Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő felelősségre vonhatj...

Egy szülő felelősségre vonhatja a gyerekét amiért nincsen jó körülményei?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy egy anya felelősségre vonhatja a gyerekét azért hogy neki nincsenek jó körülményei: szép otthona, jó autója, nem tud utazni.

Magátol mindezt képtelen volt megteremteni, a férjét ( aki a gyerek apja) egy semmirekellőnek tartja mert soha nem tudott jó életszínvonalat biztosítani és megmaradt az átlagosban.

Most már a felnőtt gyereken lenne a sors, hogy mindazt megteremtse amit anyuka maga nem tudott de szeretett volna.

Mindezzel egy hatalmas nyomást gyakorol a gyerekére, akinek a saját életén kivűl anyuka körülményeit is rendbe kellene tennie. Ez a nyomás az idő múlásával egyre fokozódik.

Ilyen esetben mit lehet tenni?



2020. máj. 30. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vonhatja felelősségre. A felnőtt gyereknek a saját magánügye hogy szeretne élni. A szülő ne a gyerekkel javíttassa ki a saját hibáit.
2020. máj. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves az a gyerek, hogy nem tud nemet mondani? Anyuka miért nem teremti meg saját magának az áhított körülményeket? Megértem, ha sok pénze van a gyereknek és segíti az anyját, de ha a gyereknek sincs, mégis miből támogatná? Főleg hogy itt nem arról van szó, hogy nyomorog az anya. A gyereknek most már a saját jövőjén kell dolgozni.
2020. máj. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
a gyereknek nem volt lehetosege donteni arrol, hogy megszulessen. az anyanak volt. o szult egy "semmirekellonek", a gyereknek ebbe semmi beleszolasa nem volt, es foleg nem kotelessege megteremtenie semmit az anyjanak. jofejsegbol persze megteheti, de anyuka szerintem nem erdemli meg. a gyerek donthet ugy hogy semmibeveszi az anyja kovetelozeset, hiszen anyukanak semmi alapja nincs.
2020. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem vonhatja.

De sajnos nem egyszerű ha megteszi, én is ebben a szituációban vagyok. Nagyon nehéz lelkileg.

Pedig anyám még jobb helyzetben lehetne mint én. Örökölt, dolgozik, háza van. Csak nem tud a pénzzel bánni, elherdálja.

Mi albiba, gyerekkel, ha el akarunk költözni akkor hitel a nyakunkba. És sokkal jobban élünk így is, ami neki nem tetszik. De arra már nincs kapacitásom hogy egy dolgozni képes kereső felnőtt nőt is eltartsak, meg takarítsak rá, mert arra sincs igénye.


Anyós is a fiait piszkálja , mert apjuk meghalt. De most lett egy pasija aki támogatja. Ja azt tudni kell ő is dolgozó ember. De a fiait húzta anyagilag, nyaralás, ház felújítás, kocsi, fizessék a hitelét stb.

Na megmondtam a férjemnek hogy ez nem fog menni, egyikünk anyját se fogjuk pénzelni... Saját családunk van. Itt a gyerek, mi még 30 évesen nem tartunk sehol, mert amíg otthon éltünk csak lehúztak. Albiban többre jutottunk 2 év alatt mint előtte otthon... Úgyhogy sajnos vannak ilyen szülők...

Más eset persze ha rengeteg pénze van a gyereknek, de az ilyen típusú szülők akkor sem érdemelnének semmit... Senki nem kérte őket hogy megszülessünk meg neveljenek.

Én ilyet nem fogok elvárni a gyerekeimtől... Már most azon vagyok hogy tegyek félre apránként nekik, hogy eltudjanak majd indulni az életben. Meg majd segíteni szeretnék nekik, nem lehúzni...

2020. máj. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Meg kell szakítani a kapcsolatot
2020. máj. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is egy hasonló helyzetben vagyok, bár nem ennyire nyilvánvaló a dolog, ugyanakkor elég nehéz lesz vele lezárnom ezt az ügyet. Az én anyám sokkal cizelláltabb eszközöket használ az akarata érvényesítésére, nem ajtóstul ront a házba.

Nem tudom nálatok mi a pontos helyzet, de szabadulj még tőle. Ha megoldható segíts neki egy kicsit de te szabod még a határokat. Ha többet akar, büntesd valamilyen módon. Ne legyen nyomás rajtad, a kérdésre válaszolva nincs joga ilyet kerni tőled. A mai világban azért van a nyugdíj, hogy az is életben maradjon, akinek nincs gyereke. A gyereknek ugyan illik ránézni a szüleire, de gondoskodni nem kötelező róluk. A szülőnek viszont kutya kötelessége felnevelni a gyerekét és cserébe maximum némi jóindulatot várhat el.

Egyébként biztos vagyok benne, hogy anyád súlyos lelki beteg. Talán meg lehetne próbálni kezeltetni, de nem sok esélyt látok rá.

2020. máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, velem is próbálkozott anyám. Ő menne külföldre, én fizessem a szállás, a tesóm meg az utazást + a megélhetésüket 1 hétig (mi nem mentünk volna velük).

Néztünk rá mint borjú az új kapura, hogy 1) mégis miből? 2) miért?

Még párszor bepróbálkozott, aztán behisztizett, hogy hálátlanok vagyunk és pukkadjunk meg (utóbbi más szavakkal). Ez előtt a bátyám fizette 100%-ig mind a 2 hitelük törlesztőjét, én meg odaadtam rengeteg pénzt pár éve "kölcsön", hogy ne bukják be az egyik hitelt (nem sikerült végül, egy másik hitel miatt fél év múlva elvesztették a nagyszülőktől kapott lakást).

Ez van, figyelmen kívül kell hagyni, vergődjenek magukban.

2020. máj. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki úgy vállaljon gyereket, hogy mind érzelmileg, mind anyagilag mindent tudjon neki biztosítani. Ha erre képtelen, ne szüljön. De ha mégis megtette, akkor utána ne a gyerekétől várja, hogy a megfelelő körülményeket biztosítsa a részére. Mindenki a saját sorsának kovácsa. Segítem a szülőmet, amiben tudom, de első a saját családom, amit én magam "alkottam".
2020. máj. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vonhatja, nem a gyerek dolga a szülőjét ellátni luxusdolgokkal. Örüljön, hogy van fedél a feje fölött, ha szép házat meg utazást akar, és nem tudta megteremteni magának, ne a gyerekétől várja ezt el.

A gyereknek a saját majdani családját kell szem előtt tartania, és ha tud félretenni, akkor nekik kell, hogy spóroljon utazásra, nem az anyjának.

Autó pláne minek kéne? Csak egy nagy pénznyelő.

2020. máj. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Óriási nyomást gyakorol evvel mindennap. Sír hogy milyen nehéz az élete, mennyit dolgozik (gondolom nem szeretne dolgozni), neki nem voltak lehetőségei, az élet nem adott semmit.

Nekem vagy nekünk kellene előteremteni 100 milliót hogy bebiztosítsuk az életét a testvéremmel mert úgy sincs neki sok hátra (56 éves).

Hozzáteszem, nem segített elindulni az életben érdemben nem támogatott. Nem is érdekli mi lesz velünk, rendszeresen mondja hogy lottózak aztán a ha nyersen az összeget szépen hasznosítja ahogy gondolja.

Sokszor irigylem azokat akiknek normális családjuk van és akiket segítettek.

2020. máj. 31. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!