Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi az oka annak,...

Szerintetek mi az oka annak, hogy kb. a 90-es évek előtt az Anyu megszólítás volt az elterjedtebb, utána pedig az Anya? Nálunk legalábbis így van a családban, és nem bírok rájönni az okára.

Figyelt kérdés

2020. máj. 28. 15:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi a húgommal a 80-as években születtünk. Én anyának hívom, a húgom meg többnyire anyunak. Akkoriban is hallottuk ezt is, azt is. Most is vegyesen tapasztalom. Szokás kérdése.
2020. máj. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt tapasztaltam. Én a 80-as években voltam gyerek és akkor ANYU-nak hívta mindenki az anyukáját az ismeretségi körömben. Ma pedig nekem azt mondják a gyerekeim, és az ismerőseim gyerekei is azt használják otthon, hogy ANYA. Ez ugye a megszólítás.

De ha beszélünk róla, akkor anyukám, anyám, ezeket hallom, régen is és most is, nem azt, hogy anya vagy anyu. Például: Megyek anyámékhoz. Vagy: Anyukád mit csinál?

2020. máj. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Pesti vagyok, a 80-as években születtem, és az összes iskolatársam Anyunak hívta az anyukáját, egyetlen Mama kivételével, de rá úgy nézett mindenki, mint egy ufóra. Családom dettó, tesók, unokatesók, távolabbi rokonok.

És a 90-es évek óta fordult egyet a világ, de annyira, hogy a saját, 2000 után született első gyerekem hiába akartam, hogy Anyunak szólítson, kizárólag anyázást hallott mindenhol mindenkitől, és egyszerűen átszokott arra. :)

2020. máj. 28. 17:09
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt tapasztalom, mint te kérdező. Én és a korombeliek mind anyunak hívják az anyukájukat, míg minket anyának hív a gyerekünk. :)

Nekem is feltűnt ez, én is gondolkoztam rajta, hogy ez miért lehet, de nem jöttem rá. :)

Lehet régen mi ezt a megszólítást hallottuk gyakran, a mai gyerekek meg ezt a fajta megszólítást.

2020. máj. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
‘75-ben születtem, és anyának hívtuk, kabe 20 éve pedig Mamának. A kisfiam is anyának hív. Anyukám (‘53-as) viszont anyunak mondja az édesanyját.
2020. máj. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Én 80-ban születtem, és anyának hívom, az "anyu" nekem mindig olyan retró volt kicsit.
2020. máj. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ez házanként eltérő. Mi a bátyáimmal (93 és 95-ös évjárat, én 2001) anyu-nak hívjuk.

Néha, ha komikus kedvünkbe vagyunk, akkor "anyánk". Ez nem sértő neki amúgy, nem kell rosszra gondolni :)


De például a barátom, aki a bátyámmal egyidős mamának nevezi az anyukáját. Ez például számomra fura volt először. Pedig volt egy osztálytársam aki szintén mama-ként szólította mind az anyukáját, mind a nagymamáját.

Sőt, egy régi ismerősöm mindig azt mondta ki, hogy "édesanyám". Még ha csak gyorsan meg is akarta szólítani.

2020. máj. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Ugyanazt tapasztalom én is, mint a kérdező. 70-es években voltam gyerek, anyunak és apunak hívtam a szüleimet. Az én lányom már minket anyának és apának hív, de én úgy gondolom azért, mert amikor pici volt, mi is mindig úgy beszéltünk hozzá, hogy pl. "menj oda apához v. anyához" és nyilván így szokta meg.
2020. máj. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk anya/apa volt mindig is, de van ahol anyuka/apuka es van ahol anyu/apu. (40-es korosztaly) Mostanaban tobbet hallom inkabb a mami/mama szot anyukakra, ami a mi idonkben elkepzelhetetlen volt, mi ezt a nagymamaknak mondtuk. De hat lasd Jozsef Attila Mama...verset:-)
2020. máj. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Sosem figyeltem meg, hogy évszámtól függne a megszólítás. Szerintem simán családi hagyományoktól, szokásoktól függ.

Van olyan 6 éves kislány ismerősöm, aki "édesanyának" és "édesapának" szólítja a szüleit. Az nagyon cuki.

Anyu, anya... mindkettő gyakori.

2020. máj. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!