új telefont SZERETNE. Ennyi. Mert ezt te szeretnéd. És, ha megengedhetném magamnak, akkor azon lennék, hogy megkapja, mert semmi extra vagy túlzás nincs benne, hogy egy hároméves, már nem jól működő telefon helyett kaphasson egy 40 ezer körüli újat.


De ha olyan hazugságokkal állna elém, hogy a tanulása múlik rajta, mert ő igazából csak az iskola miatt... na, akkor nagyon csalódnék. Az ilyentől rosszul vagyok.

2020. máj. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
86%

Hát ha éjszaka 100-ról 1 %-ra csökken a töltöttség, az komoly akkumulátor hiba. Azt meg több ezer forint cserélni.

Mennyi idős vagy?

Furcsa nekem, hogy nem kapsz zsebpénzt...kicsi korunk óta kaptunk zsebpénzt a szüleinktől a tesómmal, és ránk volt bízva, mire költjük. Ha nagyon szerettünk volna valamit, ami drágább, akkor gyűjtöttünk rá, a zsebpénzünk egy részét elraktuk.

Azt nem tudod esetleg megbeszélni a szüleiddel, hogy havonta adjnak egy kis zsebpénzt, így te is tudnál félretenni, gyűjtögetni...

Ha nagyon nem akarnak adni, akkor mond el, hogy kb haldoklik a mostani telód és fontos a tanuláshoz is.

Ha nagyon nem akarnak kötélnek állni, akkor diákmunka még egy opció (tudom, írtad, hogy nem férne bele, de hát ha ez az egyetlen megoldás?)....vagy megvárod míg teljesen tönkremegy, akkor talán kapsz újat :(....

Az is egy opció, hogy eladod alkatrésznek a telefont, valamennyit biztos kapsz érte, azt meg esetleg szüleid kipótolhatnák, hátha az tetszene nekik, hogy nem a teljes árat kell odaadniuk és te is próbálkozol pénzt szerezni....


Nem nagyon értem ezt a zsebpénz megvonás dolgot, mert kb így tanulnád meg kezelni a pénzt, ha kapnál minden hónapban és gazdálkodnod kéne vele.... :/

2020. máj. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
12%

"Nem fér bele" a diákmeló, azaz nem vagy még 15 éves.

1. Mit keresel ezen az oldalon?

2. 10 éves a telefonom, olyan 16 ezerért vettem, ha jól emlékszem. És még ÉLEK!

2020. máj. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
87%

2 vagyok


A kérdező tippeket kért, hogy hogyan győzhetné meg a szüleit, nem pedig kioktatást meg okoskodást. Amúgy digitális oktatás van, igenis kellhet a telefon a tanuláshoz, de ezt biztos nagyon tudja az, aki csak telefonálásra használja a telóját. Én is használom egyetemen tanuláshoz, egy normális telefonnal ég és föld a különbség.

2020. máj. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
57%
Előző vagyok és 3. válaszadó is, nem 2., na :D
2020. máj. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
98%

Nézd, mindegy mivel állsz elő, ha a szüleidnek anyagilag nem fér bele, akkor a fejedre állhatsz, úgyse fognak venni.


Pár havi diákmunkával össze lehet spórolni 50 ezer ftot, amiből egy jobb xiaomi újonnan is belefér, vagy keresel interneten használtan jobb készüléket. Én például 70 ezer Ft-ért adtam el egy viszonylag új Samsungot, mert kaptam egy cégest. Még garancia is volt rajta, tehát nem vertem át a vevőt. Ha a szüleid nem adnak pénzt, akkor neked kell előteremteni. Döntsd el, hogy a hobbi táborozás a fontosabb, vagy az új telefon. Egyébként én aztán abszolút hiszek a digitális tanulásban, de az nem igaz, hogy telefonon kívül nincs más platform, amin tanulni lehetne. Maximum könnyebb mobilon.

2020. máj. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
98%

Ha táboroztatsz, akkor korod tuti megvan a diákmelóhoz is. Vannak fb csoportok, erdemes belépni párba - keresnek csomóan alkalmi munkára embert pl kertészkedni,füvet nyírni, sövényt rendbentartani, nem kevés órabérért, v ha lány vagy és megbízható, akkor bébiszitterkedéssel is elég sok pénzt tudsz keresni. A 40000 meg olyan, hogy ha mindent félreteszel alkalmi melókból (hiszen mint írtad, szüleid fizetnek mindent, ami kell), akkor elég hamar össze tud jönni ez az összeg, egy-két hónapon belül.


Vagy ha otthon felajánlod, hogy megcsinálsz vmi melót - fűnyírás, polcösszeszerelés, bármi, ami nem atomfizika - amire otthon szükség van és az emberek sokszor hívnak miatta szakit órabérért, akkor inkább rád bízzák pl fele v kétharmad annyiért?


