Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bántalmaz a fiam apja. Családv...

Bántalmaz a fiam apja. Családvédelmi szolgálat védelme alatt állnánk,de nem az én pártomat fogják. Elmehetek-e a fiammal az apa beleegyezése nélkül ha a családvédelem hivatalból átirányít a másik a lakóhelyemhez ?

Figyelt kérdés
Nem mertem rendőrségen feljelenteni, nert féltem anyaotthonba kerülnénk menekülés okán.A 4 esetből 3x a másfél éves fiam láttára bántalmazott tettlegességig.Viszont abból csupán két esetben hívtam a segélyszolgálatot.Azóta is egy háztartásban élünk,ám kaptam lehetőséget a költözésre anyagi és lakhatást biztosítva,ill.állás lehetőséggel is. Elméletben az apa felterjesztette az ideiglenes hatályú elhelyezést online ügyvéd által.A családvédelem viszont azt állítja hivatalból átirányítanak abban a városban való családvédelmi szolgálathoz,így nem akadályozhatja meg az apja hogy a fiammal távozzak.Vagy így is kötelező a beleegyező nyilatkozata?Vagy abban az esetben ha én is egyidejűleg adom be a kérvényt az elhelyezésre ? Tudomásom szerint egyesítik. De ebben az esetben ettől függetlenül valóban nem vihetem magammal a fiam ?

2020. máj. 31. 17:54
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Épp erről van szó. Jövedelmem nincs. Családom nincs. Nem volt hova mennünk és amiből eltarthatnánk. Ám kaptam egy közel 20éves családbaráttól segítséget mind lakhatási mind anyagi támogatást is álláslehetőséggel úgyszintén . De mivel ez a család nem ismeri illetve az ország másik végében van nem akarnak elengedni. Legalábbis a gyereket biztos nem . Mármint velem . Állításuk szerint az apa már beadta . Én csak szerdán fogom tudni felterjeszteni a kérelmet , mert akkorra kaptam időpontot a szomszédos városban levő krízis ambulanciáról a jogtanácsostól. Csütörtökön pedig a Családvédelmi szolgálat vezetőjétől. Ám ha az apja valóban előbb kérte ki az ideiglenes hatályú elhelyezést akkor ebben az esetben valóban nem vihetem magammal míg az ügy perre nem megy és véget nem ér. Márpedig ha itt maradok nem fogják nekem ítélni hisz se jövedelmem sem lakhatásom nem lesz. Ugyanis a házban nem maradhatok tovább ilyen körülmények között. Egyedül ez az egyetlen lehetőségem maradt még ha az ország túloldalán is.
2020. jún. 1. 12:22
 12/15 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a "családom nincs " megjegyzést , hogy az anyám alkoholista , hozzá nem mehetünk. Minket is vert gyerekkorunkban. Nem vihetem a fiam egy ilyen környezetbe. Újabb kockázatnak kitéve. Egyenlőre itt nem verik a gyereket. De ha az apja egy nőnek képes nekimenni ha fáj az igazság és oda merem mondani , akkor ugyan mi másra számíthatnék ha ez a gyerek egyszer elkezd beszélni és olyat mer mondani ami nem tetsző ill. visszafelesel. Akkor azt is nyakonvágja ? Ezt nem képesek felfogni itt. Nem hogy megérteni. Hiszen dühkezelési problémái vannak. Önmagán kívűl pedig senkit sem képes szeretni . A gyereknek egyszer nem vett ajándékot önállóan . Nincs meg benne, nem alakult benne - és szerintem sosem fog - az igazi apai ösztön. Azzal hogy el akarják veni tőlem a fiam , csak rajtam akarnak bosszút állni és fájdalmat okozni mert ennyire önzőek és rosszindulatúak. Egy tüskét nem voltak képesek észrevenni vagy elhinni nekem hogy az egy tüske. Már amikor kihúztam , egy büdös szót nem voltak képesek szólni. A nagypapa nagy iszákos. Hányszor sérült meg a gyerek is mellette. Mégsem hiszik el egy szavam sem a falubeli családvédelemnél , mert a világ legnagyobb színészei . A külvilág a minta családot mutatják ...de ha tudnák mik folynak a házon belül .. :( :( :(
2020. jún. 1. 12:31
 13/15 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudod rahivni a rendort? Bortonbe kene tetetni
2020. dec. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Molvastam vegig a kiirasodat es a hozzaszolasodat. Mi tortent azota kedves kerdezo? Remelem veled maradt a gyermeked es nyugalomban eltek mar azota kettesben
2022. ápr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
31%

Őszintén sajnálom a helyzetedet! :(


Esetleg a Pápa Utólagos Áldását kérhetem a házasságotokra. Ma tartja a szentmiséjét a parlament előtt.


Tudom, hogy a családsegítő szolgálatosok egyáltalán nem a diplomáciai érzékükről híresek. Én is ilyentől szenvedek jelenleg.


A "pápa" és a "szentmise" szavakban rejtőznek olyan információk, amelyek bizonyos következtetésekre juttathatnak.


Felismered-e ezeket Kérdező?

2023. ápr. 30. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!