Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti is inkabb albérletbe...

Ti is inkabb albérletbe költöznétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 23 éves lány vagyok, 3 éve párkapcsolatban élek. Idén nyáron végeztem az egyetemmel, megvan a diplomám, jövőhéttől kezdve munkába állok, relatíve szép kezdő fizuval (ebből már megengedhetnék magamnak egy albérletet, csak azért jegyzem meg).


Anyámmal eléggé megromlott a kapcsolatom, képtelen vagyok már vele egy légtérben élni, noha igaz, Ő jelenleg az új élettársával él, nem velünk. Én a húgommal lakom egyelőre, a szülői házban, de csak kettesben, mert apánk is új életet kezdett. Apával nagyon is jó a kapcsolatom. Anya viszont sajnos rendszeresen átjár hozzánk, többször nem mellesleg részegen, amikor éppen összeveszett az élettársával, és ittasan képes idevezetni és a lakásban is balhézni, telefonon ordibálni a pasijával. Az én barátomat, akinek csupán annyi a bűne, hogy roma származású, gyűlöli, pocskondiázza, ci**ányozza, amiért legszivesebben arcon vágnám, mert százezrekkel jobb ember tőle a barátom, és gyűlölöm is az összes rasszista, előítéletes primitív embert (Én nem vagyok roma származású , de semmi bajom a romákkal ).


Nos, a tervem a következő: mivel mindjárt kezdek dolgozni, félreteszem a fizetésem negyedét az első három hónapban, összegyűjtök egy esetleges kauciora, első bérleti díjra és lelépek itthonról végérvényesen, soha többet nem tartva anyámmal a kapcsolatot (természetesen a barátommal együtt költöznénk akkor már). Így nyilván arra kényszerülök majd, hogy szorosabbra húzzam a nadrágszíjat, esetleg letegyem a cigarettát, hogy azon is spórolni tudjak, de az idióta anyám kikészít teljesen és legszivesebben nekimennék és addig ütném amíg be nem látja, hogy NEM JOGOSÍTJA fel őt semmi sem arra, hogy mást szidjon, bántson a puszta származása miatt, pláne nem úgy, hogy az a valaki a saját lánya 3 éves barátja, de nemcsak ezzel van a probléma, hanem eleve ne ide állítson már holt ittasan és balhézzon velünk is mindenféle mondvacsinált ok miatt. Sajnos rendszeresen isznak is anyámék, az élettársával együtt és mindig lerészegednek, ordítoznak, balhéznak.


Szerintetek is megéri inkább albérletbe menni, és megszakítani a kapcsolatot, aztán önálló életet kezdeni? Én nagyon szeretnék lassan gyereket is, a párom is. Nem szeretnem, hogy ilyen nagyszülő közelében nőjön fel.


Ti "feláldoznátok" a kényelmes, szülői házban való lakhatást inkább egy albérletre, ahol végre egymagad lehetsz a pároddal, az alkoholista, kibírhatatlan anyád nélkül, vagy maradnátok a kevesebb költségek mellett (szülői házban élnél), ellenben minden egyes második-harmadik nap veszekedésből, idegeskedésböl állna az életed?



2019. okt. 2. 15:19
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
98%
Igen. Fel.
2019. okt. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
98%

Természetesen mennék!

A nyugalom megfizethetetlen!

2019. okt. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
98%

Arról nem írtál, hogy a párod mennyit invesztálna a közös albérletbe?

"Nos, a tervem a következő: mivel mindjárt kezdek dolgozni, félreteszem a fizetésem negyedét az első három hónapban, összegyűjtök egy esetleges kauciora, első bérleti díjra és lelépek itthonról végérvényesen, soha többet nem tartva anyámmal a kapcsolatot (természetesen a barátommal együtt költöznénk akkor már)"

2019. okt. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Sajnos igen, én is kezdem úgy erezni, hogy a pénz már nem számít, nem ér annyit, hogy kikészüljek a nem normális anyám miatt... lassan ott tartok, inkább elbúcsúzom a hétvégi baráti összejövetelektől, a cigitől, kis spórolás, és albérlet, azonban teljes nyugalomban, azzal, akit szeretek, és nem vagyok köteles onnantól kezdve semmennyire sem eltűrni, elviselni anyámat (oda már nem jönne!).

Attól tartok, előbb utóbb én magam fogok kárt tenni benne, mert akkora a gyűlölet bennem iránta! Az egész családunkat ő vágta egyébként is tönkre, miatta váltak el a szülői is, áh, nem is akarom részletezni, mert sokan lehánynál a képernyőt is ha szembesülnének vele, miket művelt... de nem is ide tartozik ez a rész már. A kérdés, hogy az Én életemet hogyan mentesítsem tőle.

2019. okt. 2. 15:30
 5/43 anonim ***** válasza:
95%
Minden költség a tiéd az új albérlet tekintetében? Úgy írtad le. A párodra mért nem számítasz anyagilag?
2019. okt. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
#5 azért, mert egyelőre egyedül gondolkozom, ezért is írtam zárójelbe, hogy ha lehet, akkor már a barátommal költöznék, de jelenleg Ő a legjobb barátjával bérel lakást, azonban már mondogatta többször is, hogyha úgy van, átköltözne hozzám, amiben természetesen benne van az is, hogy számíthatok rá anyagilag. De egyelőre engem érint ez a probléma, mert az én degenerált anyámról van szó, nem a párom családjáról, szóval elsősorban én akarnék menekülni itthonról minél előbb, nem ő. Ezért is írok egyesszámban!
2019. okt. 2. 15:37
 7/43 anonim ***** válasza:
24%

“(Én nem vagyok roma származású , de semmi bajom a romákkal ).”

Nyilván nem vagy roma származású, ha egyszer anyukád pont azt hánytorgatja fel a barátodnak...


“ NEM JOGOSÍTJA fel őt semmi sem arra, hogy mást szidjon, bántson a puszta származása miatt, pláne nem úgy, hogy az a valaki a saját lánya 3 éves barátja,”

Jaa, akkor ezért nem tud pénzt beleadni, hát egy hároméves gyerektől még tényleg nem várható, hogy fizesse az albérlet felét. A kicsi szüleit nem zavarja a korkülönbség..?


Te ennyi logikával komolyan egyetemet végeztél? Nem a szokásos 16 éves házitrollunk vagy? Nagy bajban van a magyar oktatásügy, ha az vagy, akinek kiadod magad..

2019. okt. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
53%

Azért a pároddal se ártana megbeszélni. 😀Nyilván ésszerű elköltözni.

Viszont az, h a fizud negyedét elteszed pár hónapig, ne haragudj, de fingedli, tedd el jóval nagyobb részét. 2-3 havi kaució, első havi bérleti díj, berendezés, alap dolgok beszerzése a minimális élethez... Ezekre vidéken is eltapsolsz alsó hangon 3-400 ezret, Pesten fél misit is simán. És azért legyen megtakarításod is, ha beteg lennél, elromlana valami, szétmentek pároddal, akármi.

Persze ezek egy részét lehet párodra hárítod, de jobb stabil lábakon állni.

Enélkül nyomorogni fogsz és hónapról hónapra élni, nem stabil alapokat teremteni egy gyerekhez akár (ami errefelé albiba eleve öngyilkosság sajnos).

2019. okt. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
7es undorító a ""humorod"", jelentelek is!
2019. okt. 2. 15:45
 10/43 A kérdező kommentje:
8, ha kell, simán félredobok havi egy kilót is, ha ezen múlik, hogy 2 hónap múlva már nem kell látnom anyámat.
2019. okt. 2. 15:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!