Így látnák a szüleid, h tényleg szeretnéd, meg nem elvárod, hanem magadnak is megvennéd, csak ugye pénz híján az nehéz.. hátha akkor ők is beleadnak, vagy legalábbis biztosítanak lehetőséget pénzt keresni.

2020. máj. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
53%

Van otthon számítógépetek, vagy csak a telefonod van? Feltételezem nincs NAS otthon.

Ha van géped akkor rendszeresen ments arra, (otthon USBvel hetente).

A kevés tárhely problémát áthidalhatod pár módon:

- próbáld meg tömöríteni a dolgaidat, töröld a nem használt dolgokat mert a felesleges fileokat

- csak a tanuláshoz szükséges dolgokat tárold a mobilodon

- ha a telefonod támogatja az OTG-t akk egy telefonhoz való pendriveot vegyetek (4-6 ezer Ft)

- remote desktop alkalmazással hozzáférsz az otthoni gépedre mentett dolgokhoz (ha a gép be van kapcsolva és nem használja senki)

- ha nincs gépetek akkor valamilyen biztonságos Cloud platformra tudsz menteni meg filet megnyitni (ez könnyebb is mint az RDP).

Ezzel a probléma az, hogy az aksi még mindig nem javul meg, ráadásul az utolsó két javaslatom nem biztonságos, mert ellophatják a telefonodat vagy lekövethetik a küldött adatokat (bár Windscribe VPN-el kicsit jobb a helyzet), ráadásul annnyi lesz a netszámlád, hogy a szüleid vehettek volna 20 telefont az árán. Meg arra is fogadnék, hogy a CPU sem fogja bírni a terhelést.

Esetleg megadhatod milyen telefonod van, mert bizonyos régi modellekben könnyű akut cserélni és tárhelyet bővíteni, de azt gyanítom, hogy ennek már utána jártál és annyi lenne cserélni mint új telefont venni.

"Egy éjszaka alatt akár kikapcsolt, akár bekapcsolt állapotban van 100%-ról 1%-ra merül"

Biztos, hogy az az aksi halott, és a napjai meg vannak számlálva. Kérhetnél egy powerbankot (3000 Ft-ért lehet venni), de ezt az telefont akár már veszélyes lehet hasznánli, rosszabb esetben be is robbanhat túlmelegedés következtében. Legyél kompromisszumkész a szüleiddel, de ragaszkodj ahhoz, hogy kapjál valamilyen másik telefont, mert már 25 ezer körül lehet olyat venni aminek jobb a specifikációja, akár meg is mutathatod nekik ezt a választ. Tudom, hogy a 40 ezer Ft-os telefon tetszik neked, és szerintem sem drága, de muszáj megértened, hogy most nem feltétlenül veheted meg azt amit szeretnél.


Ez meg most 1-2 válaszolónak szól: én értem, hogy nem jó költeni a gyerekre, nem biztos, hogy szent a kérdező, meg az is problémás amikor a legújabb Iphone kell, hogy menőzzön az iskolában, de...

Miért kell szerencsétlenbe ok nélkül belekötni? 10 éve voltam középiskolás, a telefon kellett puskázáshoz, tanuláshoz, ha nem volt nálam tankönyv akkor leszedtem ncoreról (persze a köcs*g tanárok egy része rám szólt), könnyebb volt utánanezni az anyagnak és jobban is meg tudtuk beszélni a többiekkel, le tudtuk fényképezni a táblát ha gyorsan kellett jegyzetelni. Ha nem tudtunk valamit akkor azonnal utána lehetett olvasni, és tudtam beadandót írni ha valaki ott ült az egyetlen gépnél otthon. Ti barlangban laktatok idáig? Gondolom kell neki facebookozásra, tiktokra meg ilyen sz*rokra is, de ne mondjátok már, hogy tanulásra nem, meg hogy mit keres itt...

Az meg röhej, hogy valaki szerint 40 000 Ft az valakinek a fél havi fizetése, úgyhogy a gyerek hallgasson el... Tudom és elhiszem, hogy bizonyos családoknak 1 hónapban 80000 Ft bevétele van - és borzasztóan sajnálom - de nem ez az átlag, és rohadtul nem kellett volna gyereket vállalni, mert az én adómból tartja el. Pedig én a jó szülőltől nem sajnálom a pénzt.

2020. máj. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

11:58-as, 18. vagyok

Bocsi, látom hogy van otthon gépetek, valamiért nem vettem észre pedig olvastam a kommenteket. A tábor miatt szerintem a cloud lesz a legkényelmesebb de alaposan járj utána, mert sok a fizetős vagy a nem biztonságos.

2020. máj. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

11:58-as, 18. vagyok

Hogyha elmúltál 16 akkor nyugodtan vállalhatsz diakmunkát is, pár hét alatt össze tudod szedni egy telefon árát.

2020. máj. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!