Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szóltak a szüleitek,...

Mit szóltak a szüleitek, amikor a 20-as éveitek elején közöltétek, hogy albérletbe költöztök a párotokkal? (Illetve, hogyan mondtátok ezt el?)

Figyelt kérdés

A 20-as éveim elején járok. Tavaly nyáron a párom hozzánk költözött, mert anya felajánlotta, hogy jobban járnánk így, mint albérlettel, ezért összeköltöztünk itt nálunk.

Régóta húzódott a dolog, hogy ebből adódóan voltak problémák, aztán a napokban volt egy hatalmas nagy veszekedés, ahol röviden az volt a lényeg, hogy anya kiborult és elkezdte a fejünkhöz vágni, hogy a saját háza, ő kerülget minket (tehát a saját gyerekét is) és, hogy tiszteletlenek vagyunk stb.

Mindegy, ezt most nem részletezném, lényegében közte és köztem régóta nem igazi a viszony, sokszor veszekszünk, vannak hullámvölgyek is, ritkán jó pillaantok, de nem az igazi a kapcsolatunk..


Viszont, ezek után párom elém állt még aznap este, hogy ő nem hajlandó itt lakni tovább, hiszen ő csak egy megtűrt személy és anya stílusát nem tudja elviselni tovább. (Anya mindenen problémázik, lekezelő és itthon úgy érzi, ő a királyság vezetője, aki kitöltheti a "szerettein" a dühét) Ez teljesen érthető párom részéről. (Ő közelebb van már a 30hoz egyébként) Ezért, elkezdtünk albérletet keresni, június közepén-végén ha sikerül, talán tudunk is költözni. Szeretnék vele költözni, ezért írtam többesszámban.


Anya viszont ma már úgy csinált, mintha semmi sem történt volna.


Szerintetek hogyan kellene elmondani, illetve milyen reakciója lesz, mivel érveljek neki azzal szemben, hogy 100%ig biztos vagyok benne, hogy leszeretne róla beszélni, hivatkozva arra, hogy nem fogjuk tudni fizetni (ami nem igaz), ileltve, hogy pénzkidobás és hasonlók.



2020. máj. 28. 19:33
1 2
 1/14 Savlekotő ***** válasza:
90%
Nem azért beszélne le mert pénz kidobás csak épp nem lesznek ott a bokszolózsákjai akiken levezetheti a frusztrációit... Nem kell bejelenteni,költözzetek majd feltűnik neki,hogy nincs kin levezetni a dühét. Felnőtt vagy,lehet a viszonyotokon is javít a külön költözés.
2020. máj. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Engem 18 évesen szó szerint kidobtak a szüleim, hogy ők márpedig nem tartanak el. Így nem kellett semmit közölnö velük. Elköltöztem, egy kis szobát béreltem, és dolgoztam 12 órákat minden nap, hogy lakást tudjak bérelni.

AKkor megfogadtam, hogy ha egyszer gyerekem lesz, én sosem dobom ki. Fiam lett. Amikor a fiam 24 évesen úgy döntött, hogy költözni akar, én támogattam. Bár hozzátettem, hogyha úgy érzi, hogy nem jól alakulnak a dolgai, a szobája mindig megvan, bármikor hazajöhet. Én úgy vagyok vele, hogy sem idő előtt kidobni, sem a végtelenségig magunkhoz láncolni nem szabad a gyereket. Ha egy gyerek aki felnőtt lesz, úgy dönt, hogy a saját lábára áll, akkor hagyni kell.

2020. máj. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Abban igazad/igazatok van, hogy jobb külön költözni, föleg, ha kisebb lakásról van szó. (Eleve sosem költöznék be az anyóshoz, mert abból nem sül ki jó dolog)

A helyedben nem bonyolítanám túl a dolgot, kerestek lakást magatoknak, és költözés elött egy-két nappal bejelented/bejelentitek, hogy mentek.

2020. máj. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Mivel már előtte se laktam otthon, ezért nem is tudtak erről.
2020. máj. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Én örököltem lakást nagyszülőktől, ha találok olyan állást, amelyből tudom fizetni a számlákat, magamtól költözök. Így egyeztünk meg.
2020. máj. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Szinte ugyanez történt nálunk is pár éve, csak nálunk én költöztem az akkor még barátom szüleihez, merthogy úgy mindekinek könnyebb lesz. Én félve költöztem oda, és be is igazolódott, hogy nem szabadott volna.. Hozzáteszem többet fizettünk nekik, mint egy albérletre. Amellett természetesen segítettünk mibdenben, nem volt egy szabaf hétvégénk sem, mert mindig csináltak valami programot nekünk. Énppersze nagyon próbáltam megfelelni az anyjának. De semmi nem volt elég jó. A végére már minden voltam, minden baj volt, ha levegőt vettem, az is. Rendszeresek lettek a dühkitörések, hisztik a semmiért. Szóval egy nagy kiborulás (anyós) után eldöntöttük, költözünk. Előtte egy pár nappal szólt neki a párom, hogy szombatra kicuccolunk. Úgy lett időzítve, hogy azon a héten úgy dolgoztunk, hogy pont elkerültük őket. Őszintén nem érdekelt, mit gondolnak, vagy mondanak. Az hogy felajánlották nektek, hogy ott lakhattok, mert így nektek is, nekik is könnyebb, nem azt jelenti, hogy mindent el kell viselni. Nem működik, költözés. Nem kell túlvariálni. Ha le akar beszélni, ignorálni kell. Ezt ti már eldöntöttétek, nem? Akkor be kell fizetni a kauciót, és utána közölni vele, hogy ekkor meg ekkor költöztök.
2020. máj. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Miért akarsz érvelni? Ha fizetni tudjátok, semmi probléma felnőttek vagytok( foleg a parod kozel a 30hoz) hoztatok egy döntest és kész. Arra mondjuk kivancsi vagyok mi váltotta ki a heves reakciót.
2020. máj. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%

Mivel undok szar szülők, ezért örültek, hogy „elmegy az élősködő”... 🤷‍♂️ nem tudom hova tenni az ilyet, meg hogy mire gondoltak mikor gyereket vállaltak. Főleg hogy egyetem mellett dolgozgattam a saját dolgaim megvételéhez, abból vettem ruhát, telefont, hobbidolgokat. Amúgy felső-középosztálybeliek, tehát semmi pénzügyi terhet nem jelentettem számukra soha. Sőt, azóta többet utalnak, mint amennyibe valaha is kerülhettem nekik otthon lakva 😃

Nem tudom eldönteni, hogy amúgy szeretnek, vagy csak nem szeretnék, hogy hazamenjek 😄

2020. máj. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem mond hogy nincs elég helyetek, szeretnétek kettesben lenni, de ha már elköltöztetek akkor hívd meg megatokhoz párszor hogy kiengeszteljétek
2020. máj. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem egyáltalán nem kötelességed megindokolni, hogy miért akartok albérletbe költözni. Vegye tudomásul, hogy már felnőtt ember vagy ráadásul ott a párod is. Mi is ugyanebben a szituációban voltunk/vagyunk és a ti érdeketekben mondom ne húzzátok sokáig ezt a dolgot, hanem mihamarabb lépjetek. Ha meg okoskodni vagy lebeszélni akar anyukád, akkor (a te döntésed, hogy végig hallhatod e), de megmondod neki, hogy köszönöd a jó "tanácsokat", de ti ezt már átgondoltátok és így döntöttetek.
2020. máj. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!